Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt, akit rosszul varrtak...

Van itt, akit rosszul varrtak össze szülés után? Mi lett?

Figyelt kérdés

Gyanús, hogy rosszul varrtak össze. Még mindig be van dagadva a varrt rész, aminek elvileg 2 héttel szülés utánig el kellett volna múlnia (4 hete szültem). Szülés után azt mondták, hogy a varrat elszorítja a keringést, amiatt fáj és dagadt, de ha 2 hét múlva felszívódnak a varratok, akkor el fog múlni. Ráadásul ma vettem észre, hogy kezd is begyulladni az a rész, piros a bőr körülötte.

Akinek van bármilyen rosszul sikerült gátsebes története, érdekelne, hogy hogy kezelték. Csak hogy nagyságrendileg mire számítsak. Köszönöm!


2023. okt. 13. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben az orvoshoz kellene visszamenni és töle érdeklödni.
2023. okt. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem saját, hanem barátnőmé. 6 hetes kontrollon vették észre.

Neki is begyulladt emiatt így volt 4 hét antibiotikum kúrája.

A rosszul varrás részét intim plasztikával tudná eltüntetni, de így hogy nincs begyulladva már, így őt nem zavarja. Szexben nem hátráltatja.

2023. okt. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Már 2 héttel szülés után kértem időpontot orvoshoz, tegnapra kaptam volna, de lemondták orvos hiány miatt, úgyhogy hétfőn fogok ambulanciára menni.

Köszi #2! Nem tudod esetleg, hogy nem is csinálták volna meg tb alapon a rosszul varrás részét, ha kéri? Nehogy már nekem kelljen fizetnem több százezer forintot, mert ők elszúrták. Nem is (csak) esztétikailag zavar, hanem az ülésben, mozgásban is, nem maradhat így.

2023. okt. 13. 16:51
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se saját, barátnőm sztorija. Neki még a kórházban észrevették, kapott antibiotikumot, de újravarrni már nem tudták, nem érzi, nem látja, de ha eszébe jut, nagyon mérges tud lenni.
2023. okt. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5-7 hét volt mire felszívódtak a varratok.
2023. okt. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azert legyel picit turelemmel a plasztikaval kapcsolatban, iszonyatosan sokat valtozik meg a heged.


Ugyan most mindenkeppen mutasd meg orvosnak, talan begyulladt, de ezen kivul alakul meg.

En azt hittem, hogy engem nagyon csunyan varrtak, legalabbis szules utan 1,5 honappal nem igazan voltam elegedett a latvannyal, el is sirtam magam, amikor meglattam.


De most, hogy mar 6 honap eltelt, tukorbol meg se tudom mondani, hogy hol varrtak, csak ha az ujjammal tapogatom, akkor erzek egy kis heget. Nekem raadasul eleg durva serulesem lett, mert kikonyokoltek a gyereket, kivul-belul szakadtam + elotte meg gatmetszes is volt a masik oldalon…

1,5 oraig varrtak, de tenyleg semmi nem latszik es hala jo egnek maradando karosodasom se lett, bar az intimtornat elkezdtem mar egesz hamar es a mai napig csinalom, talan emiatt.


Az ules es a mozgas nekem 2,5 honapig fajt.

2023. okt. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kb. 1 hétig fájt maga a seb, és a duzzanat is már 2. héten szinte eltűnt. Sokat segített addig a fájdalmon a Lansinoh-nak a postpartum pad-je. Ilyen kis behűthető gyöngypárna/betét. Hátha addig, amíg eljutsz rendelésre picit enyhít a kellemetlenségen. De ja, csak szaporítani tudom a szót, mindenképp nézzen rád doki, mert lehet elfertőződött.
2023. okt. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én allergia lettem elvileg a lidokainra és attól nagyon durván bedagadtak a kisajkaim, a varrat meg elvileg elszorította a keringést, és nem hagyta, hogy lemenjen a duzzanat. Elvileg a varrat eltűnésével helyre kellett volna jönnie, de még mindig nagyon durván be van dagadva. Szülés előtt nem lógott ki egyáltalán, most meg a két fenekem közé belóg, fáj és gyulladt. Ha ezt nem csinálják meg, így biztos nem maradhat. Én már nem érzem kézzel azt a varratot, ami ott volt, de lehet, hogy belül még van valami, ami lassabban szívódik fel. Mindenesetre elég kétségbeejtő. Borzasztóan fáj, nem tudok ülni 4 hete, csak féloldalasan (pedig van egy nagyobb gyerekem, aki mellett nem nagyon tudok heverészni), és gusztustalanul nézek ki. Első babával vágtak, most megpróbálták anélkül, pedig mondtam, hogy vágjanak nyugodtan, nem akarok szakadni, erre 3 helyen szakadtam kívül belül. Én is mérges vagyok. Volna jobb dolgom is, mint ezzel foglalkozni.

Köszi #7, próbálok szerezni egyet, kedden megyek orvoshoz, de ki tudja mikorra múlik el a duzzanat.

2023. okt. 14. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!