Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt másnál is? Hogy enyhíthet...

Volt másnál is? Hogy enyhíthetném? 6 napja szültem, és a betét feltörte a popóm, az ülőgumón egy vérömleny és a csont is fáj. Alig tudok ülni, sokáig állni sem megy.

Figyelt kérdés

Vettem úszógumit, a dokim a jegelést javasolta. Volt gátmetszés és még a hüvelyem is két oldalt repedt, de a seb nem fáj. Ja és az aranyér is kijött.


Mikor lesz jobb?


2011. márc. 1. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia!Gratulálok,és egyben sajnálom.Nekem a 3. szülésem után nagyon fájt az aranyerem.Zuhanyoztasd meg gyakran,illetve én kúpot és kenőcsöt használtam gyorsan jobb lett.Én konkrétan menni se tudtam az aranyér miatt.A jegelés tényleg jó lesz a másik gondodra,pihenj sokat,szoptass fekve.Ennyit tudok mondani,el fog múlni szerintem 1-2 nap,jobbulást.
2011. márc. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Aloe first-tel fújd be naponta legalább 6 alkalommal, mehet a gátsebre is, nem csíp, kellemes és harmadára csökkenti a gyógyulási időt.

Aranyérre az Aloe lips - tudom, hogy ajakír, de nekem is ajánlották aranyérre is és igazat kell adnom, nagyon jót tett nekem is.

2011. márc. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
En erdelybol valo vagyok nalunk itt az orvosok szigoruan tiltjak h 6 heten belul uljunk v bar milyen fizikai munkat vegezunk teht 6 hetig nem szabad ulni meg zteril vatat szabad hasznalni nem betetet mert jobban szelozik es hamarabb gyogyul valamint naponta 2x langyos rivanolos vizzel kell mosni a vagast:D en ugy tettem es sokkal jobb volt jah meg nem szabad nagyon tusfurdo meg rendes viz erje a vagast sajna. Nekem bevalt remelem segitetem
2011. márc. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
bocsi nem jol irtam:D steril vatat hasznalni
2011. márc. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Úúú sajnálom, kívánom hogy sokkal gyorsabban gyógyulj, mint ahogy annak idején én gyógyultam. A kidörzsölésre jó hámosító a neugranormon kenőcs, a Libresse-nek pedig van ilyen jó puha pamutos betétje még a popó résznél is ki van alakítva:)
2011. márc. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsokat. Igyekszem sokat feküdni, már amennyit a másfél éves lányom hagy. Remélem hamar elmúlik.
2011. márc. 1. 11:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen SENSITIVE betétet vegyél. Mindegy, hogy milyen fajta.

Nekem is hatalmas aranyerem lett a második gyermek születése után, el sem hittem, hogy lehet ekkora. Pedig az első gyerek sem volt kicsi (4.5 kiló), de a második ezt is túlszárnyalta.

Nálunk 17 hónap van a lányok között, és valahogy a nagy mellett nem tudtam a picit fekve szoptatni, csak ülve. Pedig imádtam a nagyot fekve szoptatni.

Az aranyeremre a Reparon kúp és körömvirág kenőcs volt a legjobb megoldás és a gyakori zuhanyozás. Minden szoptatáskor alvázmosás, hiszen a tisztulás sokkal intenzívebb, mikor szopizik a baba.

DE a legjobb a fájó alfelemre az volt, mikor apa este hazajött, lefektettük a nagyot, csak a pici aludt a mi szobánkban, megszoptattam, elmentem zuhanyozni, szárazra töröltem magam, bekentem a aranyerem és levegőztettem a fenekem. (tettem magam alá egy gumilepedőt, rá egy összehajtogatott régi törölközőt és hason fekve néztem a TV-t vagy olvastam. Ha a gyerekhez ugrani kellett, akkor ment a férjem.

2011. márc. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen SENSITIVE betétet vegyél. Mindegy, hogy milyen fajta.

Nekem is hatalmas aranyerem lett a második gyermek születése után, el sem hittem, hogy lehet ekkora. Pedig az első gyerek sem volt kicsi (4.5 kiló), de a második ezt is túlszárnyalta.

Nálunk 17 hónap van a lányok között, és valahogy a nagy mellett nem tudtam a picit fekve szoptatni, csak ülve. Pedig imádtam a nagyot fekve szoptatni.

Az aranyeremre a Reparon kúp és körömvirág kenőcs volt a legjobb megoldás és a gyakori zuhanyozás. Minden szoptatáskor alvázmosás, hiszen a tisztulás sokkal intenzívebb, mikor szopizik a baba.

DE a legjobb a fájó alfelemre az volt, mikor apa este hazajött, lefektettük a nagyot, csak a pici aludt a mi szobánkban, megszoptattam, elmentem zuhanyozni, szárazra töröltem magam, bekentem a aranyerem és levegőztettem a fenekem. tettem magam alá egy gumilepedőt, rá egy összehajtogatott régi törölközőt és hason fekve néztem a TV-t vagy olvastam. Ha a gyerekhez ugrani kellett, akkor ment a férjem.

2011. márc. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!