Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez traumának számít vagy...

Ez traumának számít vagy normális? Egy hónapja hoztam világra a babámat császármetszéssel. Haránt feküdt, így nem volt más választás. Nem féltem előtte,nyugodtan mentem a mütőbe

Figyelt kérdés

Komplikáció is volt a műtét közben,de nem is ez volt a probléma, hanem hogy aznap este már hozták a babát és én alig bírtam lábra állni. Minden lépés iszonyúan fájt. Sokat sírtam a kórházban mikor sírt a baba mert éhes volt és ölbe kellett elvinni a csecsemős nővérnek hogy etessék meg mert kevés volt neki az előtejem, és minden lépésnél ordítani tudtam volna.

Görnyedve tudtam csak szoptatni. Ez annyira megviselt lelkileg hogy a babát nehezen tudtam el látni,hogyha eszembe jut sírok. Normális ez?


2023. ápr. 8. 18:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Én nem értem, császár után hogy lehet lábra állni. Szabad egyáltalán? Nem tehetsz arról, hogy nem tudtad tökéletesen ellátni. Azért szülnek a nők kórházban. Amikor nem volt kórház, akkor meg a rokonok segítettek. Ez a normális.
2023. ápr. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
De ha odavitték a babát, akkor mihez kellett ennyit sétálgatni a friss sebbel?
2023. ápr. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
1# Császár után jó pár órával felállítanak,időt nem tudok most így,talán 6 óra,de biztos más jobban tudja ezt. Nálunk a szobatársam hajnal 2-3 körül szült császárral és reggel 8-9 között már vitték zuhanyozni,engem este fél 8-kor és reggel 8 körül vittek. Értem én,hogy hamarabb talpra állsz milyen jó,stb.,de szerintem ez akkor is durva,azért egy hasi műtét történt,úgyhogy én nem értek ezzel egyet,még másnap is csillagokat láttam minden lépésnél dupla fájdalomcsillapítóval. Nem te tehetsz erről kérdező,mindent jól csináltál/csinálsz. Ilyenkor az embernek segítségre van szüksége természetesen. Az,hogy ez megviselt lelkileg és mennyire azt neked kell érezned,hogy traumatizált-e. Lehet csak még nagyon friss az élmény.
2023. ápr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
De mikor értitek már meg, hogy normális, ha egy újszülött baba ordít, és pont azért "kevés" az előtej, hogy szopizásra törekedjen? Ezen nem kell stresszelni, hogy ordít, mert éhes, ez "normális".
2023. ápr. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Reggel 9kor született este 10kor már teljesen magamra hagytak vele hogy lássam el.
2023. ápr. 8. 18:44
 6/14 flora08 ***** válasza:
87%
Őszintén együttérzek veled. Az én kisfiam is császármetszéssel született, farfekvéses volt. Maga a műtét nem viselt meg, de a kórházi tartózkodás nagyon. Értem én, hogy marhajó dolog ez a rooming in, a baba az anyukájával lehet, de szerintem ennek nem ebből kéne állnia, hogy "nesze itt van, csinálj amit akarsz, de ha nem úgy csinálod, ahogy mi elképzeltük, akkor megkapod a magadét." Álmomban nem gondoltam, hogy egészségügyi dolgozók, ennyire bunkók lehetnek egy elsőgyerekes anyukával. Mielőtt nekem estek: természetesen nem általánosítok, ez csak az én tapasztalatom! Nem részletezem, de sajnos tudnék mesélni. A kérdésre válaszolva: igen, sajnos lehet traumatikus az élmény. Nem vagyunk egyformák, ezért teljesen máshogy élünk meg az egyes szituációkat: ami az egyik embernek nem számít, a másik lehet hosszú ideig rágódik rajta. Ha beszélgetnél, írj üzenetet nyugodtan.
2023. ápr. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Nézd, ez mindenkivel így van kb., mármint mindenkit ott hagynak a babával. Én természetesen szültem, csak, azért vitték el 3 órára, mert rosszul lettem, amúgy mindenkivel ott van a baba az első perctől kezdve.


