Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után, kötéssel a...

Császár után, kötéssel a seben hogy megy a zuhanyozás?

Figyelt kérdés
És meddig van kötés rajta? Meddig ne érje víz a sebet?
2009. ápr. 23. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 7 hete szültem császárral, nem mondták hogy nem érheti víz, és nem is tudod kikerülni.

Minden zuhanyzás után átragasztják és akkor veszik le végleg, ha kivették a varratot.

2009. ápr. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kórház és orvos függő ez a dolog is szerintem. Nálunk csak ragtapasz volt az is csak 2-3 napig. Egy ismerősömnek a lelkére kötötték, hogy még véletlenül se érje víz a sebet. Két héttel a szülés után is csak úgy mert mosakodni mint a cica. Nekem soha senki nem mondta, hogy nem érheti víz a sebet. A császárhoz képest bagatell hegű lábműtétem helyén a varrat szedésig pompázott a ragtapasz, óva intettek a a víztől, és a varrat szedés után is nyomtak még rá egy ragtapaszt.
2009. ápr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kórházban azt mondták, hogy zuhanyozzak nyugodtan, ha leázik a kötés majd átcserélik. Úgysem órákig áztatod, csak átfolyik rajta a víz. Nekem a 3. napon levették a kötést, azt mondta a dokim így jobban gyógyul. 5. napon reggel kiszedték a varrataimat is mire jöttünk haza, de mondjuk nekem nem volt sebes, nagyon szépen varrtak össze, befelé fordították a széleket valahogy, azért nem volt sebes.
2009. ápr. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ez semmilyen problémát nem okozott. Mikor beálltam a zuhany alá, csak mosogattam magamat, nem rendesen zuhanyoztam. Nálunk nem cserélték le a kötést, nekem ki is tartott végig. Addig nem érheti víz, amíg le nem veszik a kötést, az pedig akkor van, amikor kiszedik a varratokat. Kb. a császár után 1 héttel. Miután kivették a varratokat, érheti víz.
2009. ápr. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A kórházban csak úgy lehetett fürödni, h felül a mosdókagylónál óvatosan, alul a zuhanyzóban szintén óvatosan. Azt mondták, h nem érheti víz. Ha nagyon leázna, kicserélik.

Hazajövetel napján kértem 2 tapaszt, titokban adtak, mert állítólag nem szabad adni.

Itthon nem bírtam tovább, fóliát ragasztottam rá, és lezuhanyoztam (jajj, de jóóó volt!). :)

7 nap után vették le a kötést, varratot szedtek, onnantól lehetett nyugodtan zuhanyozni.

2009. ápr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. ápr. 23. 23:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!