Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros Antukák! Kérlek...

Császáros Antukák! Kérlek meséljetek milyen volt a császár alatt, után. Spinális érzéstelenítést kaptatok? Volt e mellékhatása? Mikyen volt a felépülés? Hány napot aludtatok bent a korházban? Mennyi idő után gyógyult?

Figyelt kérdés

#szülés #Császár szülés
febr. 11. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 hónapja szültem császárral. Mivel nem tudtam, mire számítsak, felkészültem, hogy nagyon rossz lesz. Ahhoz képest, amire számítottam, nem volt olyan vészes, pedig első infúzióm, beöntésem, katéterem, gerinc érzéstelenítésem és műtétem volt. Kicsit kellemetlen, de egyik sem volt fájdalmasnak mondható. Picit izgultam azon, hogy mi van, ha nem hat az érzéstelenítő, de hatott. Semmit sem éreztem műtét közben, de már akkor folyt a könnyem, mikor mondták, hogy egy perc múlva meglátom a kisfiam. Viszont amikor elmúlt az érzéstelenítő hatása, akkor éreztem a fájdalmat. Ráadásul homokpárnát raknak a hasadra és az nagyon nyom. Meg párszor meg is nyomogatta a nővér a hasamat, hogy a vér elinduljon kifelé. Félig ülve lehet csak aludni, a fejedet nem emelheted fel a párnáról, mert akkor másnap erős fejfájásod lesz. Következő hajnalban keltett a nővér, hogy menni kell tusolni, mert hozzák a babámat szopizni. Az első felállás borzalmas volt, majdnem hánytam, a katéter csövét viszi magával az ember, hajolni, menni alig tudsz, de a nővér segít törölközni meg öltözni. A katétert csak késő délelőtt vették ki. Három napot voltunk bent, de még itthon is pár napig félig ülve tudtam csak aludni. A varratot 6 nap után szedték ki, onnan már jobb volt, nem feszített annyira. Talán akkor már tudtam háton aludni, de a felkelések még mindig fájdalmasak voltak. Talán 2 hét után lett jobb a helyzet. Viszont nekem 5 hónap eltelte után is még mindig olyan zsibbadt érzésem van a hegnél. Van, akinek ez megmarad örökre. Hozzá lehet szokni. A kisfiam minden szenvedésért kárpótol.
febr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

Nagyon rossz. Inkább nem mesélek arról, mi volt császár után.


3 nap múlva már jól voltam,tudtam járkálni is. Onnantól megkaptam a babát és én láttam el éjjel-nappal.

febr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 hónapja volt. Nagyon féltem, mert soha nem volt semmi műtétem. Persze olvastam róla, de az nem ugyanaz. Mivel nálam gondok voltak már több hete kórházban voltam és vártuk, hogy meglegyen a 37. betöltött hét arra időzítették. Infúzióval kezdték majd kaptam az a borzalmas löttyöt a savlekötőt. Amikor a 2 vagy 3 infúzió ment akkor jöttek, hogy menjek a mütőbe. Elöször a lidokaint adták be majd az érzéstelenitőt a gerincbe. Az anesztes kezét aranyba kellene foglalni konkrétan egyáltalán nem éreztem. (Mondták a kórházba, hogy az egyik anesztes béna azért féltem l, de mázlim volt a jót kaptam). Már nem tudtam egyedül felfeküdni beütött a cucc. Utána katéter és kezdték. Nem fájt, csak furcsa volt az hogy rángatnak meg matatnak bennem. Megszületett a fiam megmutatták majd vitték apának bőrkontaktra. Utána nálam komplikáció volt (eleve készültek rá azért kellett császár), véreztem nagyon vért kaptam már közben és volt kis filmszakadás mert leesett a vérnyomásom és oxigént kaptam plusz valami gyógyszert vénásan. 1 órás volt nekem a műtét miután kivették a picit. De mondták ha nincs baj rövidebb. Utána ki az örzőbe, és rám tettek homokzsákot. Infuzió még mindig. Asszem 8at kaptam. Emlékszem néztem mert filccel számozták őket. Amikor kezdett kimenni a gyógyszer irgalmatlanul rázott a hideg meg fáztam. Nagyon szomjas voltam, de még nem lehetett inni. Kb 6 óra múlva hoztak levest, hogy meg tudom-e enni. Megettem akkor levették a homokzsákot, katéter ki és segítettek felöltözni felállni. Na az valami borzalom volt. Háromszor indultam neki mire sikerült. Utána 4 napig voltunk benn. Az első napok borzalmasak voltak. Elharaptam az ajkam mert annyira fájt, mikor fel kellett állni. Dréncső volt bennem és az az oldal rosszabb volt. Hazamenni csak papucsban tudtam olyan ödémás lett a lábam. Az kb egy hét alatt ment le. Elefánt lábak voltak. 10 nap múlva volt varratszedés. Sokáig nehezen tudtam mozogni, felkelni. Napról napra lett jobb, de egy részen ahol a dréncső volt és alatta a heg azon részén a bőröm érzéketlen. Azt mondták idegsérülés így marad. De meg lehet szokni. Már sokkal jobb minden, de ha front van érzékenyebb a heg. A hegmasszás segít tényleg. Azt ajánlom.
febr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

