Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől repedhet a hüvely...

Mitől repedhet a hüvely illetve a méhnyak szülés közben? Tényleg előfordul a csikló és a végbélrepedés is?

Figyelt kérdés

A gátmetszés sem hangzik egy leányálomnak, de amikor meghallottam, hogy a fentiek is előfordulhatnak rosszul lettem...

Mitől függ, hogy valaki mennyire reped? Nagy baba, kis tágulás, gyorsan jön a baba ... stb?

A doki meg tudja mondani előre, hogy valakinél fennáll-e az ilyen jellegű sérülések veszélye? Hiszen egy ilyen repedés az ember egész életét tönkre teheti...


2010. nov. 28. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezeknek a megelőzése érdekében csinálnak gátmetszést. Amikor jön a baba, a szülésznő látja, hogy mennyire feszes a gát, és nagy gyakorlata van abban, hogy tudja, várható-e repedés.

Ha ilyenkor nem csinálnak gátmetszést, akkor előfordulhat repedés a csikló felé, illetve a végbél felé is. De ez már elég ritka.


A méhszájrepedés elkerülése miatt nem engednek nyomni, amíg teljesen el nem tűnt a méhszáj. Sokkal hamarabb is érzed a nyomási ingert, de addig, amíg egy kicsit is áll a méhnyak, addig nem enged a doki nyomni. Ha meg reped a hüvely, majd összevarrják. Nekem is varrták, semmi gondom nincs belőle. Nekem mondjuk azért repedt, mert vákummal szedték ki a kicsit, így nem lehetett kontrollálni, mennyire jön gyorsan.

2010. nov. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

mért teheti tönkre az életét?

szerintem attól is függ milyenek a szöveteid...nekem gyengébbek a doki szerint, ezt azután mondta miután megszültem és belül is szétrepedtem, ott is varrtak rendesen, meg persze a gátat is.szerintem ezt nem lehet kiszámítani, sok ismerősöm készült a gátvédelemre, aztán repedt is...de ne izgulj miatta, biztos minden rendben lesz.

6 hetes kisfiú anyukája:)

2010. nov. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem repedt a méhszáj, hüvely, gát egész végig. Úgy volt, h gátvédelemmel szülök, nem készültem rá, csak a szülésznő mondta, h alkalmas rá. Aztán hirtelen a fiam meggndolta magát, h mégse akar kibújni és a szívhangja is leesett, így hirtelen vákum lett. Ott meg nem lehet szabályozni semmit. Én ezért szakadtam, de nem tette tönkre az életemet. Mostmár minden ugyanolyan, mint előtte, sőt, van amikor jobb...

7 hós kisfiú anyukája

2010. nov. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első fiam születésekor repedt mindenem. A doki kézzel is tágított, plusz nem éreztem a fájásokat, azt se tudtam mi az, ő és a szülésznő mondta, mikor nyomjak és mennyit. A fiam sem volt épp kisméretű.

De nyugi, csak rémesen hangzik, hogy reped ez is, az is, de én nem éreztem belőle semmit, és utána sem volt gondom. Azóta már szültem mégegyszer, minden zökkenőmentesen zajlott, most nem repedtem, pedig a baba óriási volt:)

2010. nov. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt gátmetszésem,mégis szanaszét repedtem,mert fent akadt alányom,és vákummal szedték ki.Nem ment tönkre az életem,egyedül annyiban volt más,hogy másfél órán át vart össze ,összesen 3 doki.Ez kellemetlen volt,de utána semmivel nem volt rosszabb mint egy sima gátmetszés.Szerintem emiatt ne aggódj.Mondjuk azt megkérdeztem én is,hogy ha lesz másik,mennyi lesz az esélye hogy igy szülök megint,akkor azt mondta a dokim hogy semmi esély nincs már rá hogy megint igy járok.Hát nem tudom..
2010. nov. 29. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Egy ideig kellemetlen, meg húzódik, de nem teszi tönkre az életed :) Persze, hogy félsz...


Én remekül tágultam, úgy volt, hogy simán szülök gátvédelemmel. Megjegyzem nálam olyan gyors volt a szülés, hogy se borotválás, se beöntés, se semmi :)

Aztán leesett a babám szívhangja a doki azt mondta nincs mese, nyesni kell. Mondtam vágjon bármit nem számít...


2szer volt rátekeredve a köldökzsinór a nyakára, úgyhogy fel sem sírt...nos amikor meghallottam, hogy nyöszörög megkönnyebbültem. Reggel szültem, este kaptam meg addig megfigyelték.


Szóval ahhoz a lelki teherhez, hogy jól van-e a babám mit számít 3 réteg varrás, majd hüvelyplasztika, és pár hetes jeges borsón való üldögélés annyira begyulladt...igaz még húzódik néha, de egészséges a babám! A férjem pedig nagyon figyelmes, s élvezem az együttléteket :)


18 hónapos kislány anyukája.

2010. nov. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem sem vágtak, mondjuk a hüvely nyílásnál lett 3 varratom, de ez sem egy helyen. Most szülés után 7 héttel, ma mentem el a dokihoz, mert azt hittem aranyerem van. Nagyon fáj, vérzik, 2 kis csomó van kívül. Ez kb 4 hete szenvedtet. De nem aranyerem van hanem végbélrepedésem a kemény széklettől. Szóval nem csak szüléskor repedhet meg a végbél sem.
2010. nov. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!


Szerintem ettől ne félj, ez azért nem napi szintű.. a méhnyak meg inkább nagyobb babáknál, vagy elakadás, ilyesmi esetén reped, nekem pl. a fiam a kezét is a feje mellé tette, így jött ki, ezért repedtem, de úgysem érez az ember belőle semmit! :) szóval fő a nyugalom! :)

2010. nov. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is volt gátmetszésem is, meg repedtem is rendesen. Befelé is meg végbél felé is meg oldalra is. Szülés után kb 40 percig varrtak össze, a 6 hetes kontrollon, pedig már nem is látszott semmi, amit még néha érzek (nem fáj, csak ott egy kicsit meg van vastagodva) az a gátmetszés helye. De szerintem az is el fog múlni. Augusztus végén szültem. A szexnél is minden rendben, úgyhogy ne félj.


14 hetes kisherceg anyukája

2010. dec. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!