Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, aki inkább...

Van itt olyan, aki inkább csodának élte meg a gyerekszülést, mint fájdalmas szenvedésnek?

Figyelt kérdés
Elmesélnétek a tapasztalataitokat? Sajnos mindig csak arról hallok, hogy ilyen meg olyan fájdalmas volt stb, érdekelne a pozitív része is, aki másképp élte meg, mint egy csodát.
2011. aug. 12. 10:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Utólag mindenki csodának éli meg. Minden nyálas csöpögés nélkül az is valójában. De akkor ott nagyon fáj. és szerintem a fájdalmon kívül senki nem a csodára gondol, hanem, hogy legyen már túl rajta, ergo de jó lenne már magához ölelni a kicsit. Másnap már azért nem is fáj az annyira és megszépülnek a dolgok. Ha nem így lenne, akkor egy családban csak egy gyerek lenne.
2011. aug. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A második szülésemre mondható,hogy egy csoda volt.Az első is csak másfél óra volt,de az nagyon fájt.A második viszont amellett,hogy másfél óráig tartott,szinte fájdalommentes volt,csak az utolsó 15 perc volt keményebb,a többi piskóta.Előtte nem is gondoltam,hogy így is lehet szülni.

Ilyet kívánok mindenkinek!

2011. aug. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

hozzááállás kérdése ez egy természetes folyamat dolgozik a méhed ez fáj, kibírható...és ez sem folyamatosan fáj :)) 2 percenként fáj 1,5 percet még akkor is van fél perced pihenni és akkor tényleg smemi nem fáj abban a fél percben, de ez is már csak a vége, kitolás előtt...


fáj, de ha erre nem úgy gondolsz mint fájdalomra, hanem a méh izmának a munkájára ami segíti a babát megszületni akkor nem lesz gondd :))


én úgy voltam vele, minél jobban fáj, minél sűrűbben annál közelebb van a vége

2011. aug. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Jó annak, aki ilyen könnyen szül. Ilyen könnyű szüléseket én is csodának éltem volna meg. Félreértés ne essék, én nagyon szeretnék még szülni, de sajnos borzasztó szülésem volt, 12 órás vajúdás és utána császár. Az érzéstelenítő nem használt. Persze ez csak ott és akkor volt szörnyű, már másnap vállaltam volna a következő babát akár, és persze hogy a pici babám egy csoda, de a szülés maga hát nagyon kemény volt.
2011. aug. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Én is 12 órát vajúdtam mire a 4240 grammos babám kibújt. Megszenvedtem, de nagyon. Elfáradtam, mégis közben - ahogy már előttem is írták - végig azon járt az agyam, hogy minél jobban fáj, minél sűrűbben annál közelebb a vége. Szakadtam, repedtem, vágtak... szóval minden volt. Aztán 1 óráig (!) varrtak, ami talán rosszabb volt mint az egész szülés, de már ott a szülőágyon varrás közben mondtam zokogva a férjemnek, hogy "Na, ezen túl vagyunk, jöhet a következő." És jön is!!! Majdnem pontosan két évre az elsőre.

Az biztos, hogy sosem fogom azt az érzést elfelejteni amikor kibújt!!!!

Boldog babavárást!!

22+4hetes km

2011. aug. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az 1. nagyon jól megfogalmazta. Valahogy igy van.
2011. aug. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
5 napot túlhordtam és 12 órát vajúdtam, mikor már látták a babám fejét, azt mondták nem fér ki és anyai illetve magzati téraránytalanság miatt császározni kellett, de minden fájdalommal együtt egy csoda volt, életem legszebb legcsodálatosabb élménye. Alig várom, hogy újra babás legyek és bízok benne, hogy természetes úton fogom megszülni a babámat.
2011. aug. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az enyém maga volt a csoda! :)

Fájt, de minden olyan természetesen zajlott, olyan szintű nyugalom vett körül, most is sírok (pedig már 20 hónapja volt)

Éjjel fél 2 kor ébredtem fájásra, majd 5 perc múlva mégegy...még egy...

Kimentem a konyhába, hogy ne ébresszem fel a párom,mert annyit jóslóztam már, hogy biztosra kaartam menni!3-ig pakolásztam, ilyen mensis görcsöket éreztem 5 percenként, konkrétan meg sem görnyedtem, kb 40-50 mp-ig tartottak!3-kor 3 percesek lettek, na akkor megfordult a fejemben, hogy itthon jön ki, d enem voltak erőssebbek!Felhívtam a szülésznőm, ő mondta, hogy két órán belülérjünk be...csak ekkor ébresztettem a párom!Még elolvastuk hogy zajlik a szülés,mit érez az anyuka...Szóval a nyagy nyugi jellemezte azt az éjszakát!