Nyilván első gyerekesként én sem tudtam tökéletesen ellátni a gyereket, nekem is ordított a babàm (mindenkié ordít, ebben nincs semmi, nem neked volt kevés tejed, ez szimplán ilyen), én is bizonytalan voltam, sírtam is, és igen, bunkók voltak meg senki nem segített senkiben, de nem éltem meg ettől függetlenül traumaként a dolgot.


Neked sem kéne, semmi baj nem történt, csak mert tapasztalatlan voltál a babával, mindenki az, ezt nem szabad ennyire a szívedre venned.

2023. ápr. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez természetes. Az első baba megszületése sokk szerintem a legtöbb nőnek, amit máshogy dolgozunk fel és más-más körülmények között töltjük az első napokat.

Én természetes úton szültem, de az első napok borzasztóan megviseltek és olyan szinten leharcolt voltam mire hazaengedtek, hogy azt hittem sosem heverem ki. A bébiblúz is durván beütött, szóval... ez van.

Ne éld meg traumaként, minden anya átmegy ezen. Valaki császársebbel, más gátsebbel. Ritka szerencsés, aki nulla sérüléssel. Nézz előre és legyen a fókusz a babádon! Ahogy majd nyílik neki ki a világ, rádvigyorog, az kárpótolni fog minden nehézségért. Velem legalábbis így van! Nehezen alakult ki a kötődés is a kislányommal a kezdeti nehézségek miatt, most 10 hónapos és elképesztő milyen szeretet van bennem iránta. Az agyam tudja, hogy borzasztó volt a kórházi élmény, a lelkem mégis iszonyat tompítja az akkor megélt élményeket. Már közel sem érzem olyan tragikusnak. Fel a fejjel és csak előre!

2023. ápr. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Normális, de attól te még megélhetted traumaként. Mondjuk még nagyon friss az élmény, simán dolgozhat baby blues is meg egyébként is új és ijesztő az egész élet jelenleg (legalábbis nekem az volt 1 hónappal szülés után). Nekem a második szülésem volt olyan, hogy persze, ésszel tudom, hogy másnak sokkal rosszabb, nem is történt semmi tényleges "baj", de azért rosszul éltem meg és amíg a baby blues tartott, addig a pár hétig nekem nehéz volt a szülésemre gondolni. Most már 5 hónapja ennek, már mondhatni feldolgoztam, nem gondolok rossz szájízzel rá, sőt, utólag már szép emlék lett. Ilyenkor a hormonok még erősek, és minthogy neked első baba is ráadásul, a sok-sok bizonytalanság és újdonság extrában rárakódik erre és baromi nehéz ezt az időszakot úgy végigcsinálni, hogy közben a saját magaddal szemben támasztott elvárásoknak nem felelsz meg (mint pl, hogy kevés a tejed a szülés napján- ami amúgy szintén tök normális, nem a te hiányosságod és nem is a császár következménye). Lazíts kicsit, engedd, hogy közösen fedezzétek fel az új életeteket a babával, és hagyd, hogy alakuljanak a dolgok, ahogyan kell nekik. Ne terheld magad még felesleges elvárásokkal és problémákkal.
2023. ápr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is inkább a császár utáni kórházi lét volt lelkileg megterhelő. Nekem segített, hogy kibeszéltem magamból, megértő, és biztonságos környezetben, ahol nem könyveltek el hisztis pcsának,hanem megértették, elfogadták az élményeim negatív hatását.

2021-ben szültem, akkor épp megint szigorítottak a covid intézkedéseken, de sikerült kifognom egy covidos kismamát a szomszéd szobában, akivel közös volt a fürdő. Emiatt be voltunk zárva a szobába, csak vizitre jöttek be hozzánk, enni is késve kaptunk, mert senki nem akart bemenni a karanténos szobába. Kaptam egy kupac babaruhát, hogy oldjam meg egyedül. A lányomat sem vitték el, pedig már kiestek percek a fáradtságtól. A kocsiban sírt, csak rajtam volt nyugodt, de úgy meg nem mertem elaludni, mert féltem, hogy leesik. Ha pedig sírt, beszóltak, hogy csináljak vele valamit. Végül az éjszakás nővér szíve megesett rajtam, elvitte 3 órára, hogy aludhassak.

Másfél nap után haza is küldtek. Az volt a megváltás.

2023. ápr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!