Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek faros volt a babája...

Akinek faros volt a babája hogy szült?

Figyelt kérdés
Az előző 2 terhességemnél már 24.héttől befordultak a lányaim és simán lettek meg.Most 26 hetes vagyok de még minden ultrahangon azt mondták hogy medence végű.Tudom hogy van ideje még megfordulni de nagyon ideges vagyok miatta.Félek a császártól.
2009. máj. 3. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
37. heten megforditottak kulsoleg, es termeszetesen szultem.
2009. máj. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az mit jelent hogy megfordították külsőleg?Bocsi de abszolult nem foglalkoztam még ilyennel így nem tudom.
2009. máj. 3. 12:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia a keresztanyámnak a fia farosan született de ez 16 éve volt,belőle kinyomták a babát. Az egyik orvos a hasán keresztűl,kezeivel nyomta lefelé a másik orvos segített az újszülőttnek a kibujásnál.Az a baj hogy a faros babának hama meg kell születni.Itt egy cikk olvasd el Mikor kerülhet sor faros szülésre?


A medencevégűen elhelyezkedő magzatok harminc-negyven százaléka születhet meg hüvelyi úton, s ez az arány évről évre csökken. Ha a magzat feje van elöl a szülésnél, alaposan kitágítja a szülőutakat, s a test többi része már könnyen megszületik. Faros szülésnél a fejnél jóval kisebb átmérőjű popsi halad át először a szülőcsatornán. Ilyenkor a fő probléma az, hogy a köldökzsinór előrébb helyezkedik el, mint a fej, amely utoljára halad át a szülőcsatornán, s attól kezdve, hogy a koponya belép a medencébe, a köldökzsinór egészen addig leszorítódik – azaz megszűnik a magzat keringése – amíg a koponya el nem hagyja a medencét. Az oxigénhiány következtében károsodik az agy. Felnőtteknél ez három perc múltán következik be, a magzatok öt percet is kibírhatnak.

Figyelmedbe ajánljuk még:

Élni akarok Anya (cikk)

Esély az életre (cikk)

Hihetetlen történet (cikk)

Ha meconiumos (zöld) volt a magzatvizem, akkor kellett volna császár? (tudásbázis)

Mi az az Apgar teszt? (tudásbázis)



Normális szülés esetén a fej általában 6-8 óra alatt halad át a medencén, s ezalatt a koponya a szükséges mértékben át tud formálódni. Medencevégű fekvés esetén erre az áthaladásra csupán egy-két perc áll rendelkezésre. Ez a gyors folyamat nagyobb megterhelést jelent a magzat koponyájára. Faros szülésre tehát akkor kerülhet sor, ha a magzat mérete nem túl nagy, ha a szülés jól halad, és más szövődmény nincs. Többedszer szülőknél könnyebben dönt az orvos hüvelyi szülés mellett, ha első babáról van szó, szinte mindig császármetszésre kerül sor.



A kitolási szakot rendszerint gyorsítják


A faros szülést a Bracht-féle műfogással vezetik le, így, ha jól halad a folyamat, három-négy tolófájásra ki lehet emelni a kisbabát. Gátmetszést mindig végeznek, és a kitolás alatt oxitocin infúziót is adnak, hogy gyorsítsák a születést. A faros szülés kísérésekor olyan segítőkre van szükség, akik minden részletében ismerik az ilyenkor lejátszódó folyamatot.



A baba elhelyezkedése azonban sokszor változtatható


A faros baba külső fordításának célja, hogy előnytelen fekvését fejvégűvé alakítsák, és így lehetővé tegyék a hüvelyi szülést. A beavatkozást a betöltött 37. terhességi hét után végzett külső fordítás felére csökkenti a medencevégű hüvelyi szülések és a medencevégű fekvés miatt végzett császármetszések gyakoriságát.


A külső fordítás nem veszélytelen sem az anyára, sem a magzatra, ezért a beavatkozás csak szigorú feltételek teljesülése esetén végezhető. A feltételek közé sorolható a 37. hetet betöltött zavartalan terhesség, ép magzatburok, 4 cm-nél nem tágabb méhszáj, ellazult méh, valamint az, hogy a medencevégű fekvésen kívül más veszélyeztetettségi tényező nincs. A külső fordítás egyik veszélye, hogy a test köré csavarodott, vagy az eleve rövid köldökzsinór megfeszülhet.

2009. máj. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Az utoló vagyok. Faros baba megfordítása Dúla szakértőnk egy olvasói kérdésre részletesen leírta, hogy mit tehetünk, ha a baba a szülés közeledtével sem fordult meg. Mivel úgy gondoljuk, hogy sok olvasót érdekelhet, ezért egy kicsit kiegészítve cikk formájában is feltesszük az oldalra.


Két irányból is megközelíthető a baba lefele fordítása. Az egyik a saját félelmek oldása a szüléssel kapcsolatban, a másik a különböző praktikák alkalmazása. Nagyon sok esetben a félelem az oka annak, hogy a baba nem fordul be, erről majd egy következő cikkben részletesebben is írunk.


