Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez lehet az oxitocin gerincinj...

Ez lehet az oxitocin gerincinjekció mellékhatása még?

Figyelt kérdés

Egy éve szültem. Szülés után pár hónapig érzékeny volt a derekam, hamar megfájdult. Most egy pár hete ez újra előjött, a napi séta, és a tannivalók után nagyon fáj a hátam és a derekam. Este nehezen alszom el, mert sehogy sem kényelmes. Ez lehet az injekció miatt még?

Ha szeretnék majd még egy babót és ott is kérek ilyet, utána mégrosszabb lesz?


2011. jan. 13. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem hinném,hogy a gerincérzéstelenítés(EDA) utóhatása lenne,mert akkor folyamatosan kéne fájnia egy ponton a hátadnak,bár főleg a derekad azon részének ahova kaptad anno az eda-t,a hátad a szúrás pontjánál feljebb nem tud az injekciótól fájni.De az nem oxitocin amit az eda-ba adnak,hanem lidokain.

Szerintem simán fájhat a sok tennivaló miatt,egész napos futkosás után(egy év körüli gyerkőc után)ha nem elég edzett a hátad.Én sokaktól hallom ezt a panaszt,olyanoktól is akik nem kaptak eda-t anno.Gerinctorna tud segíteni ha van módod és időd eljárni.

2011. jan. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az oxitocint nem a gerincbe adják, hanem vénába. Nem az EDA-ra gondolsz? Én is kaptam mindkettőt, nekem is fájt a hátam, de az EDA miatt csak a szúrás helye, nem az egész hát. A derekam nekem is fáj, de én tudom, hogy elég gyenge voltam/vagyok, szerintem estére azért fáj (séta után meg kifejezetten), mert gyengék az izmaim és erősödniük kell. Engem nagyon megterhel, hogy a kislányomat a vállamon hozom-viszem a lakásban vagy a pihenőszékével együtt, de a legkeményebb a mózeskosárban való lecipelése a lakásból meg vissza a lakásba.
2011. jan. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De arra gondoltam, összekeveredtem.
2011. jan. 13. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!