Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor indítanak szülést? Van...

Mikor indítanak szülést? Van beleszólásom?

Figyelt kérdés

Ha kérem akár 40+3 napra is megindítja?

most vagyok 39 és semmi jele sincs,nagyon jól érzi magát a manó. :-)))


2011. jan. 25. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nos, előfordulhat, hogy a doki téved 1-2 hetet.

De nem feltétlenül szükséges, hogy előjeleket érezz szülés előtti napokban. Plusz, a baba 40. hét után időnként pár nap még bent marad a pociban.Ha a terhesség alatt semmi probléma nem volt, 1 hét csúszás után indítják meg a szülést. Azt olvastam, a szex és a csípős ételek is segíthetnek beindítani a dolgokat.

2011. jan. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem egy kis ugrálás indította be. :)42 hétnél tovább nem hagyják bent.Mondjuk orvos függő is.Én szeptember 18ra voltam kiírva és 23 ikára kaptam beutalót,hogy megindítják.De 16-án magától kibújt.Elméletileg te nem kérheted,hogy indítsák.
2011. jan. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Csak úgy kérésre nem indítanak, bár nem ismerem a dokidat.

Engem 40 hét 5 naposan akart volna a dokim befektetni a kórházba, de akkor is csak megfigyelésre. Végül viszont 40 hét 3 naposan kiderült, hogy már zavaros a magzatvíz, így megindította a szülést.

2011. jan. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Orvosfüggő szerintem.

Én szerettem volna már 40+0.hetesen megindítani, azt mondta, mivel zárt a méhszáj, jó eséllyel pályáznék a császárra. Erre mondtam, inkább várjunk.

40+6 hetesen már 1 ujjnyira nyitva voltam, azt mondta, ha akarom, másnap megindítja. Persze, hogy akartam. De szerencsére nem kellett, mert még aznap megszültem saját magamtól :)

2011. jan. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39+3 on inditotak,kozos megegeyezes a dokival.
2011. jan. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40+4 naposan már bent feküdtem 2 napja mikor a fogadott dokim megkérdezte, hogy szeretném e megvárni a 41.hetet, vagy holnap szüljünk, mert már látta rajtam, hogy nagyon kivagyok:Vizesedtem kegyetlenül, plusz nagyon megviselt, hogy be kellett feküdnöm.Szóval én megtudtam vele beszélni, hogy indítsuk meg.Szobatársam is pont meg tudta vele így beszélni, pedig neki nem is volt fogadott orvosa(ő is már túl hordta pár nappal)
2011. jan. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

40+2 hetesen inditottak.Amikor a dokim kérdeztem,hogy meddig várnak,azt mondta,az a méhszáj állapotától függ.

40+1 hetesen fektettek be,megvizsgáltak bő 2 újjnyi voltam,igy indithatták másnap.

2011. jan. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is bő 2 ujjnyira vagyok kitágulva, de engem nem fektettek be, pedig veszélyeztetett vagyok. A terhesség elején kétszer majdnem elvetéltem, fenyegető vetélés gyanús voltam. A 13. héttől semmi gond. nem vizesedek, nem magas a vérnyomásom, tulajdonképpen egész jól elvagyok.

Szombatra vagyok kiírva. Én tegnap megkérdeztem a ctg-s nőt, s azt mondta, hogy 7 napnál tovább már senkinél sem tartják bent a magzatot, attól túl nem lehet vinni, mivel már fejlettebb az orvos tudomány, mint régen, s pontosan ki tudják számolni utolsó menses alapján is, mikorra kell jönnie a kicsinek, nem szükséges a plusz 2 hetet megvárni.

Szóval nekem annyit mondott, hogy ha most szombaton nem indulna be magától, akkor jövő7 szombatig várnának vele.

Jobb lenne, ha tovább, mert ahogy elmesélte hogyan indítják, jobban szeretném, ha magától jönne ki a kicsim. A februárt mondjuk megvárnám, mivel párom olyan helyen dolgozik, hogy decemberben kap fizut, elméletben két havit, de most csak 20ezerrel kapott többet, s havi 96ezerből élünk, s decembertől február elejéig 114ezret osszunk be. Hát én ennyiben örülnék, mert fizukor nem kell attól tartanunk, hogy a recepteket, amit felírnak mire kijövük a kórházból ki tudjuk váltani, s ne kelljen a letévőhöz hozzá nyúlnunk.

2011. jan. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. jan. 26. 21:16
 10/11 anonim ***** válasza:

én 40+1nél 1ujjnyira voltam nyitva

fogadott dokim jófej volt, csinált kézzel 2 ujjnyit, azalatt sajna nem tudnak burkot repeszteni

aztán burokrepi és 3 óra alatt meglett:))

2011. jan. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!