Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült más is a II. számú...

Szült más is a II. számú klinikán Dömötör Margit szülésznőnél, aki nem volt vele megelégedve?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 16:22
 1/8 anonim válasza:
Már szült az egyik barátom és meg volt vele nagyon elégedve nekem is csak ajánlani tudta!ha nála szeretne szülni szerintem jól teszi mert az én barátom azt mondja jó akk az úgy is van!
2010. nov. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Aha..Akkor jó a barátodnak, nálam biztos csak rossz napja(i) volt(ak)...

:/

2010. nov. 28. 22:25
 3/8 anonim ***** válasza:
Mikor én ott dolgoztam Margit volt a főnővér, nem tudom ki van most, de nem irigyeltem a kisanyákat akik nála szültek.Én nem szerettem főnöknek sem.
2010. nov. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Semmit nem segített, pedig fizettünk is neki.
2010. nov. 29. 16:27
 5/8 anonim válasza:
Sziasztok. Örülök ennek a kérdésnek, mert nem tudtam kinek elmondani a tapasztalataimat. Júliusban szültem nála, nem volt jókedve, nem segített, később, mikor nem ment a dolog, kézzel tágított, kértem, hogy ne csinálja azt mondta: tőlem megszülhetsz holnap reggelre is, de nekem fél 2-re jön az asztalos. Megcsászároztak, mert a kisfiam belekakilt és beleivott a vízbe, a műtét előtt láttam utoljára. Nem jött be hozzám, nem volt kíváncsi a gyerekre sem. Azóta sem hallottam róla. Fogadott volt, fizetett neki a párom. Nem tudom feldolgozni, hogy így alakult a szülés és azt, hogy ilyen volt velem. A szülőszobát megmutatta, de a 6 ágyas vajúdóba kerültem, pedig volt szabad 1 ágyas. 4-en nézték végig a kínlódásomat. Gondoltam felhívom és megkérdezem tőle, miért volt ilyen. De nincs kedvem vitatkozni vele. Köszönöm, hogy leírhattam.
2010. dec. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia!!


Mintha én írtam volna le az egészet.

Amikor megszültem, gondoltam kampányt indítok a Margit ellen, na meg az egész szülészeti osztályt beleértve.

Csak a dokim miatt megyek oda vissza, mert egy kedves, segítőkész, rendes szakember.

De az az egész bagázs...


Én is leírom:

2 hónappal szülés előtt megismerkedtünk lelkiismeretesen Margittal, amikor elkezdtem vajúdni, és elfolyt magzatvízzel, (már otthonról hívtuk) 2 perces fájásokkal beszáguldottunk Pesthidegkútról a kórházba..amikor ott voltunk, a 6-os vajúdóba kerültem.

Sokáig oda sem jött, pedig már perces fájásaim voltak.

Aztán odajött, mint egy SS-tiszt megvizsgált, se meg nem nyugtatott, semmi jó szó...pedig rémesen fájt..és hát, első baba.

A férjem is ott állt, azt se tudta, mit csináljon. stb

Agyonvizsgált, nagy kínok közepette azt mondta, hogy, hát, ez a víz zöld, úgyhogy most elmegy..

Jött a doki, ő rendes volt, csak éppen műtő nem volt szabad..

Senki nem mondott semmit, csak azt tudtam, hogy nagy a baj..

Aláírattak velem 5 papírt, a férjem mosolygott rám, pedig láttam, hogy nagyon ideges volt.

5 perc alatt eltoltak: Margit már sehol sem volt..Egy betegszállító tolt el, én meg reszkettem, mint egy nyárfalevél.

Amikor felébredtem, kérdeztem, hogy egészséges-e a baba, a nővérke azt mondta, hogy neki nem mondták, hogy baja lenne. De szerencsére beengedték a férjem.

Pityeregtem éjszak. Margit sehol..

Az őrzőben másnap reggel a viziten a dokinak közölték, hogy ez a kismama szimulál, mert nem akar felállni.

(ugyanis nem tudtam)


Másnap a patológiára kerültünk, mert az újszülött osztályon nem volt hely. Ott néztük egymást a lányokkal, hogy most mi legyen.

Margit és nővérek sehol. Segítség nulla.

