Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek "membranseprest"...

Akinek "membranseprest" (membrane sweep / strech and sweep ) vegeztek, hanyadik heten csinaltak es milyen sikerrel jart?

Figyelt kérdés
40+4 hetes vagyok, ha vasarnapig nem indul be a szules, akkor membranseprest fognak csinalni, hatha. Nagyon szeretnek elkerulni mindenfele beavatkozast, de a korhazi inditast meg inkabb.

2023. ápr. 26. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez mesterséges méhszájtágításnak hangzik. Jogod van elutasítani.
2023. ápr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Tágítás nem lesz, a bába a burkot fogja megemeleni a méhszájról és csak akkor ha nyitva vagyok.

Elutasíthatom, de ha jövő hétig nem indul meg, akkor lőttek az otthonszülésnek és ballonos-oxitocinos indítast kapok a kórházban. :/ (Hollandiában élünk) Ezért a dilemma, mert ez még mindig a kisebb rossz.Ha sikeres lenne a membránseprés, akkor még mindig szülhetnék otthon.

2023. ápr. 26. 20:45
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt, de az orvosom mesélt róla. Azt mondta, hogy kellemetlen, de nem fájdalmas mint a méhszájtágítás és szinte 100%bán beindul tőle a szülés x órán belül, erre nem emlékszem, hogy mennyit mondott 16 vagy 24 óra talán, de nem emlékszem pontosan.
2023. ápr. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugy tudom, ez meg a legkimeletesebb modja annak, hogy beinditsak. Nem tudod ujraszamoltatni a terminust?
2023. ápr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

41+1-nèl csinàlta a midwife. Nem èreztem, tudtom nèlkül csinàlta meg ,,sunyiban". Utòlag elszòlta magàt.

Ha az otthonszülés ezen múlik, akkor èn engednèm.

Èn nem haladó otthonszülèsből mentem kòrhazba. Nem volt brutàlis, de jó èlmèny sem. Gàtvèdelem, aranyòra megvoltak. Utòlag mègis ùgy vagyok vele, hogy inkàbb szültem volna az àrokparton.

2023. ápr. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :) Az én számításom szerint (naptár jegyzet) ma 40+1 vagyok. Sajnos már nem emlékszem pontosan, hogy a bejegyzés az a várható mensi volt, vagy aznap jött-e meg.
2023. ápr. 26. 22:38
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 5. válaszoló, megkérdezhetem, hogy melyik országban szültél és mi miatt szültél volna inkább az árokparton?


A kórház ellen alapvetően semmi kifogásom nincs, de szeretnék háborítatlanul szülni. Hollandiában szerencsére a gátvédelem és az aranyóra a természetes, sőt, pár óra után ki is “rúgnak” a kórházból, (ha minden oké) de hallottam èrdekes történeteket itt is. Inkább azok miatt maradnék távol az intézményi szüléstől.

2023. ápr. 26. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!