4 éve császároztak. Gerincbe kaptam az érzéstelenítőt. Ahhoz képest, hogy megijedtem a sürgősségi műtéttől (nem erre készültem), nem voltak kellemetlen emlékeim. Végig éber voltam a műtét alatt, beszélgettem az aneszteziológussal, aki végig mosolygott, fogta a kezem, elmondta mi következik. Utólag is nagyon hálás vagyok neki.

A gyógyulás csak az első 24 órában volt nehéz. Katéterrel felkelni friss sebbel az nem volt jó. Azt javasolták, minél többször kelek fel, annál jobb lesz és tényleg így volt. Vasárnap műtöttek, szerda reggel haza is mehettünk. Otthon már mindent meg tudtam csinálni, nem okozott gondot semmi. A hegem szépen gyógyult, nem lett összenövésem se sérvem. Viszont a kórházból extrém dagadt lábfejekkel mentem haza, a cipőmet nem tudtam felvenni. Két hét alatt lappadt le a duzzanat.

A tisztuló vérzés három hétig tartott, majd szépen visszaállt a menstruációm.

febr. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

3,5 éve volt császárom.

Én először megkaptam a katétert, azután a gerincérzéstelenítőt.

Műtét közben az aneszteziológus próbált velem beszélgetni, de nem igazán voltam ott fejben.

Hallgattam ahogy a dokik beszélnek fölöttem, de abból is csak foszlányok jutottak el a tudatomig.

Aztán hallottam, hogy a lányom felsír, elvitték, azután odahozták a fejemhez.

Összevarrtak, bevittek az őrzőbe.

Nagyon remegtem ezért kaptam az infúzióba valamit. Kis időre megkaptam a kicsit, azután megkaptam a "parancsot", hogy igyak. Bóbiskoltam, ittam, próbáltam a lábam mozgatni. Reggel felállítottak, az nem volt kellemes. Zuhany alatt kivették a katétert. Azután csoszogtam át az osztályra. Hozták a kicsit, hogy akkor lehet gondozni. A hasi sebemből a drént csak a második napon húzták ki, na azt éreztem rendesen. Amikor lehetett sétálgattam. Büfiztetés közben, mikor be kellett adni reggel fürdetésre. 3 nap múlva hazamehettünk. 7 múlva mentem varratszedésre, viszont a hegem környéke még hónapok múlva is érzéketlen volt.

febr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39+2 hétre (egy hete) császároztak. Maga a műtét fél óra volt, a babát 5 perc alatt emelték ki, megmutatták, aztán vitték rendbe tenni és apa mellkasára. Aztán pikk pakk összevarrtak, nem is igazán voltam magamnàl, kitoltak a műtőből, apa ott volt már a babával, volt egy fél óra aranyórànk. Aztán az őrzőben kellett feküdnöm 8 órát, kaptam oxitocint és figyelték mennyire vérzek és két óránként megnyomkodtàk a hasam (nagyon fájt, ezt az összes nap megcsinálták). Aztán 8 óra után fél kellett kelnem, lezuhanyozni és átmenni a szülészetre. Aztán hozták is a babát és 4 napig velem volt 0-24-ben.
febr. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

40+3 sürgősségi császármetszés. Előtte vajúdtam 6 órát.

