Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ki fél a gát metszéstől?

Ki fél a gát metszéstől?

Figyelt kérdés

én találtam egy videót róla.


[link]


2009. febr. 17. 20:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem merem megnézni a videót, de kicsit én is tartok tőle. Bár azt hiszem ez természetes! :)

Gátvédelmet fogok csinálni előtte, hogy ha nem muszáj, ne vágjanak. De persze ha a doki úgy látja....

Nem is a vágástól tartok, hanem hogy utána hogyan gyógyul majd!

2009. febr. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem akarlak elkesríteni, de ott olyan fájdalmaid lesznek, hogy azt észre sem fog venni Én is féltem tőle, és a végén tudatosodott bennem, hogy vágtak, mikor utána 40 percig varatak. Bár nagy baba volt, és első gyerek, és repedtem is...

Tényleg fölösleges aggódni, hidd el, minden kínt megér...


3 hós baba anyukája

2009. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne féljetek meg se fogjátok érezni hogy mikor metszenek mert olyankor csinálják amikor toló fájás van,a kellemetlenebb része mikor varrat szedés előtt húzodik.
2009. febr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon féltem, sokkal jobban rettegtem tőle mint az egész szüléstől. Aztán eljött a szülés ideje és sem a gátmetszést nem éreztem, sem azt hogy mindenem szétszakadt odalennt. Sokára, de szépen meggyógyult.

A második szülésemnél csak vágtak ott nem repedtem 2 hét múlva már nem is éreztem olyan szépen és gyorsan meggyógyult.

Az a jobb ha vágnak, mert ha szakad az sokkal tovább és nehezebben gyógyul be.

Fájás alatt csinálják és adnak érzéstelenítőt is.

2009. febr. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Huh, ez a video nekem egy kicsit durva volt. Bator voltam es megneztem, foleg, hogy en mar tul vagyok a szulesen, de lehet, hogy nem kellett volna latnom...

Most mar felek a gatmetszestol. :-)

Korabban bele sem gondoltam, mert gatvedelmes szulesre keszultem mar igy elso babaval is es eszembe sem jutott, hogy ne sikerulne, meg ott szules kozben ha vagtak volna, szerintem az sem erdekelt volna mar.

Szerencsere sikerult a vedelem, nem is repedtem, hamar kint volt a baba, minden rendben volt vele is, a feje sem deformalodott, nem karcolodott.

Ha nagyon felsz a gatmetszestol, akkor probalkozhatsz vedelemmel is, a hiresztelesekkel ellentetben nem artalmas es ha hozzaerto szemely vegzi, akkor annak a veszelye sem all fenn, hogy koldokig reped az ember. Ez csak egy kismamariogato. Legalabbis nekem csak beszelt eddig a gatvedelem negativ oldalairol, akinek meg soha sem volt.

A huvelyem sem tagult ki, a szules utani otodik hetre mar olyan volt, mint elotte.

2009. febr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én féltem, ezért gátmasszázzsal próbáltam elkerülni, ittam a teákat, szedtem a homeos bogyókat. gátvédelemmel szültem, első gyerek 4200 gramm. Tehát inkább ezt választottam:) Persze ez azért nem így megy, nagyon sok mindentől függ, hogy sikerül-e, de az esélyt érdemes megadni neki, úgy gondolom.
2009. febr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is borzasztóan féltem tőle, aztán észre sem vettem!

Pedig vágtak is és repedtem is (belül) rendesen, engem se 15 perc alatt varrtak össze... Nem a gátmetszés a rossz, hanem a gátseb a szülés után vagy 3-4 hétig.

2009. febr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A gátmetszés-ahogy az előttem szólok is írták-nem fáj,akkor már nem arra figyelsz,hanem arra,hogy nenmsoká elérkezik a várva várt pillanat és kezedben tartod a kisbabócát!!

Könnyű szülést kívánok mindenkinek!!

14 hónapos kislány anyukája

2009. febr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem vagtak szerencsere, en is nagyon feltem tole. Repedni repedtem, de az nem is ereztem. Nekem azt mondtak, h a repedes feluleti es sokkal gyorsabban gyogyul mint a vagas, mert az atviszi a szoveteket is. Egyebkent felesleges dolog a vagas, hiszen a termeszetben sem tortenik gatmetszes. Nekem azt mondta egy orvos, h azert vagnak olyan gyakran, mert azt konnyebb osszevarrni. A repedesem nagyon gyorsan meggyogyult.
2009. febr. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnél vágtak,nem éreztem semmit,2 varratom volt,1 hét után már olyan volt,mintha mi sem történt volna.A 2.babát gátvédelemmel szültem,belső sérülésem se volt.
2009. febr. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!