Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg igaz, hogy a második...

Tényleg igaz, hogy a második szülés általában gyorsabban és könnyebben megy? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Azért kíváncsiskodom,mert a mi városunkban megszüntették a szülészetet,és kb.1 órányira van az a kórház,ahol majd szülni szeretnék.

Az első babámat 2 óra alatt szültem meg.

A második lehet ennél gyorsabb?

Most 32+4 hetes kismama vagyok,és elkezdtem azon aggódni,hogy mi lesz,ha nem érünk be időben a kórházba...esetleg lesz valami dugó,nagy forgalom stb...


2011. aug. 4. 10:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt sokkal rövidebb, de más.

Az elsőnél fogalmam sem volt, hogyan fogom bírni a fájdalmat, így kaptam EDA-t. Éjjel mentünk be a kórházba, reggel 8-ra lett meg a lányom.

A másodiknál délután mentünk be, mert már éreztem, hogy szülni fogok, az ügyeletes orvos nem igazán hitt ebben, mert még van vissza két hét...

Este 10-re lett meg a baba, nem kértem már fájdalomcsillapítást.

Megéreztem, hogy mennem kell a kórházba. Nálunk 20 km-re van. Csalhatatlan jele volt a vajúdásnak a hasmenés nálam...

Szerintem ha érzed, hogy itt az idő, és kezdenek jönni a fájások, készülj és indulj!

Könnyű szülést:))

2011. aug. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
89%
Nálam is és az egész baráti körömben a második babó sokkal gyorsabban jött. Két barátnőm alig ért be a kórházba, a harmadik a mentőautóban szült, nekem épp ideért a bába és elkapta a gyereket, nem gondoltam, hogy ilyen gyors lesz. A lányommal 14 kemény órát vajúdtam (előtte már 12 órája voltak fájásaim, de azok még nem voltak olyan kemények), a fiam az első fájástól számított két óra múlva a kezemben volt. :-)
2011. aug. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

én is gyors 2.szülést szeretnék:)))

(bocsi az off-ért:))

2011. aug. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%

Azért a 2 óránál biztos nem lesz sokkal rövidebb :)


Nekem a 2. gyorsabb volt, de könnyebbnek nem nevezném. Az elsővel nagyon sokáig vajúdtam, másodjára "csak" pár órát.


Szerintem ha azonnal indultok, oda kell, hogy érjetek! :)


Könnyű szülést kívánok!

2011. aug. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Akkor mondhatjuk,hogy átlagban könnyebb,vagy fájdalmasabb de gyorsabb volt a 2. szülés.

Ha választhatnék,nem is tudom melyik lenne a jobb:)

Hát bízom benne ha majd azonnal elindulunk,akkor időben leszünk még:)

Igazából egy közelebbi kórházba is mehetnék szülni,ami kb 25 percre van tőlünk,de arról olyan sok rosszat hallottam már,az ismerőseim akik ott szültek,nem ajánlják,így megkockáztatjuk a messzebbit.

Remélem itt mindenkinek gyors és könnyű szülése lesz:)

2011. aug. 4. 13:41
 6/18 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem volt rámi igaz, mind ketttő hosszú és komplikált szülés volt.
2011. aug. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Hát ha az első szülésed ilyen gyors volt, akkor a másodiknál kapkodd magadat befele a kórházba :)

Nekem az első 7 órás volt, a második 4 órás, de alig értünk be akórházba, mert nagy volt a dugó. Beértünk, és már meg is szültem, még jó, hogy nem a kocsiban.

Úgyhogy harmadikra én is rohanni fogok mint az őrült :)

2011. aug. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nekem első 3.5óra alatt lett meg.

Másodiknál reggel voltam vizsgálaton, du-ra visszarendelt a doki, mert mondta már reggel, hogy nagyon puha a méhszáj és bő 2ujjnyira ki van nyílva, bármikor megszülhetek - főleg, hogy ebből semmit sem érzetem.

Du-ra visszametnünk- fájás nélkül- bő 3ujjnyi volt a méhszáj.

Burkot repesztett, és 40perc mulva már a hasamon pihegett a babám.

Ha otthon megreped a burok, és mire kapcsolok, meg mentőt hívok... szóval nálunk még a mentő sem ért volna ki.

Nálam határozottan gyorsabb volt, kevésbé is fájt a második szülés. Elsőnél kaptam oxitocint- utólag nem tudom miért. Másodiknál esély sem volt, hogy a doki rágondoljon- de nem is kértem volna- elsőnél volt gátmetszés, másodikat gátvédelemmel szültem.

Neked is ilyet kivánok!!


Most várom a harmadik babámat, kiváncsi vagyok majd milyen lesz a szülés, bár még van fél év mire kibújik.

:)

Könnyű szülést mindenkinek.

2011. aug. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A második szülésem fele annyi idő volt (6,5 óra)

De inkább még 1x a 14 óra mint a 6.

Rövidebb és fájdalmasabb.

Tiéd legyen rövidebb és kevésbé fájdalmasabb.

2011. aug. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Hol laksz(csak kíváncsiságból kérdezem)?Nekem bejött...az első szülésem se volt "drámai":tokkal-vonóval 4 óra,pici gátmetszéssel...a 2. mindenestül 3 óra volt,gátmetszés és repedés nélkül.De ez nem szentírás,minden nőnél más.
2011. aug. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!