Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után az aranyórában...

Szülés után az aranyórában hogy kell pontosan mellre helyezni a babát, oldalt fekve vagy hason fekve?

Figyelt kérdés
2023. jún. 9. 21:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%

Elvileg mellig fel tud màszni magàtól a hasadra. Gyakoribb, hogy àtteszi egy segìtő, nem szoktàk megvàrni.

Èn nègykèzlàb szültem. Mèg èp köldökzsinòr ès a baba felett emeltem àt a làbam, hogy hanyatt legyek. Rövid volt a zsinòr, csak a hasamig èrt. Mikor nem pulzàlt, ès elvàgtak, akkor segìtettek a mellemre. Fèlig ültem, a baba felèm fordulva testtel, keresztben.

Pici babànàl mindig az egèsz teste forduljon felèd, ne csak a feje. Nagyobb koràban kb. majd fejen àllva is tud szopni.

2023. jún. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
20%
#11 Őszintén nem értem miért jött divatba, hogy utánozzuk a kengurukat, náluk másznak a babák (többen is, aztán amelyik elsőnek felér, az marad életben, a többi elpusztul). A főemlősök segítik az utódaikat.
2023. jún. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Kismajom születése: [link]
2023. jún. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
68%

Ha császárral szülsz véletlen, akkor csak háton fekve lehet majd és a fejed sem emelheted.

Nekem úgy nem ment a szoptatás sajnos... csak azért mondom, hogy ez is benne van a pakliban. Nézz utána több pozíciónak.

2023. jún. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
67%
Nekem a második gyerek amint a mellkasomra került, már kereste is a mellem és egyből rácuppant. Hason fekve, ahogy volt, miután elvágták a köldökzsinórt, csak utána helyeztem kényelmesebb pozícióba oldalt a karomra (bölcsőtartásba). Az első gyerek nem kereste, neki a szülésznő segített, szintén bölcsőtartásban volt.
2023. jún. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!