Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy zajlik egy program...

Hogy zajlik egy program császár? Mitörténik miután be visznek a műtőben?

Figyelt kérdés

Illetve mennyire kockázatos

Pcsm? Volt már egy jó pár műtétem de eggyiktől sem féltem ennyire.Olyan előfordul hogy valaki bele hal vagy a baba? Vagy ez már nagyon ritka manapság


márc. 9. 17:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Minden műtétnek van kockázata.
márc. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen ez igaz
márc. 9. 17:15
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Van kockázata, sőt sokszor megvágják a babákat is közben. Ismerősöm fiának a fejbőrét vágták meg a lányomnak meg a bokáját. Azóta is ott a nyoma mind a 2 gyereknél. Nekem nemvolt választásom.
márc. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
3# Pcs-nél sincs választás,sajnos.
márc. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem múlt évbe volt pcs-m. A placenta a méhszájon tapadt meg. Én is nagyon féltem, de nagyon alaposak és figyelmesek voltak a dokik. Volt komplikació, mert a méhlépényt apró darabokban tudták csak leszedni. Annyira véreztem kellett vért kapnom. Érthető, ha félsz szerintem nincs aki ne félne, nehogy történjen valami. Persze vannak horrorsztorik, horrorszülések, de ne stresszeld magad ezzel. Sokkal ritkább az, ha valami történik, mint amikor minden rendben megy.
márc. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 3 császárom volt 4 év alatt. Leírom, amire emlékszem - de nem vagyok szakember, szóval csak a laikus szemszögéből ismerem.

Az első császáromat hirtelen fellépő terhességi szövődmény miatt kellett azonnal elvégezni. Extrém koraszülés volt a 24. héten. Én maradtam csak életben, a picinek sajnos esélye sem volt.

A műtétet követően a többi szülésnél szintén csak császár jöhetett szóba. ( van, aki császár után hüvelyi úton szülhet, én nem.)

Viszont a 2. és a 3. alkalommal is, az orvosok megvárták, hogy elinduljon maga a szülés - tehát voltak fájások, elment a magzatviz, elindult a tágulás stb. És akkor pár óra után megcsászároztak. Azt mondták, ez így sokkal jobb a babának, ha alapvetően ő "indul el", mintha csak úgy kikapják. Persze, nem tudom, ez kivitelezhető-e a te esetedben, de talán egy kérdést megér.

Amikor már ott vagy, felveszik az adatokat (NAGYON sok adatot), alá kell írnod sok papírt a műtéttel kapcsolatban, mérnek vérnyomást, csinálnak ctg-t. (Tőlem vért is vettek, de lehet, hog ez csak az előzmények miatt volt így és mástól nem szoktak, ezt nem tudom. Felkészültek, hogy esetleg vérre lesz szükségem.)

Fontos, hogy pontosan tudd a súlyodat - ehhez kalkulálják majd az érzéstelenítőt meg mindent.

Utána - ha kell - borotválnak, majd a műtős fiú betol a műtőbe.

Apuka a legtöbb helyen nem lehet a műtőben (fertőzésveszély), de közvetlen előtte várakozhat. Vannak helyek, ahol viszont beengedik. Az én férjem nem volt ott, de nekem ez mondjuk nem volt gond.

Kapsz a gerincbe egy érzéstelenítő injekciót. Ez úgy történik, hogy felülsz a műtőasztalra, "cicahát", és ha jól domborítasz és nem mozogsz, akkor fél perc az egész. Némi nyomást ugyan érzel közben, de egyáltalán nem éles fájdalom, ettől ne tarts.

Utána lefekszel. (Meztelen leszel, de természetesen betakarva.)Az egyik karodon lesz vérnyomásmérő, illetve egy branül az infúzióhoz.

A mellkasodhoz tesznek egy kis paravánt, szóval nem fogod premier plánban látni, ahogy vágnak.

Megtisztítják, fertőtlenítik az alhasi területet. Tesznek be katétert, de ezt már nem is érzed.

Kérdezgetik, hogy mit érzel, hat-e már az érzéstelenítő. Ha már hat, akkor nekikezdenek. Fájni nem fáj, de időnként érzed, hogy mégiscsak mozgatnak, néha kissé rángatnak... Elég fura tud lenni, de alapvetően nem fáj. (Ha fáj, akkor nem jól adták be az injekciót, nem jól számolták ki az adagot stb.)

Kb 10 perc alatt átvágják a bőrt, a zsírszöveteket stb., az izmokat már nem vágni szokták, hanem széthúzzák - majd a méhet, és már ki is emelik a babát! Szituációtól függ. Valahol ugyanúgy a mellkasodra teszik, mint hüvelyi szülésnél - de az is lehetséges, hogy először pár percre elviszik, és csak utána hozzák vissza.

Téged ugye utána még össze kell varrni - ez kb 25-35 perc, ha minden simán megy. (Nálam ez a szakasz az első műtétnel majdnem 2 óra volt, mert majdnem elvéreztem a HELLP miatt - a többinél meg kb 25 perc, mert ott már nem volt semmi gond.)

