Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A CTG méri a fájások erősségét...

A CTG méri a fájások erősségét is?

Figyelt kérdés
A nővérke azt kérdezte érzem e hogy erősödnek a fájások, amire igent válaszoltam mert én tényleg azt éreztem hogy erősebb mint 1-2 órája volt, de ő azt mondta hogy az értékek szerint stagnál.

máj. 24. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Méri a fajaserosseget, igen. Mondjuk nekem 100as fajasokat mutatott, amikor SEMMIT nem éreztem.:D másnap burkot repesztettek, onnastol kezdődött a buli, főleg, hogy az oxit is bekötötték, na pár óra múlva szenvedtem, mint a kutya.
máj. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem anno haza akartak küldeni, mert a ctg nem mutatta a fájásaimat :D Nem mindig van az összhangban az érzéssel.
máj. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Méhtevékenységet regisztrál, de az, hogy mennyire nagynak mutatja a kontrakciót, az nem a fájás varódi erősségétől függ, hanem egy csomó egyéb tényezőtől. Mint pl. hogy hova rakták fel az érzékelőt, mennyire van odaszorítva a hashoz, milyen vastag az anya hasfala...

Ha valaki jó testes, akkor simán lehet, hogy rendesen vajúdik, a CTG-n meg vagy nem is látszik semmi, vagy kis picike puklik.

Ha meg valaki egyszálbél görögdinnye méretű hassal, akkor azokat a méhkontrakciókat is óriás csúcsoknak jelzi, amit a terhes konkrétan nem is érez, vagy maximum keményedésnek.


A CTG-n a tocofej nem arra való, hogy abból ítélje meg az ember a fájások erősségét. Max a rendszerességét és azt, hogy a fájásokhoz képest hogyan változik a szívhang...

máj. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak az szomorított el egy kicsit hogy úgy éreztem nem vesznek komolyan. Igaz csak 8 órán keresztül vajúdtam, végig 3 percesekkel, az után végül császárral és másnap meg azt mondták hogy mit csináltam volna ha “igazán fáj” (?!) ha már attól is ki voltam amit átéltem
máj. 24. 21:18
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2x próbálták gyógyszeresen indítani, a másodiknál a ctg elvileg mutatta is a fájásokat, én meg egyáltalán nem éreztem semmit, még egy minimális görcsöt sem :)

Aztán mikor burkot repesztettek, akkor már éreztem rendesen, csodálkoztam is, hogy csak 100-as fájásaim vannak, mikor a szobatársam mondta, hogy neki jóval afölötti volt, én meg már ezekkel is megszenvedtem, pedig mindig úgy hittem, hogy viszonylag magas a fájdalomküszöböm... meg is kérdeztem a szülésznőt, aki mondta, hogy ez másfajta gép, ez max. 100-ig méri 😀

máj. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy voltam, mint az első, a ctg felment százig, én meg semmit se éreztem, de mondta a szülésznő, hogy a ctg csak egy dolog. Utána amikor már éreztem, és tényleg fájt, volt hogy a ctg 50-60 között mutatta, ami alig fájt, az meg ment százon.
máj. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Oxis terhelésem volt a kislányomnál,odajött a doki majd közölte, ezek csak kis keményedések, majd bele pusztultam amúgy. Mondtam is neki,hogy meharagudjon doktor úr, de hány méhe van és hány gyereket szült,hogy ennyire tudja?

Amúgy az oxis fájások tök másak, mint mikor természetesen indul be, a kifiam természetesen indult és oxi nélkül született közel nem volt olyan durva, mint mikor folyatták az oxit.

máj. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Két terhességem és természetes szülésem volt, a ctg még a szülés előtti hetekben is kb ugyanazt mutatta, mint vajúdásnál, amikor már majdnem a tolófájásokhoz jutottam, nagyjából akkor ment fel már 80 fölé, de néha még akkor sem :D Pedig elhiheted, hogy amikor úgy ültem csak a kórházban a gépre kötve, telefonozgatva 38 hetes terhesen egy kis keményedéssel és a gép 60-as erősséget mutatott, meg amikor vajúdva, 3 perces fájásokkal beestem és akkor is 50-60 között ingázott, akkor a kettő marhára nem ugyanaz az érzés volt.
máj. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben már rutinos vagyok. :D Méhösszehúzódást mér, azon a helyen, ahová a tappancsokat rakják. A méhösszehúzódás csak akkor jár fájdalommal, ha kiterjed az alhasra is (ilyenkor tágítja a méhszájat = vajúdás).

Az első terhességem alatt 28 hetesen mértek 2 perces 100-as "fájásokat" és sürgősségi kocsi vitt kórházba. Én nem izgultam, mert nem éreztem semmit. Nem is szültem meg. A valódi vajúdás és szülés alatt, mikor megdögleni akartam a fájdalomtól, 20-ig se ment fel a mutató. A harmadik szülésemet prosztaglandin zselével indították. Mivel nem akartam, hogy több beavatkozást végezzenek, mikor elfordult a nővér, eltoltam a tappancsokat oda, ahol a teljesen fájdalmatlan összehúzódásokat éreztem. Rögtön azt hitték akkor is, hogy már aktívan vajúdok. :D

máj. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valamit mér, de tuti nem azt, ahogy te érzed ;). Én már a világomat nem tudtam a fájdalomtól, de a szülésznő azt mondta, hogy még mindig gyengék a fájásaim.
máj. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!