Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák, beoltatjátok magatok...

Kismamák, beoltatjátok magatokat? A házidokim mondta, hogy február vége felé várják a járványt, és hogy a magyar oltás - ami ingyen van- sz*rt sem ér, és kismamáknak nem ajánlott, de a britt féle oltás jó!

Figyelt kérdés
Nekem a védőnő és a szülész is ajánlotta, 2.000.- Ft, annyit nekem megér és a szülés után a tejen keresztül folytatódik a védettség a baba számára!
2011. febr. 7. 11:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Ja! És ha felírja neked a "britt" oltást, mennyit is fog neki a forgalmazó perkálni? A magyar se rosszabb semmivel, hidd el! Ha oltatni akarsz, az is ad annyi védettséget, amit kell. Különben bírom: az te orvosod előre tudja,. mikor jön a járvány... A legjobb, hogy a múlt héten épp azt szajkózták, hogy már itt van... Most meg neked a február végét mondják... Érdekes.
2011. febr. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

2 éve és most is beoltattam magam terhesen. Most sokan jól le fognak húzni, de a belgyógyász mondta, hogy már 2 kismamája fekszik kórházban, szóval jobb az óvatosság. Ő csak a 12. hétig nem ajánlotta.

Amúgy a Begrivac-ot, és a Vaxigripet is ajánlják, de a 2. trimeszterben akár a Fluval A-B is beadható.

2011. febr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves Első!

Mindegy, hogy mikor jön a járvány. Egy lecsengő járvány utolsó áldozatának lenni ugyanolyan, mint egy kezdődő járvány elsőének lenni. Abban azonban igazad van, hogy a magyar oltás is ugyanolyan jó.

Második válaszadó

2011. febr. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát nekem többen mondták hogy a magyar oltásban van valami- ne kérdezd, nem bírtam megjegyezni, ami a kismamáknak kifejezetten nem ajánlott...
2011. febr. 7. 11:28
 5/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok. A higanyra gondoltál. Ezért írtam a Begrivacot és a Vaxigripet. Azokban nincs higany. Amúgy meg gondolj csak bele, mennyi káros anyag jut a szervezetedbe akár csak a levegőből?!
2011. febr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
a 34. hétben járunk, én nem oltatok, úgyis le lettem tiltva a mászkálásról, és nem is merem, meg nem is akarom.
2011. febr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig bedőltök ennek az üzletnek... :D Orvoslátogató vagyok, tudom, mi all a kampány mögött. Nálunk senki sem oltat. Érdekes... :)
2011. febr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nem terveztem oltatni magam, de mivel heti 2x kell bejárnom a kórházba, a dokim azt javasolta oltassak. Átgondoltam, oltattam és az ingyen magyar oltást kaptam. Nem érzem sem hátrányát, sem előnyét. Ha nem lennék babás, nem oltattam volna, de annyi bajunk volt már a terhesség alatt, hogy nem akartam még ezzel is idegesíteni magam, hogy az állandó császkálástól, meg a kórházban üldögéléskor mikor, mit kapok el.
2011. febr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a dokim javaslatára oltattam -magyarral, kominált 3-as- a 8.héten. Senki nem szólt, hogy a 12.hétig nem szabad oltatni. Azért ha gáz lenne ezzel az oltással, csak szólt volna a nőgyógyász, vagy a védőnő vagy a háziorvos.
2011. febr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!