Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az igaz, hogy a mai világban...

Az igaz, hogy a mai világban egyre későbbre tolódik el a gyerekvállalás a házaspároknál?

Figyelt kérdés

Tegnap este erről beszéltek a Tv-ben, azt hiszem egy celebről, akinek ikrei születtek, már nem tudom pontosan hogy ki.

Viszont van egy pár olyan ismerősöm, akiknél 30 év alatt született baba, de nem aluliskolázottak, mindketten jól keresnek.

Minden anyukának másik munkahelyet kell keresni mikor visszamegy dolgozni?


2023. ápr. 12. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

Nem igaz! Amióta vannak a babaváró és csok támogatások, egyre többen vállalnak gyereket a fiatalon es egyre több a házasságkötés is.


Az igaz, hogy sok esetben kell másik munkahelyet keresni, mert màr nem veszik vissza.

2023. ápr. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Hilary Swank volt az a valaki.


Az, hogy a kérdésedben lévő állítás igaz, a statisztika igazolja.

Nekem az a személyes példám, hogy mi időben kezdtünk el próbálkozni (26 éves voltam), mégis évekbe telt, mire összejött - lombikkal. Így én nem tudatosan lettem majdnem 34 évesen anyuka. 26 évesen el sem tudtam volna képzelni, hogy ilyen későn szüljek. Bár másokon akkor sem ítélkeztem emiatt.

Nekem akkor is, most is fix munkahelyem volt, visszavárnak. Részmunkaidőt is tudok majd vállalni a fiam mellett (másfél hónapos most).

2023. ápr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Mi is olyanok voltunk, mint amit az 1-es ír. Csok+babaváróval már tudtunk családi házat venni, ami nálunk az egyetlen hiányzó feltétel volt a babához. Most így jóval kevesebbet fizetünk 25 évre fix hitelre, mint egy 60 nm-es albérletre korábban. 23 éves vagyok. A környezetemben is egész sok fiatal anyukát ismerek, több barátunk is most házasodik, ők is 25-26 évesek. Az átlagéletkor nő, de úgy veszem észre, hogy egyre több 25 év alatti és egyre több 35 év fölötti vállal babát, a kettő közti átlagban pedig egyre kevesebben.
2023. ápr. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Igen, igaz, ez alapból egy statisztikai tény, hogy egyre később szülnek a nők.
2023. ápr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát én úgy gondolom, hogy a továbbtanulás miatt is van, nyilván már egyre több nő szeretne egyetemre menni, (köztük én is) hogy minél jobb állása legyen.

Ma már nem olyan világ van, hogy 16-17 évesen házasodtak, aztán egy év múlva született a gyerek, utána még több is az évek során, és a nők csak otthon voltak, a gyerekeket nevelték, az apuka pedig vitte haza a pénzt.

2023. ápr. 12. 20:01
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
25 leszek, 3 hónapos a kisfiam. Saját lakásban élünk és fix munkahelyem van, ahová home office-ban is visszavárnak. A környezetünkben mindenki 30 felett vállalt gyereket.
2023. ápr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
22 évesek vagyunk, két hét múlva szülök. Párom dolgozik és tanul, én tanulok és gyedet fogok kapni. (Mindketten egyetemen)
2023. máj. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7, jaj de jó, gratulálok! :)
2023. máj. 30. 16:44
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszii! :)
2023. jún. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!