Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi igaz abból, hogy ha valaki...

Mi igaz abból, hogy ha valaki aktívabb életet él terhesség alatt, akkor könnyebb lesz a szülés is?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy egész nap jön-megy, házimunka, nagyobb gyerek, esetleg valakinek sport is stb.
2023. okt. 7. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Egész nap futkoztam, sokkal aktívabb voltam de sajnos a fiam túlfordult így sos császár lettem egy igen nehéz vajúdás után.
2023. okt. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a kettőnek semmi köze egymáshoz.
2023. okt. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
76%
A fiammal rengeteget gyalogoltam valamint terhességi tornagyakorlatokat végeztem. A magzatburok fakasztása után nem egész fél óra alatt megszületett (első gyerek volt). A lányom szobabiciklizett valamint a futópadon sétált sokat mégis majdnem huszonnégy órát vajúdott. Szerintem nem sok kihatással van a mozgás a szülésre.
2023. okt. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Ez olyan értelemben igaz, hogy ha természetes szüléssel jön a világra a baba, akkor általánosságban számít, hogy az anya milyen erőnléti állapotban van, mennyire bírja a hosszú vajúdást és a kitolást. De ez nem azt jelenti, hogy ne léphetne fel közben nehézség vagy probléma, és természetesen olyan is van, hogy rossz a kismama edzettsége, mégis gyors és könnyű szülése van.
2023. okt. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%

Elsővel 36.hétig dolgoztam. Utána még túráztam, egyedül átrendeztem a lakást, kifestettem az előszobát, bútorokat tologattam, sikáltam, nehéz vödröket emelgettem. Ezzel megvoltam, a kertben ténykedtem.

Ennek ellenére baromi nehezen,iszonyú fájdalommal lett meg a fiam.

Lányommal veszélyeztetett terhes voltam, kb semmit nem csináltam. Ennek ellenére pikk pakk megszültem.

2023. okt. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nem feltétlen igaz. 😀
2023. okt. 8. 08:28
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
A tesóm megült, mint az iszap, kb semmiért se állt fel, semmit se csinált és hihetetlen könnyen megszületett a baba.
2023. okt. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem inkább a terhesség viselésében, meg esetleg utána a regenerációban van jelentősége. Első babánál végig kanapékrumpli életet éltem, covid lezárások is voltak, otthonról dolgoztam, menni sehova nem lehetett, hát szépen kicsücsültem/kifeküdtem a kanapén egy terhes nő formáját. A szülés könnyű volt, gyors, problémamentes, de utána a babával a háztömböt nem tudtam körbegyalogolni, mert kimerültem, nem volt annyi kondim se. A második babánál az első miatt folyamatosan kondiban voltam, futottam a nagy után még 38 hetes pocakkal is, amikor ő meglódult a futóbiciklivel. Fájt meg minden, de eleve a terhességet sokkal jobban bírtam, sokkal de sokkal kevésbé szenvedtem (pedig centire/kilóra ugyanannyi volt a két baba) a legvégén. Utána meg mikor hazamentünk a kórházból, simán mentünk a nagyobbal játszótérre pár órára, meg kirándulni, miközben a kicsi rám volt kötve, szóval simán bírtam a strapát, kb mintha nem is szültem volna. Először ez nem így volt, pedig ugyanúgy sérülésmentes, sima, könnyű szülés volt az is. Szóval én azóta mindenkit biztatok a viszonylag aktív terhességre, amennyire csak lehet, mert közben/utána ezerszer könnyebb és jobb :D
2023. okt. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Első terhességnél viszonylag sokat mozogtam, mégis nehéz szülés volt. Másodiknál a vége felé sokat kellett pihennem, mégis gyors, könnyű szülés volt. Semmi köze a kettőnek egymáshoz.
2023. okt. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%

Bizony erőnlétben nem mindegy, hogy van egy normál súlyú, jó fizikai állapotban lévő nő, vagy egy önmagát elhagyó, aki feküdt végig. A szövődmények természetesen sok faktortól függenek, de egy hosszú vajúdáshoz (ami első gyereknél tök tankönyvi, átlagos a 12-14 óra) bizony kell a szufla. Aki arra panaszkodik hogy hiába volt jó erőnléte, mégis nehéz és hosszú szülése volt, az lehet pont megúszott egy kimerültség miatti császárt.


Én végig aktív voltam, hosszú vajúdásom volt az elsővel, de utána végül meglett a baba és gyorsan regenerálódtam. A második három óra alatt meglett és saját lábon sétáltam a gyerekágyra, pedig mindkettővel iszonyat véreztem. A második után két nappal mintha semmi nem történt volna. Nekem nagyon számított hogy bírtam erőnléttel előtte, alatta és utána.

2023. okt. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!