Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normális hogy ennyi idő után...

Normális hogy ennyi idő után is sokszor fáj a császáros heg?

Figyelt kérdés
Már több mint 4 hónapja szültem csaszárral, de a mai napig sokszor belenyilall a fájdalom. Többnyire csak az egyik felén érzem a bőröm alatt, tehát nem konkrétan a külső heg fáj. Vannak bizonyos testhelyzetek is mikor szúró érzést érzek ugyanezen az oldalon. Orvos még nem látta, nem tudom normális-e vagy mutassam meg a dokinak. A műtét után viszonylag gyorsan felépültem, 2 hét után már mindent tudtam normálisan csinálni nem is fájt semmi. (Nyilván nem erőltettem meg magam, tartottam az orvosi utasításokat és nem is hordoztam 15 kilós cementes zsákokat se)

máj. 12. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még 4 év után is érzékeny a frontra. Néha azt érzem mintha épp vágnák.
máj. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm elment hegkezelésre, azóta jobb neki.
máj. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem 21 évvel ezelőtt volt egy pici vágással járó műtétem, néha még most is érzem.
máj. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%
Persze, hogy normális. Felvágtak. Sose lesz a régi.
máj. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem konkrétan 2 évig fájt, kiderült hegendometriozis. Sose hallottam ilyet korábban. Műteni kellett.
máj. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

6 hetes kontrollon nem voltál?

4 hónap semmi...több idő kell.

Engem is császároztak, ott a bőrt nem érzem még mindig 9 év után se. 5 hónapja volt egy nagyműtétem, az még mindig fáj kívül.

máj. 13. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
A belső varratnak több idő kell, míg úgy meggyógyul, mint a külső. Lehet, hogy az időváltozásra is érzékeny. Nekem egy korábbi műtét hege fájt majdnem egy évig, ha bármilyen időváltozás volt, a császáros hegem még csak egy hónapos, de ugyanúgy fájt, mint a másik heg, most, hogy szeles lett az idő. Remélem, hogy ez is elmúlik majd, mint a másik hegnél, de való igaz, hogy van, akinek örökre érzékeny marad.
máj. 13. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Letapadás lehet a hegben. Hegmasszázsr végzel otthon? Keress fel hegkezeléssel foglalkozó gyógytornászt.
máj. 13. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem hegkezelésben jártas gyógytornásszal kezdj, lehet összenövés, letapadás főleg, ha sosem foglalkoztál vele. Ezzel NEM kell együttélned. Ajánlom a témában a Császárvonalat, nagyon sok hasznos infót találhatsz ott, meg szakembert is segítenek ajánlani a közeledben, ha kell. Én a kezdetektől csinálom a hegmasszázst meg a tornáikat, 4,5 hónappal a császár után már csak egy kicsi érzéketlen folt emlékeztet a műtétre, de az is folyamatosan csökken.
máj. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem néha még mindig fáj, de azon a részen ahol a drén volt. Maga a heg kb 5 hónapig fájdogált, hegmasszást kaptam szóval az mellett fájt. Most már "csak" a frontokra érzékeny a heg maga.
máj. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!