Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A nyákdugó az mindenkinek...

A nyákdugó az mindenkinek elmegy, ugye? Nem úgy mint a magzatvíz. Az megeshet, hogy folyamatosan, akár több napon keresztül megy el? Mert nekem - legalábbis eddig úgy gondoltam - szimpla erős folyásom van, ami halvány sárga. Ez lehet a nyákdugó?

Figyelt kérdés
39 + 1 hetes vagyok. A várandóságom alatt semmi extrém fájdalmaim nem voltak, egy enyhe cukron kívül minden oké. Nagyon várjuk pici fiunkat, és csak azon izgulok, mint sok kismama: időben beérjünk, észrevegyem, amikor menni kell! :)
2009. ápr. 20. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinél megy el.Nekem az első szülésemnél közvetlen a baba születése előtt távozott.Előtte még darabokban sem.

A második szülésemnél 10 nappal a szülés előtt több darabban,a harmadiknál a szülés előtti napon távozott egy része.Az állaga lehet a ragacsostól egészen a kocsonyás folyósig,színre pedig lehet színtelen,fehér,véres,barnás.

Minden jót,könnyű szülést neked.

2009. ápr. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
4 szülésből csupán 1x "találkoztam" a nyákdugóval, akkor is már a kórházban, miután beindultak a fájások és mire beértünk 3 ujjnyira nyitva voltam. Egyébként persze, hogy megeshet, hogy napok alatt, kis részletekben távozik és nem mindenkinél barnás, véres, van, akinek színtelen vagy sárgás. Amit írsz, szerintem az lehet. Amiatt meg ne izgulj, hogy nem fogsz beérni a kórházba, sajnos nem megy olyan gyorsan :))) Akkor ha esetleg elkezd folyni a magzatvíz, ne rohanj, picit feküdj le, nehogy a köldökzsinór előre essen. Zuhanyozz le, és indulhattok. Ha a fájások beindulnak akkor bőven elég indulni, ha 10 percenként jönnek, persze a kórháztól való távolságtól is függ. Azt biztosan észre fogod venni, amikor menni kell, nagyon ritka, hogy valaki véletlenül otthon szül, mert későn indul.
2009. ápr. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a gyors válaszokat. Félni egyelőre nem félek, első baba, ismeretlenek még a fájdalmak, de izgulok, nagyon... :)
2009. ápr. 20. 12:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak nyugi, nem kell annyira félni az ismeretlentől:) Mondom én:)

Nekem is mindig ezt mondták, mégis féltem :)) Nem a fájdalomtól, hanem az egésztől, hogy hogy lesz, mint lesz:)


Nekem nem ment el a nyákdugó, sem magzatvíz, se jóslófájás, se szülési fájdalom.


Már bent feküdtem,mert letelt a terminusom. OTT, magzatvízkukucs, majd következő éjjel mindenféle szülési fájás nélkül csak azt éreztem egyszer, hogy valami feszül a lábaim közt. Szülésznő megvizsgált, 3 ujjnyira ki voltam tágulva. Behíták a dokimat, burkot repesztett, kézzel kicsit tágított, majd kaptam a sejhajomba egy kis oxitocinos szurit. Rögtön felfektettek a szülőágyra, és mivel semmiféle fájásom, még tolófájásom sem volt, a doki irányított. Az egyik keze bennem és ő mondta, mikor jön a fájás, mikor nyomjak. 20 perc alatt megszültem.

Megmondom őszintén nekem utána a 2órás pihi volt kellemetlen, mert a gátmetszéshez adott szurinak ment ki a hatása és hát fájt ott lent a vágás helye.


Hasonló fájdalommentes és gyors szülést kívánok!


13 hós baba anyuja

8+1 hetes km :)

2009. ápr. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

utsó vagyok


OTT = oxitocin terheléses NST

2009. ápr. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!