Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után fél évvel lehet...

Császár után fél évvel lehet érzékeny a seb?

Figyelt kérdés
Mostanában érzek párszor enyhe tompa vagy inkább szúró (?) érzést a sebnél - de azt hiszem belül. Lehetséges ez császár után? Természetes ez? Vagy valami nincs rendben? Másnak volt ilyen császár után ennyi idővel? Vagy menjek inkább dokihoz - biztos ami biztos?
2011. aug. 15. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem 10 hónapja volt császárom és elég sokszor érzek szúró vagy feszülő érzést, ha úgy mozdulok, vagy jön a front, vagy meg fog jönni, vagy mondjuk hasba rúg a lányom...

Mikor dokinál voltam, akkor azt mondta, hogy ez természetes, hiszen mint minden nagyobb seb-vágás-műtéti heg valamelyest maradandó dolog, a test már nem eredeti állapotában működik, és bár nagyon szépen fel lehet épülni mindenféle műtét után, attól még utóhatások gyakran előfordulhatnak.

Nekem azt mondta a dokim, hogy addig amíg csak néha kellemetlen, addig ne aggódjak. Ha viszont túl gyakran fájna, vagy állandósulna a fájdalom, akkor azonnal menjek el hozzá.

(Egyszer elvágtam a mutatóujjamat az egyik idegnél, és elég sokáig tartott míg újra normálisan tudtam mozgatni az ujjam, de sajnos a mai napig sokszor belenyilall a fájdalom és olyan érzésem van mintha nem is az én ujjam lenne! Pedig mindössze egy egy centis vágásról van szó...a hasunkat meg szép hosszan szétvágták...)

2011. aug. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor szerinted ne aggódjak - amíg csak néha-néha érzem (tegnap pl. felüléseket csináltam...) -, hogy mi van, ha a méhfalnak van baja?
2011. aug. 15. 22:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát a felülések után nekem is érzékeny a hasam, főleg odabent. Sőt én is elég sok mindent "megérzek a hasammal". Ha csak rosszul mozdulok, már akkor is feszül néha.

Ha aggódsz, akkor menj el dokihoz, azzal nem veszíthetsz semmit sem, de legalább megtudhatod, hogy van-e okod aggódni, vagy hogy jobban kell-e vigyázni a felülésekkel, vagy az egyéb megterhelő dolgokkal.

2011. aug. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem 5 éve volt császárom, de még néha ha erős front van, szokott szúrni a heg mentén
2011. aug. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!