Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vissza lehet kérni az elajándé...

Vissza lehet kérni az elajándékozott köldökvért ha szükség van rá?

Figyelt kérdés
Lehet nem túl jól fogalmaztam.Egy ismerős házaspár levetette a köldökvért ajándékozás céljából,de sajnos most szükség lenne rá.Ha tud valaki erről valamit légyszi irjon.Hogy müködik ez,vagy egyáltalán van rá mód?
2011. júl. 28. 16:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Látom egy ideje nem jön válasz,szerintem sokan pont olyan értetlenül állnaka kérdésed előtt,mint én - csak hát ugye nem illik visszakérdezni.

De én mégis megteszem. Ugyanis nem értem ezt az egészet.


Úgy tudom,ha leveszik a babám köldökvérét, fizetek érte egy csomó pénz elszállítják,tárolják. Saját néven fut saját részre.

Mit jelent az hogy elajándékozásra vetették le?

Én ilyenről még nem is hallottam...

2011. júl. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Valahol olvastam, és bocsánat ha nem jól emlékszem már, de az őssejtek nem segítenek annak akitől származnak, de pl a tesónak tudnak segíteni, mert az ami beteggé tette, az az őssejtben is ott van... És az őssejtet mint olyat úgy indították, hogy közös, akinek szüksége van, és megfelelő annak adják ki.

És ezek a kiro és társai hasznot húznak csak, "feleslegesen".

Megkeresem majd a cikket.


Ha jól értelmezem akkor nem egyéni, hanem közös bankba adták, hogy akinek kell, annak legyen. Ebben az esetben szerintem bemegy a család, és jelzi mi a baja, őssejtre van szükség leukémia miatt pl, és kapnak. Olyat nem nagyon tudok elképzelni, hogy Gizinek a szomszédból nem vették le a vért így én jófejként odaadom a saját babám vérét...

2011. júl. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Íme egy érdekes cikk ezzel kapcsolatban... [link]
2011. júl. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Ha valaki nem engedheti meg anyagilag,hogy levetesse,akkor ingyenesem leveszik és úgymond ajándékba adhatod.Gondolom Magyarországon sem mőködik ez másképp mint Szlovákiában.Szó szerinti forditásban nyilvános bankban tárolják őket.Ezért érdekelt volna,hogy ha sajnos szükség lenne rá,vissza e lehet kérni...
2011. júl. 29. 14:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!