Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Honnan lehet tudni, hogy ez...

Honnan lehet tudni, hogy ez még gyermekágyi vérzés vagy megjött?

Figyelt kérdés
7 hete szültem, egy hete már épp csak hogy valami pici rózsaszín volt, amikor megtöröltem magam, erre tegnap este erősen vérezni kezdtem és még mindig tart. Az első szülésem után ugyanilyen volt a menstruációm, az első szülés előtt fájt, de szülés után már egyáltalán nem, de ott 5 hónappal szülés után jött meg először. Az első és a mostani babám is kizárólag anyatejet kap és iszsz. Honnan tudom ez menstruáció - e vagy még a gyermekágyi vérzés tart? Nyilván, ha egy hónap múlva megint megjön, akkor egyértelmű, de azelőtt?
2023. nov. 3. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos nekem azt mondta 6 hetes kontrollon, hogy az elkövetkező időszakban minden normális lesz. Az is, ha van vérzés, akkor is, ha nem. Ha 1-2 napig, ha 1 hétig, minden.

Amíg nem ismétlődik ciklikusan, addig nem tudhatod, ez mi volt. Mindenesetre védekezz.

2023. nov. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

Ha elmész dokihoz.

Mashonnan nem nagyon.

2023. nov. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Dokihoz pont a vérzés miatt nem akarok még. Az előző szülés után is a 10. hétig véreztem (de akkor gyengébben), és azt mondta az orvos, hogy akkor jöjjek kontrollra, ha már nem vérzek, de legkésőbb a 10. héten.

Köszi a válaszokat! :)

2023. nov. 3. 11:17
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Nekem egyszer elmúlt és visszatért a vérzés és én is megijedtem vagy a mensire gondoltam de nem az volt. Utána kutattam és ismerős is mondta hogy neki is ez volt.
2023. nov. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én a helyedben orvost váltanék.

A kontrollt akkor is megcsinálják, ha vérzel. Felesleges ezzel a 10.hétig várni. Mind a 2 szülésem utáni kontrollra úgy mentem, hogy véreztem.


Az, hogy ez mensi-e, vagy a gyerekágy, senki nem tudja. Max a doki. Ha volt már peteéresed, akkor mensi, ha nem, akkor még a gyerekágy. Ezt meg ugye nem tudni.

Valakinek 10hétig is eltarthat. Nekem pl elsőnél a 8.héten múlt el teljesen, masidiknál a 6.héten, de ott a kontrollon látta a doki a peteérést, mondta hogy napok mulva meg fog jönni. Így is lett. Pedig még tartott a gyerekágyi minimálisan.

2023. nov. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nálunk ez az egy orvos van, úgyhogy nem tudok váltani. Ami tényleg fontos, pl. terhesgondozás, azt magánban csinálom, de a 6 hetes kontroll, rákszűrés nem érdekel annyira, arra jó lesz az sztk-s orvos is. Főleg, hogy a szülés utáni varrást úgyis úgy elszúrták, hogy 1 hónap múlva műtenek miatta. Majd ott megnéz a magánorvos rendesen. A menzeszre most inkább csak kíváncsi voltam, nincs jelentősége. De köszi a válaszokat! :) Örülnék, ha megjönne szoptatás mellett is. 14 hónap van a két gyerekünk közt, szeretnénk még egy harmadikat is kis korkülönbséggel.
2023. nov. 3. 17:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!