Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy működik a GYES, és a...

Hogy működik a GYES, és a családi pótlék?

Figyelt kérdés

Úgy értem, november 19.-re vagyok kiírva, GYED-re nem vagyok jogosult (illetve jobban járok a GYES-el, lényegtelen).


Mikor kell igényelnem ezeket, és hol?

Hogyha novemberbe megszülök, akkor már novemberre is fognak utalni?


Előre is köszönöm!


2011. okt. 4. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A Gyest a szülés napjától részarányosan kapod, a családit egész hónapra, még akkor is, ha az utolsó napján szülsz. A Magyar Államkincstárnál tudod igényelni, akár a netről is le tudod tölteni a nyomtatványokat, de ott is adnak, pár perc alatt kitölthető. Akkor tudod igényelni, ha már megérkezett a baba taj kártyája, ez max. 2 hét. Ezen kívül kell még a születési anyakönyvi kivonata, a lakcímkártya, és a te irataid, különös tekintettel az adókártyádra.

Megigényelheted még az Egyszeri anyasági Támogatást. Ez 60 egynéhány ezer forint. Csak az kell hozzá, hogy vigyél igazolást arról, hogy a kellő számú terhesgondozáson megjelentél (4 alkalom). Ezt a kórház, vagy a terhesgondozó orvos adja ki.

2011. okt. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha megszületik a babád, először el kell intézned az anyakönyvi kivonatot(helyi önkormányzatnál) és meg kell várnod amíg postán elküldik a taj-kártyát, ha ezek megvannak tudod igényelni a gyest+ családit, és igen a szülés napjától vagy rá jogosult. Az anyaságit szintén ugyanitt kell igényelni. (MÁK)

Ha ügyes vagy kb. egy hónapon belül meg lehet kapni mindent.

2011. okt. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Most,hogy kiemelted a kérdést sem fogsz az első válaszadó által megírt válasznál pontosabbat kapni!


Úgy van,ahogy leírta!

Miután megszületik a kicsi max 2 hét és a baba tajkártyája megérkezik. A MÁK honlapjáról letöltött nyomtatványokat kitöltöd,és az anyakönyvi kivonatot,tajkártyát,...stb viszitek magatokkal az igényléshez fel kell mutatni. Ha postázzátok,akkor az adott okmányok fénymásolata kell.


Nálunk a kórház távozáskor leigazol 4 nőgyógyász által végzett terhesgondozás időpontját. Ezt az igazolást kell csatolni az Egyszeri anyasági támogatás igénylő lapjához,ami 64125 ft,ha jól emlékszem ennyit írtak a határozatba,hogy küldik (pedig ma kaptam kézhez). Ezt az igénylő lapot is a MÁK-nál a családi és gyes igénylővel együtt kell leadni,ezt is le lehet tölteni a MÁK honlapjáról.

Ha nincs nyomtatód,akkor a MÁK-nál is lehet kérni,nagyon hamar ki lehet tölteni,csak akkor 2x kell sorban állni,nem pedig 1x.

Ha Te nem tudod elvinni,csak a párod,akkor Ő is megteheti! Akkor is kellenek a nyomtatványban szereplő adatok igazolására a személyes okiratok.

Ha november 29-én szülnél,akkor december elején tudod leadni az igénylést,januárban akkor 2 családit utalnak.

Ha a kiír időponton szülsz, és pl. 1 héttel 2-a előtt le tudjátok adni az igénylést,akkor - ha számlára kéred, van esély,hogy megkapjátok decemberben a november havi családit. Persze ez az ügyintézőtől függ!

A gyes-t ha 19-én szülsz,akkor nov. 19. napjától igényelheted,akkor attól a naptól fogod kapni. Függően az igénylés beérkezésétől,illetve az ügyintéző gyorsaságától, vagy már decemberben megkapjátok a nov.19 -től hó végéig eső összeget,vagy januárban a decemberre és a nov.19-től eső összeget.

Az egyszeri anyasági támogatást max 2 héten belül küldik postán,vagy utalják a számlára- függően hogy hova kéred.


Remélem elég pontos voltam,és érthető!


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!!

2011. okt. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!