A "megfordításra" léteznek különféle praktikák.


Indiai híd

Háton fekszel és a medencédet több párnával is alátámasztod, ez egy igen kényelmetlen helyzet a babának is, ez "késztetheti" arra hogy megforduljon. Hátránya, hogy a lepényi keringésnek nem tesz jót.


Négykézláb híd

Lehet négykézláb helyezkedni, az a lényeg, hogy az anyai medence minél magasabban legyen, ez is fordulásra készteti a babát. Ezt naponta többször is kell ismételni.


Homeopátiás segítség

Végy egy meleg fürdőt, relaxálj, majd vegyél be Pulsatilla 200-at, 2 adagot (1 adag = 5 golyócska), 2 külön napon. A homeopátiás szer bevétele után végezd a könyök-térd gyakorlatot 20 percig, (vagy amíg bírod) és ismételd meg még egyszer aznap. Legjobb mindezt a 35. hét körül végezni, de utána sem reménytelen.


A fénnyel való fordítás

A fénynél fontos tudni, hogy a babának hol a háta, mert csak előre tud bukfencezni, hátrafelé nem, ezért fontos, hogy merre vezetjük a fényt. A helyiségben nagyon sötétnek kell lenni, hogy jól lássa a fordulás irányát. Úgy is lehet csinálni, hogy a pocakot letakarjuk egy vastag takaróval. Egy erős fényű elemlámpát többször is lassan mozgatunk a fordulás irányába, közben beszéljünk a babához. Ezt naponta többször hosszabb ideig csinálhatjuk. Mivel ilyenkor a baba már jól lát, és mindenre figyel, meg van rá az esély, hogy érdeklődve fordul a fényforrás után, egészen addig, míg fejjel lefelé nem lesz.


Borogatós módszer

Ehhez hasonló módszer, hogy a méh fundusához hideg borogatást, a szeméremtest fölé pedig meleg borogatást tegyél. Mivel a pici jobban szereti a meleget a hidegnél, elindul abba az irányba:) A legjobb ezt is térd-könyök helyzetben végezni.


Moxázás

A moxázás egy természetgyógyászati módszer, amit éppen ezért ajánlatos természetgyógyásszal végeztetni. Ilyenkor a kislábujj egy bizonyos pontját melegítik moxarudacskával, amely megfordulásra készteti a babát


Akupresszúra

Ilyenkor a kislábujjon közvetlenül a köröm külső széle mellett, golyóstollal, gyufaszállal, vagy körömmel erőteljesen kell nyomni a bőrt 5 percig egyszerre, majd lábváltás. Ezt is lehet naponta többször is.


Amit "elsőre" tanácsolni tudok, az a magzattal való sok-sok beszélgetés és a fent leírt "praktikák".


Azaz ha, minden ki lett próbálva, és a baba mégsem fordul meg, akkor próbáljuk meg elfogadni az Ő döntését. Saját tapasztalatból mondom, hogy a faros baba szülése sem nagyobb munka az anyukának, mint a koponyavégű, csak az orvosnak több munka, ezért jó lenne egy olyan szakembert találni, aki külsőleg meg tudja fordítani a babát, ha más nem használ.

Saját praxisomban is volt olyan baba, aki a szülés előtt 3 nappal fordult be teljesen magától, mikor anyukája elfogadta, hogy farosan fog szülni:) Nem reménytelen a helyzet, bízz a megoldásban.

2009. máj. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is faros volt a babám. Császárral született meg. Nagynak saccolták a babám, 2 hetes túlhordásban voltam már, + a medencevégű fekvés. Vajúdás nélkül születem, de nem bánom. Remélem a következő bébi is így érkezik majd.


Annyit tennék hozzá az előttem írókhoz, hogy nekem a megfordításra azt mondta az orvos, hogy inkább ne. Az esetek többségében oka van annak, hogy a baba nem a helyes irányba fordul, ezért inkább ne kisérletezzünk a megfordításával.

2009. máj. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kismamajóga is segíthet. Esetleg keress a közelben egy tanfolyamot, vagy rendelj kazettát interneten. Egyébként azt olvastam, hogy kb. a babák 5 %-a marad így. Az enyém a 33. héten fordult meg, úgyhogy még bőven van idő.
2009. máj. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok: 37. heten két orvos a magzatvízben "terelte" a babát. (elotte ultrahangon megneztek merre forduljon, meg ilyesmi.. az istván kórházban bevett természetes szokás, én halalra izgultam, minden doki ugy kezelte, mintha kb ultrahang vagy ctg lenne, rutindolog. ahogy hallottam mas korhazakban nem nagyon bevett szokas.. http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes.. valahol a vegefele talalsz pontos beszamolot, meg sok érvet, ellenérvet. ja, a fiam 5.en lesz két hónapos, nagyon egeszseges, szep, nagy, kiegyensulyozott, mosolygós baba.

9/10es apfgarral szuletett

2009. máj. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!