Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek mennyi volt a gyes és a...

Kinek mennyi volt a gyes és a gyed?

Figyelt kérdés
Csak annyi érdekelne, hogy mennyi bejelentett után mennyit kaptatok, és mit. Tehát most 130 a bruttóm, ha jól tudom, de lehet, hogy kicsit jobb lesz, 160-170, bár ez koránt sem biztos. nem tudom mire számíthatok. Előre köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 25. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
2011. jún. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a gyes mindig ugyanannyi,28körül van és kb 26e-t kapok kézhez ebböl.
2011. jún. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A GYES összege mindenkinek ugyanannyi, a többit meg egy év átlagjövedelméből számolják.
2011. jún. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:) próbáltam számolni, ki is jött egy összeg, de az soknak tűnik. mármint pont nem sok, csak kevesebbre számolok. de köszönöm:)
2011. jún. 25. 13:01
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha 130 volt a bruttód az igénylés előtti évben havonta, volt 180 bérezett napod (olyan nap, amikor egészségbiztosítási járulékot vontak a jövedelmedből - munkanap+hétvége, betegszabadság, szabadság), és semmi egyéb jövedelmed nem volt a kérdéses évben, akkor átlagosan a tgyás is és a gyed is bruttó 89700Ft körüli lesz. A tgyás nettóban több, mert kevesebb a levonás, így adójóváírás igénylésével a nettó tgyás 83500, a nettó gyed pedig 74500 körüli összeg lesz.


Ha emelik a fizetésed 160-ra, akkor a tgyás bruttója 110 500 körüli, a gyed bruttója azonban csak 109200 lesz (maximálva van).

Nettóban ez kb. 100 000 tgyást, és 88 ezer párszáz forintos gyedet jelent adójóváírással.

2011. jún. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. megmondom őszintén, ez a TGYÁS dolog nekem még új, a babát is később szeretnénk, tervben van, csak pont azért várnánk még, mert most kezdtem új munkahelyen, és elég jó a fizetés, de lehet, hogy lesz több. de érdekel, hogy mire számíthatok. köszönöm szépen a válaszokat még egyszer.
2011. jún. 25. 16:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az adozona.hu-n van egy egész jó kis kalkulátor, ahol ki tudod számolni viszonylag pontosan, mennyi a tgyás, gyed.

2011. jún. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem a bruttóm 132 volt és 55ezer gyedet kapok..akkor itt valami gáz van
2012. jún. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló, az is fontos, hogy volt-e az igénylést megelőző évben, vagy az igénylést közvetlenül megelőzően 180 bérezett napod, mert ha nem volt, annak az oka is számít.


Pl. hiába 132 a bruttód, ha az igénylés előtt mondjuk gyesen voltál, vagy nem dolgozol még régóta, mert akkor a minimálbér alapján számolnak.


132-re nagyjából 85 körül kellene kapnod.

2012. jún. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!