Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ausztriában és Németországban...

Ausztriában és Németországban választható a császármetszés ha nincs baj és simán lehetne természetesen is szülni?

Figyelt kérdés

2023. máj. 1. 18:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Németországban igen, bár lehet, hogy tartományfüggő. Bajorországban praktizált nagynéném nőgyógyászként, ott ők mindig megkérdezték, hogy hogyan tervez a kismama szülni. De hozzáteszem, a természetes sem olyan kiszolgáltatott, mint nálunk. Gond nélkül, spórolás és pofavágás nélkül az alapvető ellátás része a korszerű és lehető leghatékonyabb fájdalomcsillapítás (nagynéném azt hitte rosszul hall, mikor mondtuk, hogy Magyarországon egy csomó helyen "gáz" a fájdalomcsillapítás és annyi. Ő kint végezte az egyetemet, nem is ismeri az itteni szokásokat.)

Ausztriát nem tudom.

2023. máj. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Németországban az első gyermekünk sürgősségi császárral jött a világra, a másodiknál én kértem, hogy császár legyen és azt is, hogy sterilizáljanak mert csak 2 gyereket szerettünk volna. Mindezt a 32. hét környékén beszéltük át a kórházban a szüléstervezésnél. Mindent elmagyaráztak, aláírtam és betették az aktámba. Mikor magától beindultak a fájások stb akkor azért adtak időt, hogy átgondolhatom, hogy mégis szeretnék-e természetesen szülni stb. Egy valamint nem tudtam, hogy kell-e fizetni a sterilizálásért, de végül nem kellett (vszínű írtak vmi jó indokot és a biztosító kifizette). 38 éves voltam ekkor és ahogy említettem összesen 2 gyermekünk született.
2023. máj. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
30%

Elmész egy pszichiáterhez, mondván: rettegsz a szüléstől, ő máris ír neked kinikai szakvéleményt, miért indokolt a császár.


Ennyi az egész.

2023. máj. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!