Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes levetetni a köldökzsin...

Érdemes levetetni a köldökzsinórvért?

Figyelt kérdés
2008. febr. 27. 15:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%

NEM, én legalábbis nem teszem. kevesen tudják, de csak kb 13 kg-os korig jó, ill. +- néhány. attol függ mennyi vért tudnak levenni. De csak a leukémia egy két nagyon ritka tipusánál lehet alkalmazni, és akkor is csak bizonytalanul. Azonban ezek a betegségek szinte csak később jelenhetnek meg. Tehát ez csak biznisz... Dédnagyapáig visszamenő orvos dinaszria a családom, ha pici értelme lenne, megcsináltatnánk. Nem szokás reklámozni a jutalékok miatt, de az orvosok is kiröhögik ezt az őssejt elrakatási mizériát. Mire odáig jut a tudomány, hogy valóban használni lehetne gyógyításra, addigra már másból is elő tudják állítani. ez várhatóan 30-50 év még.

Más: ahoz hogy levegyék, el kell szoritani majd vágni a köldökzsinort. Ez rossza, mert a baba nem kapja meg még azokat az anyagokat és oxigént, amit még pumpál a lepény. Ez sokkal fontosabb, mint az őssejt!!!

2008. febr. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
40 kg-ig. Utána jócskán csökkennek az esélyek. És sajna csak egyszer lehet felhasználni. Én mindenesetre nem kockáztatok, és a pénz meg már megvan rá, csak még nem választottam. Valószínűleg nem lesz rá soha szükség, de így van ez a cascoval is (évente 120.000 HUF ki az ablakon)...
2008. febr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erdemes. Igaz hogy 40 kg-ig elegendo a levett mennyiseg de mostmar elkezdtek mesterseges uton szaporitani ugyhogy elo tudnak allitani 50 kg folotti felnottek szamara elegendot is. A gyerekek legnagyobb szazalekanal 7 eves korig jelentkezik a leukemia es nekik elegendo. En sem azert kotottem szerzodest mert arra szamitok hogy fel fogjuk hasznalni hanem ha Isten mentsen bekovetkezik akkor legyen egy remenyem. Foleg hogy reszletfizetest is lehet mar valasztani igy anyagilag nem is olyan megterhelo.
2008. febr. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
34%
Az elso valaszolonak: Az en csaladomban is vannak orvosok es a koldokzsinort ugyanugy vagjak at mint maskor, o onnan mar nem kap semmit foleg nem oxigent mert szuletese utan mar remelhetoleg az orran meg szajan at jut hozza. Amiert valaki nem hisz valamiben ,az nem azt jelenti hogy hulyeseg.
2008. febr. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%
az utolsó válaszadónak: ezek szerint nem sok könyvet olvastál, a gyengéd szüléssel kapcsolatban meg pláne nem...
2008. febr. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
100%
Én is gondolkodtam rajta, de szerintem nem érdemes. Mi a biztosíték arra, hogy az őssejtet tároló cég mondjuk 10 év múlva is létezik?? Meglépnek a sok bepalizott ember pénzével, és ha valóban szükség lenne a tárolt vérre, csak vállhuzogatás lenne a válasz, hogy senki sem felelős. Nem írok nevet, de gondoljatok a tavalyi botrányra, amikor a felmatricázott autósokat húzták csőbe.
2008. febr. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

szia,


én egészen biztosan tudtam, hogy le szereteném vetetni. Azért utána jártam, és most már az adatok és minden összevetésével arra jutottam, hogy az egész egy pénzszagú, majdhogynem átveréses biznisz. A véleményem 3 hónap utánajárás után tehát az, hogy semmiképp sem vetetem le.

2008. febr. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

szia!


A dokim (Dr. Bálint Sándor, magyarországon a bababarát kórházak éllovasa, az alternatív és gyengéd szülés bevezetője, a szt. imre korház főorvosa) először azt mondta hogy döntsük el, nem mond se elle ne mellette érveket. Végül mikor a személyes véleményét megkérdeztük, az volt a véleménye, hogy ő semmiképp sem venné le a gyerekétől. Engem meggyőzött, tehát ajánlom neked hogy kicsit azért nézz utána mielőtt beleugrasz, és ne a reklámozásnál ragadj le. No meg az olyan orvosoknál, akik (bár ez nem köztudodd) jutalékot kapnak, vagy nyaralásokat, tárgyakat, hogy azt hangoztasság mennyire szuper dolog, és enélkül már esélye sincs a gyereknek az életben. haha :)

Minden jót!

2008. febr. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
14%

A 4. válaszolónak:

Nagyon számít, hogy a köldökzsinórt ne vágják el amíg pulzál. A fokozatos külvilághoz való hozzászokás, a vörösvérsejtek és még ezer ok miatt..

Ha szerelmes vagy a férjedbe, nem veszekedtek, mindig az utadon jársz, nem lesz súlyos beteg a gyereked.

Akinek pl. állandóan bőg a gyereke (tök mindegy miért) nézzen kicsit magába és maga köré...

Egészséges babát kívánok mindenkinek!!!

2008. febr. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy Bálint Sándor mennyit kér egy szülésért? Attól fügetlenül, hogy egyrtértek vele..
2008. febr. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!