Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki mennyi táskával ment a...

Ki mennyi táskával ment a kórházba?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nevetséges kérdés, de ez lesz az első szülésem. Valaki szerint elég kettő, egy az én cuccaimnak, egy a babának. Egy rokonom szerint viszont 3 kell, egy a szülőszobára is. Ki mennyi holmival ment és miket vitt?
febr. 25. 19:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha a te és a baba cuccai bele férnek egy táskába akkor elég 2.

A szülőszobára kell külön táska. Érdeklődj helyi csoportokban hogy a kórházban ahol szülni fogsz mit kell vinni. Nálunk pl a babának csak popsitörlőt kellett vinni. Ruhát, krémet, pelenkát korlátlan számban adnak.

febr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy a gyermekágyra, egy a szülőszobára. Utóbbi benne volt az előbbiben, csak összeraktam egy táskába, hogy k{nnyebb legyen
febr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
61%

Nagy bőröndben 3 táska, így egyet kellett húzkodni.

Amúgy ami kellett:6 másfeles víz, brios, peksüti, ami nem keményedik kővé 2 nap alatt. Szóval bolti csomagolt, nem pékséges. 2 hálóing. 10 bugyi vagy legalábbis sok. Bugyipelenka, tusfürdő meg egyéb higiéniai cuccok.

A babanak pár pelenka, popsikrém, de a kórházban öltöztették, pelenkát is kapott, hazavivős cuccot benne kell otthon hagyni a hordozóban, apa hozza. Max fotózásra valami. Elsonél pakolgattam a baba cuccait tök feleslegesen, masodiknal így csinálom.

A szülőszobában a kórházi hálóing kellett, viz, szőlőcukor, telefon.

febr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Én egy bőrönddel mentem, de azért, mert be kellett szülés előtt feküdnöm a kórhába és a szülésig haza se mehettem. Hetekig voltam benn.

A baba táskát a férjem hozta be a szülés előtt. Én amiket tapasztaltam.

A baba táska full felesleges volt. Saját ruhába nem öltöztethettem a babát, popsikenőcsöt, takarót adtak. Utóbbit szintén nem használhattam sajátot. Igazából csak pelenka, textil pelenka kellett és ruha csak a fotózásra. Így elég lett volna ha a férjem a szülés után behozza amiben fotózzák meg haza vittük volna benne. Meg egy kis sapi igen az még kellett. Szóval a baba táskát ha én ezt tudom nem pakoltam volna úgy meg. De lehet kórháza válogatja és valahova meg kell.

A szülőszobára akkor érdemes egy kisebb táskát vinni, ha nem fektetnek be a kórházba. Mert ha befektetnek úgyis bevittél már mindent max viszed magaddal a szülőszobába ami kell.

Ha csak szülni mész be akkor én vinnék külön kis táskát amibe azokat pakolnám ami ott kellhet. A nagyobb táska meg az lenne ami a kórházba kell utána.

Nálam az alap dolgokat vittem ruha, fehérnemű, szoptatós hálóing, szülés után pelenka és betét (nem tudtam mi fog kelleni, pelenka kellett). Papucs kettő egy a zuhanyzóba, neszeszer, víz, töltő, szenyesnek táska, vitaminok, evőeszköz, tányér, pohár, szívószál, köntös. Ha valami kellet közben férjem behozta.

A szülöszobára én izotóniás italt vittem, hálóinget, pelenkát szívószálat meg egy takarót. Császár volt nem ehetettem előtte és utána se egy darabig. Nagyon fáztam a takaró jól jött. Amikor ihattam férjem segitett ittam kb 5 óra múlva meg hoztak levest, hogy tudok-e enni. Utána lemostak pelenka hálóing majd be a szobába.

febr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Nekem 1 nagy méretű utazó és 1 hátitáska.

Mondjuk papucsot, ilyesmit az utazó oldalsó zsebeibe tettem, hogy felvételnél még gyorsan kihalásszam belőle.

Szülőszobai dolgokat érdemes lehet könnyen elérhető helyre tenni. Nekem az utazóm be kellett tenni egy erre kialakított helyiségbe, nem lehet a szülőszobán az ágy körül de azért csak kell oda is ez-az.

Baba dolgait én nem gondoltam, hogy külön kellene pakolni, úgyis kipakoltam az osztályon, a baba természetesen velem volt.

febr. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Én egy kabin bőrönddel és egy wizzair ingyen kézipoggyász méretű táskával mentem. Az első a gyerekágyra, azt le is kellett tenni a szülészet én egy külön helyiségbe, a másikat a szülőszobára.

Így is a cuccok felét nem használtam.


Nálunk a babának csak pelenka, popsitörlő, popsi krém és fotózós ruha kellett, minden mást adtak.

febr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Egy kis edzőtáskába tettem a gyerek cuccait. Ruhát nekem se kellett vinni, csak azt amit a 6-os felsorolt. Magamnak pedig egy normális méretű sporttáskába pakoltam. Végül onnan se használtam egy csomó mindent. Pl vittem szoptatós hálóinget de én tökéletesen elvoltam a kórházi hálóingben is. Köntöst is vittem de túl vastag volt, nagyon melegem volt benne. Hálóinget viszek azért most is a biztonság kedvéért és szerzek majd egy vékony köntöst.
febr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Egy kisebb utazótáskát vittem a bentlétre, egy kis hátizsáknyit szülőszobára.

Ásványvizet, ennivalót a férjem hozott be külön, mikor aranyóra után reggel távozott (hajnalban szültem). Mivel látogatás nem volt, beadta az osztályra, a nővérek behozták a kórházi szobába.

febr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ja, és a baba cuccait (hazamenős ruha) a férjem hozta be külön utolsó nap, nem vittük magunkkal már szüléskor.
febr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
3-mal, mert a törölközők hatalmas helyet foglalnak. Egy a gyerekagyas osztályra, egy kicsi a szülőszobába, és egy még kisebb a picurkanak. Neki csak pelus, popsitorlo, textilpelus és cumisüveg kell.
febr. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!