Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan nyugtassam meg a...

Hogyan nyugtassam meg a feleségem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A feleségemmel az első babánkat várjuk. Elvileg 10 hetes a babó. Amellet, hogy nagyon örülünk neki a feleségem sokszor mondja, hogy nagyon fél a szüléstől. Titeket mi nyugtatna meg, vagy mi nyugtatott meg egy kicsit? Én persze mindig mondom neki, hogy ne izguljon minden rendben lesz, meg mindenben segítek neki, stb., de ő sokszor fél a szüléstől. (az, hogy fél, természetes dolog, de szeretném megnyugtatni.)
2010. okt. 8. 14:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Létezik hatásos fájdalomcsillapítás. Én edával szültem, és egyáltalán nem fájt. Hátha ez megnyugtatja.
2010. okt. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha olyan, mint én, akkor sajnos nem fog menni (de én ritka makacs vagyok). Én legalább 30 könnyű szülést hallgattam végig, és ezen az oldalon is kértem segítséget, de engem végül csak az tudott megnyugtatni, mikor az orvosom közölte, hogy császár lesz. Sorry, le lehet pontozni, de ez van...

Sok boldogságot nektek!

2010. okt. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Még nagyon pici a baba, úgyhogy sok időtök van felkészülni a szülésre. Ami ismeretlen, attól természetes, hogy jobban fél az ember. Bár valójában akkor tudja meg milyen érzés, amikor oda kerül, de addig is olvasgasson sokat, mi a szülés menete, milyen lehetőségek vannak vajúdás közben, milyen az alternatív szülészet, stb... Ha lesz saját orvosa, ő is sok információval ellátja majd. Esetleg válastotok majd szülésznőt (szerintem aranyat ér a segítsége jóval szülés előtt is, pl nekem ő mutatta meg a szülőszobát, elmondat mi mira való, megmutatta a szülőágyat, stb.)

Fontos, hogy oylan kórházat válasszatok (ha lehet), ami elsőre szimpatikus nektek, otthonos, barátságos. Nagy mértékben tudja szerintem csökkenteni a félelmeket. Időben vagytok, lehet érdeklődni ismerősöktől vagy babás fórumokon interneten.


Jó egészséget a feleségednek, és szép babavárást neketek!

2010. okt. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én is nagyon féltem,de minden fájdalmat megér egy baba.

mikor kijön belőle,őt sem fogja semmi más érdekelni csak a kis jövevény...

de vannak alternatívák...előző válaszadó örömteli babavárást :)

2010. okt. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a gyors válaszokat. Meg fogjuk fogadni a tanácsokat. Sok sikert és örömöt nektek is. Ha lesz valami jó ötletünk, tapasztalatunk, akkor azt feltétlenül meg fogjuk osztani veletek. Köszi.
2010. okt. 8. 14:32
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt tudom leirni amit az első irt.Én is borzasztóan féltem,de aztán előre megbeszéltem a dokimmal hogy kapok edát.Úgy alakult hogy meginditott a a szülésem,igy elsőnek már az edát kaptam,semmilyen fájdalmam nem volt,úgy tünt el a méhszáj.Nagyon nagyon jó,ajánlani tudom!
2010. okt. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne felejtsétek el hogy a természet nem véletlenül 9-hónapra tervezett!Ezalatt fizikailag és mentálisan is felkészül az anya,tehát az hogy most még retteg és elképzelése sincs normális dolog.Nekem személy szerint a "tudatlanság"volt a legfélelmetesebb,nagyon sokat segített hogy kérdeztem az orvosomtól mindig mindent ami nem volt tiszta,milyen vizsgálatok várnak rám stb.Tájékozódtam újságból,és könyvekből is de ezt is csak ésszel szabad mert szüléses-rémtörténetekből köszönöm de nem kértem!Azzal is sokat segítesz ha elkiséred a vizsgálatokra,ha módodban áll és a feleséged is szeretné!Hidd el a félelem egészséges izgalommá "szelidül"ahogy telnek a hónapok :) Jó egészséget nektek!egy kétéves és még pocakban lévő 34h.kisfiú anyukája
2010. okt. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát izgulni normális, félni nem kell.

Nekem első szülés előtt sokat segített, ha arra gondoltam, hogy "baba még bent nem maradt", meg hogy ha egy rakás nőnek már sikerült, nekem miért ne sikerülne.

Bár lehet, ha a férjem szájából hallom ezt, akkor nem örülök annyira, mert hát könnyű ezt olyannak mondani, aki nem fog szülni. :o)


Amit fent írtak, szerintem is jó tipp, minél többet megtudni a szülés lehetséges menetéről, helyszínéről, és megtanulni amit meg lehet (légzéstechnika, vajúdási pozíciók, ha Te is ott leszel, akkor azt is, hogy miben és hogyan tudod majd segíteni), és igen, a szülésznő aranyat ér!

És el lehet menni szülésfelkészítő tanfolyamra, előadásokra is, és léteznek kismama csoportok is, ahol épp a felmerülő szorongásos dolgokról is lehet beszélni, mert sokszor nem is magától a szüléstől fél egy kismama, hanem attól, hogy "mi lesz utána", hogyan tud majd helyt állni mint anya, mint feleség stb.


Jó pocakosodást, szép szülést!

2010. okt. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia, nagyon kedves tőled, hogy szeretnéd megnyugtatni :)

Én a ksitarcsai kórházban szültem és ott van kismama klub. ennek részeként volt szülőszoba látogatás is. én akkor nyugodtam meg, mert ne mvalami műtőnek kinéző dolog volt, hanem egy nyugodt, barátságos, egyszemélyes szoba.

persze izgultam, de nem annyira.

lehet, hogy a bizonytalanságtól fél inkább, hogy nem tudja mi vár rá.

2010. okt. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!