Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kórházi tartózkodás alatt...

A kórházi tartózkodás alatt mi történik velem és a babával?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kiváncsi, hogy milyen az ellátás egy állami kórházban, mit adnak, és mit vigyünk mindenképpen. (Főleg olyan dolgokat szeretném, hogy írjatok, amire esetleg nem gondolnék)

Köszönöm a válaszokat!



ápr. 4. 01:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kórháztól kell megkerdezni és ők elmondják mit adnak, mit vigyél, adnak egy listát. Nekem mindent kellett vinni a babának és magamnak is, kaját nyilván adtak.
ápr. 4. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Melyik kórházban?

Én a SOTE n szültem.

Ami kellett.

2 papucs

Köntös

Hálóing

Tölto

Rengeteg domestos törlőkendő (higyj nekem, sosem elég belőle)

Én császáros voltam igy wc ülőke papír mrrt nem tudtam támaszkodni

Szívószál

Papírok

Házassági /apasági kivonat

Saját papírok

Baba papírjai (vizsgálati papírok)

WC papír

Evőeszközök

Szalvéta

(kaja ha nem akarsz ehenhalni és egész nap zsemlét enni)

Szőlőcukor

Rostos le

Mellbimbó krém

Betét

Eldobhatos bugyi

Babának pelus

Ruha

Sapka kesztyű zokni

Krém a fenekére

Azt hiszem hirtelen ennyi. 2019ben szültem. A lista ugyanaz kb.

És kb bármelyik állami kórházban kellenek ezek.

Jaj meg törölkozo, tusfurdo, sampon, Hajszarito,pipere. Kb mindent is vigyel az a tuti.

Lépj be fb csoportba, tuti van az adott kórháznak.

ápr. 4. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A korhaz honlapjan fent szokott lenni a lista, hogy mit kell bevinni, erdemes az alapjan pakolni, de lehet, hogy meg a vedono is tud adni. Ha minden rendben van, akkor 48 vagy 72 orat kell bent lenni nalunk, attol fugg, hogy a baba delutan 2 elott vagy utan szuletett. Az osztalyon reggel-este vizit van az anyukaknak, es a babaknak is van meg nehany vizsgalat, erre elviszed/elviszik, azon kivul a babaddal vagy, ha tudsz, akkor alszotok, cicizik, pelust cserelsz es ennyi. Nem tortenik semmi extra. Hazamenes elott megkapja a BCG oltast.
ápr. 4. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen kórházfüggő. Könnyebb lenne, ha megírnád, hol szülsz
ápr. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

2x szültem Székesfehérváron.

Babának csak pelus, törlő, popsikrém, fotós ruha (aki akart) és hazahozós ruha kellett.

Nekem ruha (aki amennyit akar), higiéniai szerek (tusfürdő, betét, stb.), evőeszköz, törölköző, töltő.

Kaját adtak, finom is volt, csak rohadt kevés.


Nálunk mindenki 3 bőrönddel megy kb szülni, mert a listán annyi van. De a 3/4-e felesleges. Én 1 sporttáskával mentem szülni.

ápr. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Helyi szinten érdeklődj.

Pl Kecskeméten kétszer szültem

Babának csak popsitörlőt kellett vinni plusz hazahozós ruhát. Ezen kívül mindent adtak.

De pl anyuka is kérhet végig kórházi hálóing, bár szerintem annyira senki sem elvetemült hogy abban legyen végig bent 🙈

ápr. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 babyboom567 ***** válasza:
100%

Debrecen 2016.

Hajszárítót akkor nem lehetett.(a szobatársamét hazaküldték)

A babának kb semmit sem kellett vinni, a pelustól ruhától kezdve mindent adtak.(vittünk ruhát, de mind kicsi lett amit összekészítettem)

Nálunk extra sokat takarítottak 2016-ban,kb mintha folyamatosan ott lett volna egy takarító.

Nagyon jó kaja volt,még sütiket/tortát is kaptunk az ebéd mellé,amiket nekem behozott a család az el sem fogyott.

Ami nekem nagyon fogyott a hálóing,ugyanis olyan dög meleg volt, szerintem 28-30 fokot éreztem,patakokban izzadtam.Minimum 5x öltöztem/zuhanyoztam egy nap.Kórházi betétet is kaptunk,több méret is volt.

Szóval tényleg ott tájékozódj ahol szülni fogsz.

Ha szeretnéd fotóztatni a babát(ha nálatok van ilyen,akkor vigyél több méret ruhát,ne járj úgymint én,hogy a"lelences"kórházi ruhában fotózzák.Bár nálunk nem számított,mert különben sem vettünk volna a képekből, én nekem nem volt erre pénzem,1 db járt ingyen.(különben senki sem gondolná,hogy az ezer gyerek által hordott,kórházi ruha van rajta,mert olyan jó beállításokat, és utómunkát csinált a csaj).Viszont nagyon jó élmény volt ahogy mindkét babát a szobában fotózgatta,és tényleg mélyen aludtak a babák.Egy rezdülésük sem volt.

ápr. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Pécsen csak pelenka, popsitörlő, fotózós/hazahozós ruha kell. Minden egyebet adnak.

Magadnak viszont mindent kell vinni, poharat, evőeszközt is, mert az sincs.

ápr. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Valóban attól függ a lista, hogy melyik kórházban fogsz szülni.

A pohár és az evőeszköz amit sokan nem vittek mikor én szültem. Illetve a mosogatószer és szivacs. De lehet csak én vagyok olyan érzékeny, hogy ha azzal mosom el az evőeszközt/poharat amivel mások is, azonnal herpeszem lesz.


Ami nekem még mind a kétszer jól jött az az eldobható pelenkázó alátét. Tettem magam alá is az ágyba, hogy ha esetleg "baleset" lenne ne a lepedő legyen véres, illetve a babát is ilyenen pelusoztam.

ápr. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább azt mondom, hogy amit lehet nélkülözni 2-3 napig, azt ne vigyél. Apát általában nem engedik be az osztályra, neked kell majd mindent kicipelni amikor távoztok több körben. Pl. hajszárítót ne, tusfürdőből én annyit vittem, amit nem sajnáltam otthagyni, fogkrémből szintén (az itthon megkezdett tubusokat vittem), mosogatószivacsot bevallom, hogy hanyagoltam, vízzel öblítettem le rögtön evés után az evőeszközt. Bögre helyett is inkább műanyag poharat raktam be, mert az könnyebb. Váltóruhát sem vittem, ha szégyen ha nem, ott végig pizsamában + köntösben voltam, betétet meg úgyis folyamatosan cserélni kell. Törölközőből kell több, hiába próbáltam ügyeskedni, végül mindig véres lett zuhanyzás után, azt nem szívesen használtam volna újra.

A kaja nálunk ehető volt, tényleg kis adagok voltak, de nekem elég is volt, úgy le voltam sokkolva a történtektől, nem az evésen járt az eszem. Talán egy fél henger keksz fogyott el nálam pluszban. Gyümölcslét nem mindenki ajánlja, de te ahogy gondolod, csak az is plusz súly. (Nekem bőven megfelelt a kórházi víz)


A többiek leírták a lényeget, én csak ennyit akartam hozzátenni.

ápr. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!