Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A fájdalomcsillapitot kértétek...

A fájdalomcsillapitot kértétek a szülésnél, vagy felajánlották?

Figyelt kérdés

A védönöm azt mondta,hogy kötelesek adni EDA-t,ha kérek.

Nincs fogadott orvosom és nem tudom,hogy a vajúdás alatt megkérdezik,hogy kérek-e valamilyen fájdalomcsillapitót,vagy én szóljak már elöre,hogy kérnék?

Aki eldöntötte,hogy kérni fogja,ö elöre szólt? Hogy mennek ezek a dolgok?


2009. ápr. 22. 23:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kötelesek adni olyan szempontból, hogy ha azt látják, hogy a szülésed gyorsan megy, akkor nem fognak EDA-t adni, mert az lelassítaná. Én előre megbeszéltem az orvossal, hogy EDA-t nem szeretnék, de infúzióban szeretnék kapni fájdalomcsillapítót, ha úgy találom, hogy szükséges. Mondanom sem kell, hogy mikor a szüléshez jutottunk, nem adtak semmit, hiába kértem! Ezt helyzet fogja adni, nem lehet így megtervezni. Tőlem a vajúdás alatt nem kérdeztek semmit, én kértem a fájdalomcsillapítót, de nem adtak. Szerintem ez attól függ, hogy milyen gyors lefolyású a szülés: tágulással hogy állsz pl.
2009. ápr. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt tudom,hogy ha már x ujjnyira tágultam (azt hiszem 3),akkor már nem adnak. Ha még nem tartok ott,miért tagadnák meg? A fogorvos se mondja azt,hogy nem adok...
2009. ápr. 22. 23:40
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nekem már mindkettő mondta... Fogorvos is csinált nekem gyökérkezelést érzéstelenítés nélkül, szülésnél pedig hiába kértem, nem adtak semmilyen fájdalomcsillapítást, pedig farfekvéses babát szültem, és sokkal fájdalmasabb volt, mint a 2. baba születése, aki fejjel jött.
2009. ápr. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

En kerni akartam, de annyira belemerultem a szulesbe, hogy elfelejtettem kerni:-D

Egyebkent senki sem jutatta eszembe, nem ajanlottak fel.

2009. ápr. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: pedig szerintem nem érdemes megbeszélni, mert úgysem hiszem, hogy úgy alakul. Nézd, nekem úgy indult, hogy természetes szülés lesz, aztán császár lett belőle. Senki sem tudja kiszámítani a dolgokat. A fő, hogy úgy indulj neki, hogy az orvosok mindent meg fognak tenni érted és nem lesz semmi gond, csak a szülés útját-módját nem lehet megtervezni. Hiába kételkedsz abban, amit mondunk, mi már voltunk ilyen helyzetben, ezért mondjuk, hogy ott aztán senki sem fog megkérdezni. Te szólsz max. aztán vagy adnak vagy nem.
2009. ápr. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én nem kértem,nem is kaptam fájdalomcsillapítást,mert olyan gyorsan történt minden.A legtöbbször nem kérdezik,a kismama szólhat,ha úgy érzi.

Úgy tudom,hogy a legtöbb kórházban csak olyan orvos adhat gerincbe érzéstelenítést,aki kapott ehhez megfelelő képzést,vagyis van rá "felhatalmazása",gyakorlata.

2009. ápr. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nekem az orvosom hozott egy injekciót amikor látta hogy erős fájásokat mutat a gép. Meg azt mondta, hogy később kérhetek gázt ha akarok. De az edát nem ajánlotta senki, nem is kértem. Szerintem ki lehet bírni nélküle is.
2009. ápr. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is ügyeletesnél szültem, de amikor felvett, elmondta, h' milyen fájdalomcsillapítási lehetőségek vannak, és megbeszéltük, h' ha kérek valamit, szóljak. Aztán úgy alakult, h' a 14. órában még mindig csak két ujjnyira voltam kitágulva, és azt mondta, a babának nem ártana egy kis pihenés, és én is annyira ki fogok nyúlni a végére, h' nem fogom tudni kitolni. Tehát vállaltam, bár úgy indultam neki, h' szó sem lehet semmiről. Végül még hat órán keresztül vajúdtam, és amikor a baba szívhangja rossz lett, császárral kivették. Akkor nagyon sokat számított, h' nem a tolófájások közepette kell a gerincem mellé célozni, és minden perc számított. Szóval előre valóban nem lehet megjósolni, h' nálatok hogy lesz, de kötelességük tájékoztatni, és ha kérsz, a helyzetnek megfelelő módszert kötelesek biztosítani. Borzasztó, h' egyes kórházakban ez nem alapvető dolog. Részedről annyit tehetsz, h' utánaolvasol a módszereknek, és nem kész koncepcióval mész szülni, hanem nyitott vagy minden megoldásra, ami segíti a szülést. Manapság egyfajta divat hencegni azzal, ha valaki nem kér fájdalomcsillapítót, de ez nem fájdalomküszöb, hanem szerencse kérdése. Nem mindegy, h' valaki két óra, vagy 20 óra alatt szül meg. Előfordulnak olyan helyzetek, amikor a józan ész azt diktálja, h' kapj valamit. Minden jót kívánok a nagy napra!
2009. ápr. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is elmondta a dokim hogy milyen fájdalom csillapítási lehetőségek vannak.Éjjel 2kor kezdődtek a fájások és este 8kor lett meg a fiam.A végén(nem tudtam hogy 2-3 óra múlva már vége is lesz) már könyörögtem EDA-ért,de nem kaptam mert nagyon nehezen tágultam,helyette gázt szívtam,valamit segített az is.Éjjel 2től este 5ig lett meg a 2újjnyi!Aztán 5órától "pikk-pakk" kitágultam és nyolcra kinnt is volt!Így utólag már nem bánom hogy nem adott,mert nem lehetett,de akkor a pokolra kívántam az orvosom:)))!Ki lehet bírni:)!
2009. ápr. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
65%
Nem kértem, így nem kaptam!
2009. ápr. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!