Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tanácstalan vagyok, mennyit...

Tanácstalan vagyok, mennyit adjak majd szüléskor a dokimnak? És a szülésznőnek is adnom kell majd? Debrecenben fogok a Kenézyben szülni a napokban.39 hetes km

Figyelt kérdés
Az orvosomnak eddig minden alkalommal, tehát kb 4-5 hetente adtam, eleinte 5000-et, utóbbi 3 alkalommal 3000-et. Természetesen a szülésnél is kapni fog, de nem tudom mennyi lenne reális? Nem magánrendelésére járok, hanem ambulanciára, de eddig mindig odacsúsztattam a borítékot.(egyébként lehet hülye kérdés, ha aznap többen is adnak neki, és csak zsebrevágja, honnan tudja hogy mennyit adtam én a sok boríték közül??) Szülésznőt nem fogadtam, de aki bent lesz szülésnél annak utána illik adni? És mennyit? és szülés után mennyivel adjátok oda és hogyan?
2011. aug. 1. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A szülés után az első adandó alkalommal, amikor már jobban érzed magad érdemes odaadni a hálapénzt.

Én úgy gondolom illik adni nemcsak a szülésznőnek, hanem a nővért/nővéreket sem szabad kihagyni a szórásból, mert ők nem keresnek sokat.

2011. aug. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
És legjobb, ha megkérdezed a dokitól, hogy mennyit kér.
2011. aug. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én is a kenézyben fogok szülni és én eddig nem adtam neki pénzt. Nem magánrendelésre járok hanem ugyanúgy a kenézybe. Majd szülés után ha megleszek a dokimmal elégedve akit megkértünk hogy vezesse le a szülést akkor kap 30ezret és kész. szerintem ennyi bőven elég még sok is.
2011. aug. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kihez jársz? Megfogadtad?
2011. aug. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

azt "kell" megfizetni, hogy direkt neked jön be segíteni a doki, szülésznő. ha az orvos hozzád jön be, akkor jó, ha adsz neki. a szülésznő, ha épp az ügyeletes lesz, akkor nem is szükséges. akár egy ajándék csomag is jó megoldás.

én attól tenném függővé, hogy mennyire állnak melletted, mennyit segítenek, illetve mennyi időt töltenek veled. (tehát szülés után dönteném el.)


nekem fogadott dokim volt, ő 80at kért, és fogadott szülésznőm. neki 20at terveztünk, de 30at kapott, mert rengeteget segített (több mint 1 napig tartott mire megszültem a babám. a szülésznő csak éjjelre ment haza, akkor rábízott a kolléganőjére, aki szintén rengeteget segített.)

2011. aug. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szia,


mi képeslapos borítékban adtuk a pénzt (odaírtunk pár kedves sort, plusz Férjem, a Baba és az én nevemet), így adtam oda a borítékot, így tudta, hogy tőlünk kapta.

Így nem tolakodó, de tudja, hogy tőlünk van. Bort is adtam volna neki, de azzal félek nagyon mellélőnénk (pl. inkább szárazat szereti, nem az édeset stb.), így maradt csak a képeslap, így azért mégsem olyan "snassz", hogy a kezébe nyomom a pénzes borítékot :).

Aztán úgyis kidobja a borítékot, de nálunk értékelte a gesztust gondolom (pedig keveset kapott, annyink volt), most a másodiknál is irtó rendes velünk ennek ellenére :).


üdv: 36 hkm

2011. aug. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Én ha az ambulanciára járok be a dokimhoz, nem adok, csak ha a magánrendelésére. Sokan csinálják, mi is így tettünk, hogy 1 üveg ital, vmi desszert, plusz egy borítékba az újszülött baba fényképe és mellé a pénz, amit én varratszedéskor adtam oda, aznap, amikor kijöttünk.
2011. aug. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
36%
minek adsz neki... ez a munkája, fizetése meg van
2011. aug. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!