Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthonszülést választhatok,...

Otthonszülést választhatok, császármetszést miért nem? Mikorra lesz törvényileg szabályozva, hogy ha szeretném akkor császárral hozhassam világra a gyermekemet?

Figyelt kérdés

A természetes szülés és a császármetszés egyaránt kockázatos. A természetes szülés során sokkal nagyobb az esély az oxigénhiányos állapotra, sérülések bekövetkezésére (mind a babánál mind a mamánál). Sok helyen olvasni továbbá, hogy a természetes szülés a babának is fáj, stresszhelyzet neki is.

Szóval miért nem választhatok?

Nem a magánkórházban való választásra gondolok, nem az orvosok lefizetésére...

Azzal van a problémám, hogy nincs jogom választani; hiába tartom a császárt biztonságosabbnak, hiába rettegek betegesen a természetes szüléstől.


2010. nov. 5. 14:08
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
66%

Azért nem mert a császármetszés 5x annyiba kerül mint a hüvelyi szülés és hatalmas terhet ró az egészségpénztárra.


Most lehet irni hogy persze fizeted egy életen át meg minden de nem véletlen hogy csak a legszükségesebb esetben császároznak.

2010. nov. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 kisnita ***** válasza:
27%
Sajnos erre nem tudom a választ, de remélem, hogy minél törvénybe hozzák hogy lehessen választani a császárt. Teljes mértékben egyet értek veled és együtt is érzek. Nekem már volt egy császárom előtte 51 órát vajúdtam és soha az életben nem vállalnék egy hüvelyi szülést!
2010. nov. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 kisnita ***** válasza:
29%

minél *előbb

Bocsi

2010. nov. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
87%
Talán azért, mert a szülés a természetes folyamat. Lehet, hogy ez az oka, hogy nem császároznak csak úgy. ( Meg persze a fentiek.)
2010. nov. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
91%

A császár egy életmentő nagy hasi műtét. A szülés meg természetes folyamat.

Szerintem nagyon rossz ötlet ezt a döntést kivenni az orvos kezéből, és egy abszolút hozzá nem értő szakmában tudatlan anyukára bízni.

Amúgy a császár sokkal nagyobb stressz a babának, mert a szülés felkészíti őt egy nagy változásra, elindul egy úton, aminek a végét nem ismeri, a császárnál meg csak hipphopp kikapják az eddigi biztonságos zugából, úgy, hogy semmire nincsen felkészülve.


Arról nem is beszélve, hogy te mint laikus biztonságosabbnak tartod a császárt, de nyugodtan hidd el, hogy egy császármetszésnek sokkal több, és súlyosabb kockázata van, mint egy természetes szülésnek.


Én remélem, hogy nem laikus, rettegő kismamák igényei fognak az ilyen jellegű beavatkozásokról dönteni, hanem marad a döntés a szakemberek kezében.

2010. nov. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
48%

Én úgy tudom, választhatod a császárral való szülést. Nem tudom, hogy pontosan hogyan működik, de a tágabb ismeretségi körben történt ilyen, orvost is eszerint választott a kismama. És ezen kívül is hallottam, hogy egyre "divatosabb" a császár. Arról már nem is beszélve, hogy az orvosok is sokszor inkább ezt preferálják.

Mindettől függetlenül bár valóban megszenvedi a baba is a szülés folyamatát, ugyanúgy, ahogy az anya, de pszichológiai szempontból mindenképpen szükség van erre. Át kell élnie a megszületést.

2010. nov. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
84%

Hát igen! Kár, hogy nncs zipzár a hasunkon.:)

Szerintem a szülés természetes folyamat. Nem is értem, hogyan merülhet fel, hogy törvényileg lehessen választani egy műtétet, ha kell, ha nem. Ez kb. olyan, hogy szavazzák már meg, hogy ki lehessen vetetni a vakbelet bármikor, mert mi lesz, ha egyszer begyullad.

Egyébként a jogokról: a baba vajon mit választana? Mert ugye mégiscsak ő születik meg.

2010. nov. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
78%

Ne haragudj, de ez akkora butaság amit leírtál, kérdeztél!

A 14.19-es válaszadónak maximálisan igaza van! Miért kell a természet rendjébe beleavatkozni?!

2010. nov. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az a baj vele, hogy akkor hol is szabjuk meg a határt? Tényleg majd rendelésre megyünk az orvoshoz, és megmondjuk hogy mit csináljon velünk? Tehát előadjuk hogy mit szeretnék kapni, mit szeretnénk ha felírna vagy megműtsön e vagy ne?

Ennek lényege pont az hogy az orvosnak ez a szakmája, ezt tanulta évekig-évtizedekig, és ahhoz nem ért úgy, aki nem tanulta.

Az autószerelőnek se mondom meg mit csináljon az autóval, mert nem értek hozzá.

Mellesleg én pl. örülök hogy nem császároztak mivel a családomban hajlam van a vastagbél daganatra.És császár után (főképp több császár után ) előfordulnak összenövések a hasüregben ami daganat kialakulásának kiindulópontja lehet...

2010. nov. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

Magánkórházban lehet kérni császármetszést, legalább is egyről biztosan tudom.

Szerintem a sima kórházban is lehetséges a választás, talán az orvossal kell megbeszélni.

2010. nov. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!