Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Farfekvéssel normál úton szülni?

Farfekvéssel normál úton szülni?

Figyelt kérdés

38 hetes vagyok, az orvos szerint már nem valószínű, hogy megfordul a baba, azt gondoltam ilyen esetben császár, de most azt mondta meg kell próbálnom normál úzon megszülni, mivel volt már egy hüvelyi szülésem, ha első gyerek lenne természetesen császár lenne!

Én ettől most nagyon megijedtem, hiszen itt több komplikáció is előfordulhat, ráadásul az első szülésem sem volt könnyű, 28 órát vajúdtam!

Ilyen esetben "kötelezhetnek" hüvelyi szülésre? :(


2011. aug. 26. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos válaszolni nem tudok,hogy kötelezhetnek e,de nagyon bátor dokid van:(((
2011. aug. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérésedre nem fognak műtőbe tolni, csak mert farfekvéses. Mivel volt már egy hüvelyi szülésed, ezért nem automatikusan császár, mert a hüvelyed már "tudja", hogy milyen a szülés, ki tud tágulni annyira, amennyire kell.

Nekem a fiam végig faros volt, első baba. Én is megpróbálhattam volna normál úton megszülni, de ő tetézte lábtartással és vízbe kakilással a dolgokat, úgyhogy ezért lett csak császár.

2011. aug. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hallottam egy történetet valakitől, hogy az orvos monta a szülőnőnek,hogy kap két órát "addig beszélje meg a babájával, hogy forduljon meg". Én csodák-csodájára meg is fordult. Ezt egy kolléganő mesélte, aki szintén bent szült. Mi lenne ha kipróbálnád, feküdj le és félálomban mond meg a babádnak, hogy muszály megfordulnia és segítsen. Félálomban!
2011. aug. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szia, én a 35. hétig faros voltam, vagyis a babám, ezért megbeszéltük az orvossal hogy megy ez. ezeket mondta: ha már 2. szülés, akkor lehet megpróbálni, de csak akkor, ha a baba fenékkel és nem lábbal illeszkedik be, ez utóbbi esetben császár, mert akkor a láb nem tudja megfelelően kitágítani az utat, és elekad a váll. illetve ált. 3,5 kilóig esélyes ez, azon felül szintáén császár- azon felül mondta hogy a végén, mikor kitolás van, többször is szükség lehet rá, hogy ellihegje az ember a fájst, nem szabad nyomni, sőt van hogy amíg nem megfelelő a pozíció az orvos visszatartja a babát. szóval nme egyszerű dolog. ezekre emléskzem. nekem naygon lelkiismeretes az orvosom, áén megbíztam benne 100%ig, hogy el tudja dönteni, mi a jó megoldás, tehát rábíztam volna magam, ha azt mondja, már ott a szülőágyon, hogy ez lehet hüvelyik akkor megpróbáltam volna, ha azt mondja, inkább hagyjuk, akkor császár (amit egyébként nagyon nem szerettem volna). de szerencsére megfordult. próbáld meg még azért "megbeszélni" a babáddal, hogy forduljon meg, semmi sem lehetetlen!

könnyű szülést, egészséges babát!

39 hetes km

2011. aug. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Barátnőm mindkét lánya faros volt, hüvelyi úton szülte meg őket.
2011. aug. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is faros voltam... Anyukám hüvelyi úton szült meg ezelőtt 25 évvel... Gond végül is nem volt "csak" annyi hogy az egyik lábam a teljesen fülem mellett volt,így pár hónapos koromig szíjat kellett hordanom ami úgymond helyreállította a lábam... De azóta már az orvos tudomány sokat fejlődött :):):)


Én azért örülök,hogy mindkét babám fejfekvésű :) Mindenesetre kitartás és boldog babavárást,és persze könnyű szülést :)

2011. aug. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
barátnöm elsö babája farosan született.sokáig szenvedett de meglett.sok sikert hogy beforduljon
2011. aug. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!