Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A SOTE II. női klinikára mit...

A SOTE II. női klinikára mit kell vinni a babának és a mamának, mit adnak ott?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 5. 23:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ott szültem és azt javaslom, hogy mindent vigyél, amire csak gondolni tudsz. Fontos, hogy WC papírból pl. jó sokat, mert az sehol sincs kitéve - talán még a szülőszoba WC-jében sincs, arra nem emlékszem. Vigyél kést, villát, kanalat, szalvétát is még akkor is, ha a kaja legtöbb esetben ehetetlen. Tusfürdőt, betétet, sok váltó hálóinget, alsóneműt magad számára mindenképpen. A babának viszont nem kell ruha, mert azt ott adnak rá és a tiédet nem használhatod csak akkor, amikor majd hozzátok haza. A hazahozatalnál a babát te fogod öltöztetni. A babának a pelenkát, popsikenőcsöt, hintőport, törlőkendőt stb. kell vinned (alkohol lesz kitéve a köldök kezeléshez). Úgy készülj, hogy bármit kérsz, nem fognak tudni adni és a bejutás is nehézkes a látogatók részéről (le van zárva a gyermekágyi rész), így tényleg érdemes mindent elvinni, amit csak tudsz. Szerintem fejőt is érdemes bevinned, ha van. Nekem sokat segített. A kórházban árulnak sok mindent, de nem érdemes venni, mert kb. 10-szeres áron van minden, mint a patikában. És ne ijedj meg, mert akármennyire is rossz állapotban van a kórház, az orvosok nagyon jók, hozzáértőek és segítőkészek. Könnyű szülést kívánok!
2009. ápr. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Még annyit tennék hozzá az előttem válaszoló soraihoz:

-Jó, ha viszel 1 cumisüveget is, mert ha nem indul be időben a tejed, akkor érdemes adni c. vizet a kicsinek, nehogy besárguljon! Az ottani "kincstári" legalább 30 éves, ömlik belőle a cucc!

-a vajúdóval szemközti WC-ben voltam, volt papír! :)

De sehol máshol. Engem császároztak, így nem tudom, h a gátsebre milyen hatással van, de nekem nagy segítségemre volt a nedves WC papír, amit vittem.

-a babának 1 rugit azért tegyél be, vagy vitess be!

Volt olyan rugi a lányomon, ami 3 mérettel volt nagyobb nála, így hiába hajtottam fel az ujját, kidörzsölte a szája körül a bőrt. Du meguntam, ráadtam a sajátot, fürdetés előtt meg vissza a kórházit!

-kispárnát ne felejts el!

-szőlőcukrot, mentes vizet, 2 papucsot se!

-mellszívó, bimbóvédő is jól jöhet

-aprópénz forró csoki/kávé automatához

-evőeszköz, Szilvia, p.zs., pohár,

-gyerkőcnek popsitörlő, pelus. Krém, alkohol, géz van a pelenkázón.

-textilpelenkát is tehetsz el 2-3 db-ot, mérlegelésnél, pelenkázásnál kellhet

Más fontos nem jut most az eszembe, az alapvető kórházi felszerelést meg nem írom le. :)

2009. ápr. 6. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem a SOTE II. női klinikán szültem,de ezeket vittem be a szülésre: [link]

Könnyű és Gyors Szülést!

4 hós kislány anyukája és 11 hetes kismama

2009. ápr. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Igyekszem nem megíjjedni és mindent bepakolni amit írtatok. Habár már így is elég nagy a böröndöm, lehet kénytelen leszek kettőt vinni... csak nem szólnak meg érte.

Remélem rendben lesz minden, de addigis, van még egy, két, három hetem a nagy találkozásig :)

2009. ápr. 6. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!