Ott totyogtunk be a babáinkhoz, akit rögtön kiadtak nekem, mert nem volt bent hely.....

Semmit nem mutattak meg: pedig állandóan bejártam: semmit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! azt se tudtam, hogyan szoptassak..hogyan cseréljem a pelenkáját..mi az a víz, ha nincs tejem. Az egyik mellembl véres tej jött, szóltam egy nővérnek, azt mondták, hogy majd jönnek, megnéznek..azóta is várom..

A dokim sajnos még a szülés másnapján konferenciára ment....úgyhogy ő sem volt..

Margit sehol.

Ja, és elkeverték az összes leletemet, papíromat!!!!!!!!!!!!!!! Én lépcsőztem friss sebbel le a szülészetre..hátha. Elhajtottak, meg lesz*rt*k...


Kedden szültem, pénteken már ki is dobtak,(mondjuk, nagyon örültem, hogy szabadulok) a sebemet sem nézte meg senki..Pedig kértem, mert át volt ázva a zuhanytól..


Én nem vagyok egy szerencsétlen-gyámoltalan nő, de ilyen kiszolgáltatottnak még soha nem éreztem magam. Ha nincsenek kedves szobatársaim, nem tudom, mi van.

Teljesen felzaklatott újra, most, hogy leírtam..


Persze mi is fizettünk neki, no nem annyit, amennyit szántunk előre (40 ezret), hanem csak 20-at..de azt is csak azért, mert nem mertünk nem adni..


Szomorú..

2010. dec. 2. 10:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Szomorúan olvastam a soraidat. Itt a fórumon mindenki dícséri a szülésznődet, pedig ezek szerint vannak rossz tapasztalatok is. Én is ki lennék akadva, ha velem így bánt volna egy olyan ember, akit "felfogadtam". Én biztos nem adtam volna neki egy fillért sem. Egyébként a SOTE II-ről nekem sincsenek jó tapasztalataim, már ami az újszülöttosztályt illeti. A legtöbb ott dolgozó nem oda való, durva, lekezelő, és tényleg kiszolgáltatottnak érzi magát a kismama. Mondjuk minket meg ok nélkül bent tartottak 1 hétig, pedig normál szülés volt. Így karácsonyra sem mehettem haza, mint a zárójelentésből kiderült, miattuk. Na mindegy. Nekem a dokim ott vezet le szüléseket, ezért szültem ott. A szülésznőm Zsoldosné Etelka volt, egy tündéri, nyugodt, profi szülésznő, aki mellesleg a szülés után is minden nap meglátogatott a gyermekágyas osztályon.
2010. dec. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Érdekes dolgok ezek....


Nekem a Margit volt a szülésznőm 2011. februárban, a dokim ajánlotta. Először nem volt szimpatikus, nekem is olyan katonásnak tűnt. Aztán kellemesen csalódtam benne. Még szülés előtt pár héttel bekerültem a kórházba egy hétre, és mivel ő a főnővér, minden nap bejött, minden nap beszéltünk. Ha vmi kérdésem volt, és a dokit nem tudtam elérni, őt hívtam fel, és mindig készségesen segített. A szülésen tény és való, hogy nem az a mézesmázas típus, nem igazán mondta, h mikor mi következik stb. Hozzáteszem, h nagyon gyors szülésem volt, szóval nem nagyon volt ideje engem "istápolni", a dolgát végezte, de azt lelkiismeretesen. Kedves volt amúgy, és szakmailag is az egyik legjobb. A gyerekágyon mikor feküdtem, minden nap bejött, amúgy kedves és mosolygós is tud lenni. Nem bántam meg, h őt választottuk.


Előtte én is Zsoldosné Etelkát néztem ki magamnak, mert annyira tündérinek tűnt...Viszont mikor egy alkalommal kapcsolatba kerültem vele, nagyon bunkó volt. Pedig a kismamái imádják....


A II.klinika gyerekágyról is olyan sok rosszat hallottam, de nekem semmi panaszom. A vizsgálatok során, a bentfekvés során mindenki nagyon rendes volt. Az összes csecsemős nagyon segítőkész volt, állandóan kérdezgették, hogy kinek mit mutassanak meg. Jó volt ott szülni.

2012. febr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!