A katéter felhelyezése nem fájt. Engem altattak,műtét után 1,5 órával ébredtem.

Nem fájt semmim csak nagyon szomjas voltam.

A nővérek gyakran jártak tisztogatni odalent, meg cserélni az alátétet,ilyenkor emelgetni kellett a csípőmet fel le, úgymond tornázni míg ők mostak. (Meglepő módon ez sem fájt)

Másnap reggel állítottak fel, 18 óra fekvés után. Nem mondom hogy kellemes volt, de nekem nem fájt negyed annyira sem mint a vajúdás. Utána visszafektettek és jött egy hölgy torna gyakorlatokat mutatni, és fekve kellett utána csinálnunk, és azt mondta gyakoroljuk a felkelést minél többször annál könnyebb lesz. Igaza volt egyébként, de nem volt egyszerű a katéterrel +a dréncsővel gyakorolni. Aztán segítettek zuhanyozni, katéter és dréncső még mindig bent volt, nemvolt vészes az sem. Fél napom azzal telt, (mikor épp nem aludtam) hogy lefekudtem, felkeltem sétáltam egy kört, majd visszafeküdtem, és így körbe körbe. Nagyon jót tett, mert pénteken szültem, de én szombaton már kint sétáltam a párommal az előtérben a pisiszacskómmal a kezemben 2 órát. 😅 szédültem, de nem fájt inkább csak húzódott. A szédülés az nap és másnap volt csak, meg iszonyat álmosság. Az első napot és éjjelt szinte végigaludtam 20 percet birtam fent lenni és aludtam is vissza 2ik nap jobb volt .De 3.ik nap reggel szedték ki a katétert és a dréncsövet is, aznap kaptam meg a kisbabám,addig csak szopizni hordták be. Akkorra már teljesen jól voltam, nem szédültem nem voltam atomfáradt sem, nem okozott problémát felkelni hozzá, bár nekem rengeteget aludt a kórházban az éjszakát is átaludta, csak én nem, mert a szobatársnőm babája viszont egész éjjeleket sírt és nappal aludt 😅 5.ik nap jöhettünk haza, egy nagy kád vízzel kezdtem 😅. Mindenki a nyakamra járt de én probléma nélkül másztam a babával a kezembe a franciaágyra le s fel szóval addigra nem voltak már egyátalán fájdalmaim csak ha épp meghúzódott. 6.ik nap már főztem, sétálni voltunk, simán ment a hajolgatás is a varrataimat 8.ik nap szedték ki, a doki azt mondta ha nem ő szedte volna ki a varratokat nem hiszi el, hogy most műtöttek. 2 hét után már alig látszott a heg. Szóval van ilyen is. Pedig én is nagyon féltem mert anyukámat láttam az öcsém születése után 2 hétig menni is alig bírt. Lehet az oxiticinos vajúdás miatt éltem meg jobban vagy fájt kevésbé, mert ahhoz a fájdalomhoz képest ezt minden héten végigcsinálnám, csak azt ne kelljen mégegyszer 😅😅😅, de lehet, hogy a második már nem lesz ennyire könnyű menet 🤷‍♀️😊

febr. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nagyon vártam, borzalmas sima szülésem után szinte gyógyüdülés volt! 25 perc alatt kész lett, ikrekkel. A spinális érzéstelenítés sokkal jobb mint az epidurál. Nem volt beöntés

sőt úgy alakult hogy tele gyomorral voltam épp, műköröm, kontaktlencse, egyik sem volt probléma 😄

Nekem nem volt drain csövem, nem nyomkodták a vért, semmi fájdalmat nem okoztak a nővérkék amit itt olvasok (Miskolc Semmelweis). Este volt a műtét, alig vártam ki a 12 órát hogy felkelhessek, olyan jól voltam.

Nem voltam őrzőben, rögtön a szobába vittek és együtt voltam a babákkal.

A hasszorító nagyon sokat segít, anélkül alig tudsz kiegyenesedni is az első napokban.

febr. 14. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!