Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A párommal azt beszéltük...

A párommal azt beszéltük mikor meg tudtuk hogy terhes hogy ha szülni fog bemegyek vele a szülőszobába és most már meg azt mondja hogy ne mennyek be vele. Miért változott meg a döntése meg bánthattam e valamivel?

Figyelt kérdés
2011. jan. 16. 22:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Attól fél, hogy megundorodsz tőle. Ha megnyugtatod, hogy ez elő nem fordulhat és osztozni szeretnél vele az élményben és mellette lenni támogatásul (megigéred, hogy csak a fejénél, ba-bla-bla), akkor egy boldog kismama lesz rögtön!!!
2011. jan. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
van még esély hogy meg gondolja magát és bele egyezik hogy bemenenyek vele?
2011. jan. 16. 22:36
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem igen, meggondolhatja magát. Az egész vajúdás elég ijesztő egy első babás kismamának. Nagyon sokat fog jelenteni neki, hogy ott leszel vele. Mi is együtt szültünk a férjemmel, és bár ő nem érezte azt amit én, de maximálisan támogatott, fogta a kezem végig. Szóval nálunk nem csak én szültem, hanem együtt hoztuk világra a kisfiunkat! Sok boldogságot nektek!
2011. jan. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%
Tőle kérdezted már, miért mondja most ezt? Nem volt mostanában türelmetlen veled, nem lehet, hogy valami miatt elvesztette a bizalmát?
2011. jan. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
szia.én 15 hetes terhes vagyok szóval még bőven van időm a szülésig.nálunk pont fordítva van mert én szeretném hogy a párom bent legyen a szülésnél,de ő nem szeretné és tiszteletben tartom a döntését.mondjuk picit félek attól ha bent lenne megundorodna tőlem mert sok apuka megundorodik a párjától bent a szülőszobában.ne keseredj el.én arra gondoltam hogy ha nem akar bent lenni a párom megkérdezem tőle hogy bejönne e az utolsó percekben mikor már bujik kifele a pici.próbáld meg ezt te is.szerintem másabb ha az utolsó percekbe vagy bent mint végig.nem látod annyit szenvedni a párod mint az elejétől fogva látnád.de ha a szülés végére mész be akkor láthatod te is a gyermeked első perceit :)
2011. jan. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

Kedves 23:11! Szerinted mitől undorodik meg ilyenkor egy apuka? Valószínűleg nem attól, hogy a neje 10 órát jajgat majdnem egyfolytában, hanem inkább pont attól, ahogy kibújik a pici, vérrel és mindennel együtt onnan, ahová előtte a teremtés koronája behatolt. :)

Akkor meg miért segítene ezen, ha csak a kitoláshoz megy be? Szerintem szülésnél leginkább vajúdás alatt tud segíteni az apuka masszázzsal, támogatással. Kitolás alatt már sok mindent nem tud segíteni, nekem például abban a pár percben teljesen mindegy volt, ki van ott és ki nem, olyan más lelkiállapotban van az ember.


Különben én még tényleg senkitől sem hallottam, hogy megundorodott volna a párjától, miután látta, hogyan szüli meg közös gyermeküket. Sőt, csak olyanokat hallok az ismerősöktől, hogy az apukák utána még jobban tisztelik az édesanyákat, amiért ilyen fizikai megerőltetést képesek elviselni (sok férfit már egy nátha is ledönt a lábáról :)))


Szóval kedves kérdező, adj még időt a kedvesednek, később térj vissza a kérdésre. Neki most sokkal több változást kell feldolgoznia a testében, a lelkében, mint neked.

De mindenképp tőle kérdezd ezt meg! :)

2011. jan. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%
Már miért undorodna el?ha akarja nem néz oda.az meg,h szenvedni nem akarja látni a párját,hát az hülyeség!pont,h ekkor kéne minden férfinak a szeren lennie,és támogatni a párját!aki meg elundorodik az nem szeret igazán!(ha megöregszik a nő mi kesz?megundorodik és keres egy fiatalt?)Saját maguk elé kéne helyezni a szülni készülő párja kérését!végülis a babához is két ember kell.persze a neheze az anyán van,de jó ha ott lehet az apuka!kérdező:mond el a párodnak,h szeretnéd ha benntlenne,mert neked az biztonságot ad!bizti beíjedt egy kicsit:)könnyű szülést! Senkit nem állt szándékomban megbántani az általam írotakkal,csak én így látom!remélem nem lesz ebből a szokásos veszekedés!
2011. jan. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%

Az én párom ezzel győzött meg, hogy engedjem be:


Együtt csináltuk, együtt vártuk, együtt örültünk neki, szeret engem, szereti a gyerekünket, miért akarom kizárni abból a csodából, hogy ott legyen az első pillanatánál, hogy ott legyen amikor világra jön?


Tudtam, hogy nem zárhatom ki:)

Ott volt, és mindketten boldogok vagyunk, hogy így történt, mai napig meséli mindenkinek, hogy milyen csodálatos élményben volt része. Nem undorodott meg tőlem, sőt, a szex jobb, mint valaha.

Nagyon sok anyuka ismerősöm van, mindenkinél bent volt a párja, és egyik sem undorodik. Amelyik pasi undorodik, az nem érett az apaságra, és nem társ. Hiszen ha egy ilyen csodától iszonyodik, mit tenne, ha öreg, beteg és magatehetetlen lennék? Valószínű lelépne, ilyen társ meg kell a fenének.

2011. jan. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
köszönöm remélem meg gondolja magát a párom.
2011. jan. 17. 07:53
 10/16 anonim ***** válasza:
én sosem akartam, hogy bejöjjön a férjem, szóval megértem a párodat abszolút. nem valószínű, hogy megbántottad valamivel, az sem, hogy Veled bármi baja lenne. egész egyszerűen belegondolt a szituációba és kellemetlennek érezné, ahogy én is. fogadd el, ott ő a fontos, nem Te!
2011. jan. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!