Mindenki zuhanyzott a párom még borotválkozott is!fél 6-ra értünk be vizsgálgattak, adatokat rögzítettek, a szülésznőm fél 7-re ért oda!Mikor megvizsgált elfolyt a amagzatvíz,és akkor azért már szorítottam a fogam egy-egy fájásnál!De olyan természetes volt az egész!Majd 3/4 8-kor jöhetett be a párom, mentünk együtt a szülőszobára!8:45-re kitágultam, a dokim épp odaért (nem hitte hogy ilyen gyors leszek) majd 40 perc volt a kitolás, ahol végig azt hajtottam hogy nem bírom tovább (pedig fájdalomra nme emlékszem :)Majd 9:25-re megszületet a lányunk 61 cm-vel és 3950 grammal!a doki összevarrt, utána még babázhattunk egy kicsit apával, majd felvittek minket az osztályra!

Életem legszebb napja volt!Na jó már csak a top10-ben van benne, mert azóta elindult mondja, hogy Anya! :)


A saját lábamon szálltam le a szülőágyról.és már ott mondtam, hogy ha nem kellene 9 hónapig hordani, holnap szülném a következőt!Remélem hamarosan sikerül is!


Szóval vannak szép sztorik is!Nem kértem fájdalomcsillapítst, és hál istennek semmi mű anyag nme kellett!Még oxitocin sem! :)Csak a cérna amivel összevarrtak! :)

Szép szülést kívánok!

Szerintem az a fontos hogy biztonságban érezd magad szülés közben, és nagyon ne érdekeljen semmi, csak magatokkal foglalkozz, és engedd el magad, hallgass a belsődre, és koncentrálj!A természet tudja a dolgát!


20 hós szopizó kislány anyuja

2011. aug. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Két babát szültem, most várom a harmadikat.

Nem féltem a szüléstől, nem is olvastam utána. Nem néztem videót.

A szülésznőt kértem meg, hogy nagy vonalakban mesélje el, majd hogy mi mi után fog történni.


Az első babámmal 12 órát vajúdtam, nem tágultam, doki kézzel tépte szét a méhszájamat, hogy ne legyen baja a kicsinek (örök hála érte)

Mindezt fájdalomcsillapítás nélkül.

DE akkor nem érdekelt, csak az lebegett előttem, hogy minden fájdalommal közelebb vagyok a Babámhoz. Nekem kell segítenem.

Ne visítottam, csináltam amit mondtak.


A második babámmal már fejben is készültem :)

A 37. héten kezdtem vérezni-kórház-repedt a burok.

Rögtön szülőszoba.

Röhögve, viccelődve.

A kicsivel állva vajúdtam. Beérkezésünk után 1 órával már teljesen kitágultam (közben telefonálgattunk, beszélgettünk a férjemmel)

A kitolás: Egy vizsgálatkor közölték, hogy már kint van a haja :) alig tudták szétszedni az ágyat alattam :)

Kisfiam szalutálva 2 nyomással született meg :)

Össze-vissza 86 perces szülés volt.

Sminkben voltam (nem szülni készültem aznap és nem volt időm lemosni)

Meg sem látszódott rajtam semmi.

Nem varrtak, nem vágtak, nem repedtem. Ülve szoptattam a szülés után. A saját lábamon vittem fel a kicsit a csecsemőosztályra :) persze a szülésznő kíséretében.

Doki csak a falat támasztotta és mondogatta, hogy lehet ám kiabálni, de még nyögni sem nyögtem, csak mondogattam, hogy: basszus ez nagyon fáj :)

Akkor, szülés közben kezdett el esni az első hó :)

SZÉP VOLT NAGYON!


Nem mondom, hogy nem fáj, mert baromira, de ha fejben elrendezed a dolgokat magadban és nem úgy mész neki, hogy ÚRISTEN szülni fogok :) akkor hidd el, hogy nagyon szép lesz és a fájdalmat is tudod majd kontrollálni


Bocsi, ha hosszú voltam, de most várom a 3. babát és teljesen beleéltem magam :)

Szép szülést!

2011. aug. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Nekem első baba 4óra alatt lett meg, fájt, de végigcsináltam- és nagyon örültem az én kisdrágámnak.

A második szülésre testben-lélekben sokat készültem, sokat kommunikáltam a babával, hogy milyen ügyik leszünk, és a szülés nagyon könnyű, gyors volt, a maga legtermészetesebb módján, beavatkozás nélkül zajlott, és igazi csodának éltem meg. Össz-vissz egy órát sem tartott az egész, de olyan mérhetetlen örömet, boldogságot, büszkeséget nem éreztem sosem azelőtt.


MIndig két gyereket akartunk, de akkor ott eldöntöttem, hogy ezt mégegyszer ÁT FOGOM élni! :) Azóta férjem is kedvet kapott a 3.bébihez, már uton is van- nemsokára érkezik.

Nagyon várjuk, és bízom benne, hogy ugyanolyan szép élmény marad bennem majd az Ő születése is, mint a kisöccséé.

Sokkal jobban fájt, és tovább tartott az első gyerekem születése, de két nap mulva már nála is azt mondtam- miután kipihentem magam, hogy bármikor újracsinálnám azt is mégegyszer. :)


Az eslő szülésem is jó volt egyébként, de a második terhességet, szülést már teljesen máhogy éltem meg. :)

Számomra igazi csoda volt a második gyerek születése, és boldog vagyok hogy nőnek születtem és átélhettem ezt a csodát!!

:)

2011. aug. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!