Ezt követően kitolnak a műtőből - rólunk ekkor készültek az első családi képek, egy nővérke készítette a férjem mobiljával :) majd visznek az őrzőbe/kórterembe. Itt pár óráig nem ajánlatos felemelni a fejed - ugye a gerincedbe kaptál egy injekciót, és ott miniatűr lyuk lett, a nyomás még nem állt helyre, ami hatással van az egész gerincre, így a koponyára/ fejre is. Bajod mondjuk nem lesz, de eléggé tud fájni az ember feje, ha felemeli. (Bár van aki 3 órával később felkel és azt állítja semmi baja, én megvártam a 6 órát és még így is éreztem a fejem... ez is emberfüggő.) A katéter kivétele 3 másodperc, egyáltalán nem vészes. A műtét utáni első felkelés, na az mondjuk nem egy leányálom :)

Lesz a seben egy óriási nagy fehér tapasz, illetve hát ugye az elején lesz Tena vagy hasonló betéted a méhből távozó vérnek. Jó hír, hogy a műtét végén elég szépen kitakarítják a területet, emiatt az ürülés/tisztulás általában jóval gyorsabb, mint hüvelyi szülés után. Én kb 2 darabot használtam el a Tena betétek közül, és utána sima menstruációhoz használt betét is elég volt.

Ami a komplikációkat illeti, ez a 2. legnagyobb hasi műtét. Nyilván vannak lehetséges komplikációk (mint hüvelyi szülésnél is), de ezeket a kockázatokat itt nagyrészt az anya viseli, nem a baba.

Azt gondolom, hogy vannak helyzetek, amikor igenis a császár a módja annak, hogy a lehető legnagyobb biztonságban hozd világra a babát - mivel a hüvelyi szülés még nagyobb rizikót jelentene.

Nekem egyik gyermekemet sem vágták meg. Mindkettő gyönyörű, éber, egészséges újszülött volt. A szoptatással szerencsém volt - császár után lehet akadozás ebben, de nekem kb 3 órával később volt tejem. Csodájára jártak a nővérek, alig akarták elhinni :) Tény, hogy nálam ugye elindult a szülés természetes folyamata, ez vélhetőleg hozzájárult.

Szerintem nagyon sok függ attól, hogy állsz a császárhoz. Én úgy fogtam fel, hogy nálam ez a módja annak, hogy kisbabám legyen: boldog voltam, hogy végre találkozunk majd, így készültem végig a terhesség alatt, vártam a napot. A műtét során biztonságban éreztem magam, tudtam, hogy orvosok hada áll mellettem, maximálisan figyeltek rám. (Sima állami kórház, nem volt hálapénz se... )

A dokival műtét közben még poénkodtunk is kicsit, és velem örült, amikor 2 perc után visszahozták mellém a babát, persze közben varrt tovább :) Nekem éppen ezért a császár is szép szülésélmény volt.

A második császár után hipp-hopp gyógyultam. 2,5 évvel később a 3.császár is simán, szuperül lement, szintén órák alatt belövellt a tej.

Viszont elbíztam magam, nem pihentem utána eleget, megerőltettem magam a következő héten (lelkesen pakolásztam az új otthonunkban, dobozokat, zsákokat emelgettem), és aztán emiatt visszaestem és elhúzódott a regeneráció: 3-4 hétig nehezen tudtam kiegyenesedni is, úgy fájt a sebem. Nyilván, több eszem kellett volna, hogy legyen.

A gyerekeim mindketten másfél évig szopiztak, kötődéssel nem volt gond. Ma már 9 és 6 évesek.

Én újra a szülés előtti súlyomon vagyok (na jó, +2 kg, de ez már így marad :D

Remélem, sikerült kicsit megnyugtassalak. A császár - főleg, ha készülsz rá lelkiekben, és nem váratlanul ér - igenis tud szép élmény lenni! Ha gondolod, pl a facebookon vannak ilyen témájú csoportok, esetleg hasznos lehet belépés.

Boldog babavárást, sok sikert kívánok!

márc. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem várták meg nálam hogy vajúdjak,egyből tű aztán műtét. Nekem férjem végig bent volt,nem éreztem semmit csak fura volt hogy rángattak. Gyorsan kint volt a kicsi aztán már toltak is ki. Nekem megfájdult a fejem,de erre kaptam vértapaszt,ez nem minden kórháznál adott. Műtét után egyből ment a szoptatás itt,ez genetika kérdése plusz a baba jó szopási technikája.

Nálam nem volt semmi gebasz de én magán kórházban szültem mert az sztk siralmas volt. Sajnos vacak kórházhoz tartozom.

márc. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
6os köszönöm hogy ennyire részletesen leírtad, sajnos nekem is a császár az egyetlen módja hogy világra hozzam a babámat, mivel nem szülhetek hüvelyi úton.. nyilván volt több műtétem is nagyjából tudom hogy zajlik a műtétet megelőzően a dolgok hogy pl adatokat felveszik,vért vesznek stb csak azoktól a műtétektől azért nem féltem mert altatásban voltam és kicsit ez miatt félek a császártól hogy ébren leszek és hogy komplikáció lesz bár a terhességemmel idáig minden rendben de megpróbálok nem stresszelni
márc. 10. 08:59
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Programozott császárnál kevesebb komplikáció szokott lenni, mint életmentőnél. Ne stresszelj ezen. Fognak melletted üllni akik végig figyelni fognak téged, hozzám kedvesen beszéltek is és néha megsimiztek. Hidd el hamar túlleszel rajta 🙂
márc. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Ha kinn a baba kérhetsz olyan nyugtatót ami nem árt. Én is féltem, mert hát mégis csak ébren vagy mikor matatnak benned. Amikor az anesztes megkeres szólj, hogy szeretnél kérni valamit ami segít. Én is kértem és kicsit segített ellazulni és nem voltam annyira éber. Kicsit még el is aludtam tőle bár lehet a vérveszteség is közre játszott.

Az, hogy van aranyóra kórháza válogatja. Kérdezz rá, mert nálunk a férjem volt a babának a bőrkontakt és ezért nem akartam, hogy bejöjjön a műtőbe, mert a babával legyen. Amikor kitoltak utána végig hárman voltunk míg az osztályra be nem vittek.

márc. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!