Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek mikor szülök?...

Szerintetek mikor szülök? Nagyon nem szeretném túlhordani. Nem nagyon akar kifelé jönni, pedig azt hittem előbb meglesz, meg a hasam is lent van és már amúgy is nehezen bírom, de a vizsgálatok mást mutatnak?

Figyelt kérdés
Voltam nst-n, de még annyi fájást sem mutatott mint a múlt héten, 38 hetes vagyok, kislány lesz, első baba. Aztán jött az ultrahang, amin elég nagyra becsülték a súlyát 3800 grammra, a bpd 97 mm, az AC 352 mm. Viszont a lepény is csak 1. fokban érett. Úgy tűnik jól elvan bent a drága. Viszont elvileg 2 hetem van a szülésig. Az igazság az, hogy nem akarom túlhordani, az szerintem még rosszabb lenne mintha már ma szülnék. Ha meg az elkövetkező hetekben még hízik, meg nő akkor az is aggaszt hogy fogom megszülni, nem lesz e császár belőle? Pedig valóban úgy éreztem, hogy hamarosan szülök, mert már puffad az arcom egy ideje, dagad minden végtagom, a hasam is leereszkedett, éjszaka megfordulni is alig bírok, meg nyilallik itt-ott. De most már arra gondolok, hogy lehet mindez csak a kánikula miatt van, amit nagyon nehezen bírok. Tudom a baba akkor jön mikor ő akar, de mégis olyan nehéz így a végén. ti hogy voltatok vagy vagytok ezzel? Vagy aki hasonló adatokkal volt mikor és hogyan szült?
2011. aug. 25. 14:52
 1/6 A kérdező kommentje:
a méhszájam nem tudom mennyire van nyitva, mert a 34. héten nézték utoljára akkor még zárva volt.
2011. aug. 25. 14:54
 2/6 anonim ***** válasza:

36. héten azt mondta a doki, hogy ne reménykedjek, a baba be sincs rendesen ékelődve, ebből nem lesz hosszú ideig szülés.

37. héten a ctg alig mutatott fájástevékenységet, doki szerint a baba súlya kb. 3800!

3 nappal később elment a magzatvizem, mehettünk "szülni".

Egyébként nekem azt mondták, meg a tapasztalatom is az, hogy jelek a szülés közeledtére, hogy :

feldagadnak a bokák, lábfejek, arc stb. Magyarán vizenyős lesz a test.

nyíllalások itt-ott, de főleg alul

gyakori keményedések

Plusz nálam elkezdett fájni olyan különösen az oldalam, mintha az epém vagy a májam fájna.(ez nem tudom mennyire jel mondjuk, lehet hogy csak nálam volt "speciális")

2011. aug. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én túlhordta a kislányomat,ő se akart kibújni.De még csak 38 hetes vagy még van időd.Persze elhiszem hogy szeretnél már túl lenni rajt.Az uh.-ra nem lehet adni.Nekem szülés előtt 2 nappal 3225g-ra mondták,2 nap múlva 3007g-al született.
2011. aug. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat! Akkor a jelekből itélve akár már ma is szülhetek, de lehet túlhordom. Huhh, hát inkább akkor ma:) Tudom, hogy sokszor és sokat tévednek a méréseknél, csak remélni tudom hogy kicsit túloztak, csak nálunk a családban átlagban nagy babák születtek eddig, 4 kiló fölött. Speciel én is, férjem is 4,1 és 4,4 kilók voltunk.
2011. aug. 25. 15:15
 5/6 anonim ***** válasza:

A fiam 2héttel előbb jött 3,5kgval, öregedő lepénnyel, de még bírta volna. Hidegfront, huncut, és a bébi el is indult. Én is nagyon túl akartam lenni már, végig nagynak mérték, a doki az utolsó ctg-uh alkalmával mondta, hogy nagyon nagy baba lesz ha végig bent marad, de amilyen állapotban van a méhszáj, meg én hamar lesz baba, nem marad végig a kicsi. És akkor is kánikula volt előtte, kiakadt a ctg gép:D


A lányom túlhordtam. Akármelyik időpontot is nézem, az utolsó(3.) "biztos szülünk" időpont után is 4nappal.

Előtte 2héttel vizsgán ültem(2. időpont előtti nap jan5én), 1,5óra kemény deréktépő 5perces fájásokkal, feldagadt a kezem a fejem a bokám, mint aki szül, még nagyon nagy hordóval mentem jegyet beíratni...

Ezek a tünetek semmire se jók:D

2011. aug. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 klixa ***** válasza:
mi 06.22-re voltunk kiírva. 06.26-án jött. Nem volt dokink, ügyeletre mentünk, végül kiderült, elírták a kiírás dátumát, és 06.27-re kellett volna. Még 26-án tehát időben megszületett. De előtte 2 héttel már nagyon ideges voltam, hogy mikor, és milyen lesz, stb.
2011. aug. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!