Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elvárható lett volna több is...

Elvárható lett volna több is az orvostól, ha már fogadott volt?

Figyelt kérdés
Szombaton indították a szülést, sima szülésnek indult, de végül császár lett. Végig ehhez az orvoshoz jártam a magánrendelésére, ahol havonta megkapta a 10ezer forintját, és meg is beszéltük, hogy Nála fogok szülni. Összeget nem beszéltünk meg a szülésre, de tudhatta, hogy majd fog kapni, meg hát az egész terhesség alatt fizette Neki. Szombaton bementem a kórházba, megindította a szülést, burkot repesztett, időnként jött és megvizsgált, aztán a császár mellett döntöttünk. Ott még nem is volt Vele baj. Műtét után én felkerültem az intenzívre megfigyelésre, ott voltam másnap délig, egyszer sem jött fel megnézni (lehet vasárnap lévén nem volt bent, de szombaton szerintem még feljöhetett volna), hétfőn lejött az osztályra, odaadta az igazolást, hogy jártam hozzá gondozásra, meg sem nézte a hasamat, hogy puffadt - e vagy bármi baj van - e, csak megkérdezte, hogy jól érzem - e magam. Mondta, hogy kedden mehetek haza, vasárnap menjek vissza varratszedésre és ennyi. Lehet sokat várok, de szerintem kicsit jobban is figyelhetett volna, vagy legalább a hasamra ránézhetett volna (amit más orvos megtett a vizit alkalmával), ha már fogadott volt. Pénzt még nem kapott, úgy gondoltam majd a 6 hetes kontrollon kaja meg. Szerintetek én gondolom rosszul, vagy tényleg csak ennyi várható el?
2011. máj. 4. 08:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudok neked ebben segíteni,mert még nem szültem,de kíváncsi vagyok,hogy a "tapasztaltak" hogyan vélekednek erről.
2011. máj. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Na mi pont ezért nem fogadtunk orvost. Akinél szültem, nagyon kedves nö volt, vizit vizsgált meg végig, majd mikor mentem el akkor ö külön egy UH-t is csinált mert nehéz szülés volt, majd így engedett el.

nem adtam neki semmit, de szerintem nem is várta el egyáltalán. Senkinek nem adtunk egy fillért sem. Egyáltalán nem éreztem cikinek vagy nem úgy foglalkoztak volna velem, söt.

2011. máj. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
többet várhattál volna.nekem nem volt fogadott orvosom,de nekem is így alakult a szülésem.ő lejött hozzám szombaton is,akkor szültem,meg vasárnap is.a babám koraszülött intenzívre került,róla is hozott híreket.én sem adtam neki pénzt.
2011. máj. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ő császározott? Mert akkor szerintem alap ghogy ő nézze meg a sebed, legalábbis nálunk. Az ő munkája! És rád nézhetett volna. Az én dokim szabin volt szüléskor, de bejött, levezette, és bejött a 3-ból 2 nap míg ott voltam. Máig megismer az utcán, a férjemet szintúgy (bent volt szülésnél).
2011. máj. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem is inditott szulesem volt,A szulesig foglalkozott is velem,aztan a 6hetes kontrolon taliztunk.Meg voltam elegedve mert a szulesre fogadtam fel nem utogondozasra.

A baratnom nala szult,csaszar,megnezte a csaszarsebet,de ennyi.

2011. máj. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, elvárható lenne!!!


Nekem is császárom volt, ugyan nem indított szülés végződött így, mert nálam a 35. héten megindult magától, csak épp nem tágultam.

Szóval én keddi napon szültem, következő hét hétfőn engedett haza a dokim. Pont azért, mert kicsit korábban érkezett a baba, és ha hétvégén hazamegyünk, és bármi baj van, akkor úgyis csak a kh-ba tudnánk vissza menni. Addig minden áldott nap meglátogatott (még vasárnap is), mindig nézte a hasamat, kérdezte, hogy a pici hogy van, beindult-e a tejcsi, stb...

Sőt mi több (ez már lehet, hogy egyeseknek túlzás lesz), de mikor hazaengedett, puszival gratulált a gyerkőchöz, és jó egészséget kívánt.

A 6 hetes kontroll környékén volt a névnapom, akkor is felköszöntött egy puszival.


Szóval a puszilkodás azért nem elvárható, de jobban is törődhetett volna veled! Nem tudom mennyi pénzt szántatok neki eredetileg, de a helyedben biztos átgondolnám, hogy érdemel-e annyit...

2011. máj. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem várhattál többet tőle. Én egy szerdai napon szültem császárral (ez sem így volt tervezve) ezután pénteken jött le hozzám, 2x megnyomta a hasam, megkérdezte minden rendben van-e, működik-e a baba és vár szerdán varratszedésre a magánrendelésére amiért akkor nem kért pénzt viszont mi akkor oda neki a szülésre szánt összeget (60.000Ft).
2011. máj. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajnos, hiába is várhattál volna többet, ennyi telt tőle...

A szülés nem ott ér véget, hogy kijön a baba, ő összevarrja a sebet, és kész...

Ezért is nem fogadok én sem dokit, mert "nem várható tőle sok minden", de a több tízezres borítékot látva már széles a mosoly...

2011. máj. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Véletlenüól nem fehérvári ez az orvos?
2011. máj. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Ha valakinek van még véleménye, azokat is várom. Nagyon gondolkozom, hogy mennyit kapjon, vagy kapjon - e egyáltalán. 50ezer volt az eredeti összeg amit Neki szántunk. Vasárnap megyek varratszedésre, de hogy a 6 hetes kontrollra egyáltalán hozzá megyek - e még azt sem tudom. Az is ugye 10ezer forint. És ezek után... Kicsit tanácstalan vagyok...

Nem, budapesti az orvos.

2011. máj. 4. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!