Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért mondja mindenki hogy a...

Miért mondja mindenki hogy a hidegfront meghozza a babákat?

Figyelt kérdés
Nem értem. Jó lenne ha így lenne mert én már nagyon várom hogy kibújjon a kisfiam már 39.hetes múltam, de nem tudom milyen hatással van ez ránk? Vagy mi köze van ehhez?
2011. okt. 5. 22:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Talán a baba és a mama is érzékenyebb a hidegfrontra. Nem törvényszerű, de gyakran előfordul, hogy akkor indul be a szülés, amikor jön egy hirtelen lehűlés, esetleg eső. Nálam bejött, tömeg volt a szülőszobán az első babámnál.

24 hkm

2011. okt. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A frontokat általában megérzik a kismamák, kisbabák, idősek, azok, akiknek mély vágott sebük, vagy törött csontjuk van.Hogy miért?nem tudom:)

De én a 39.héten, hideg front hatására szültem.És ezt nem "beképzeltem", mert tele volt a szülészet, sokan szültek akkor:)

Könnyű szülést neked is:)

2011. okt. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Nikuska Vác ***** válasza:
Én hideg font plusz napfogyatkozáskor szültem a 39.héten. :) Szép és gyors szülést:)
2011. okt. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mert a hidegfront meghozza a babákat. :) Ez nagyon sokszor így van.

Aki amúgy is érzékeny a frontokra, annak nagyon nagy az esélye, hogy hidegfrontra beindul a szülése. A nyomáskülönbségre begörcsölnek a méhben az erek, vagy nem tudom. :) nem akarok okoskodni, de ez a hidegfrontos dolog tény.

2011. okt. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Fiam 20008.júliusi,de aznap este jött egy hidegfront,kb. 10 fokos lehűlés volt(utána még 4napig),36 hetes voltam,és meginditotta a szülést,de utánam jöttek sorban szülni a kismamák.
2011. okt. 6. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A kislányommal tejesen váratlanul indult meg a szülés a 36 héten, mindenféle előzmény nélkül. Duplafront+telihold volt és dugig lett a szülészet aznap este, olyannyira, hogy én konkrétan egy kanapén szültem az egyik vajúdóban, ahol éppen gy másik szülés is zajlott... nagyüzem volt.

A fiam is hidegfront+teliholdkor született (39 héten), akkor a töküres szülészetre mi érkeztünk elsőnek, és igaz, hogy 2 óra alatt meglett a fiam, de közben megtelt az osztály!

2011. okt. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Csak előre szólok, hogy kedden kettős front + telihold is lesz úgyhogy akik időben vannak készüljenek :D

Én nem bánnám, de azt nem szeretném ha én lennék az 50. aznap emiatt, meg esetleg nekem is egy kanapén kelljen szülni...

2011. okt. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocs szerdán lesz telihold, de annak hatása már előtte is érezhető aki érzékeny rá.
2011. okt. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nálam is a hidegfront segített és azon az éjszakán még 12-en szültek abban a kórházban. Szó szerint dömping volt!
2011. okt. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Én terhesség előtt meg se éreztem a frontokat , így terhesség alatt fájt a fejem meg lehangolt voltam meg hasonlók. Akkor bízzunk a holnapi hidegfrontban:) reméljük sok baba születik
2011. okt. 6. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!