Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szültetek első babát gátvédele...

Szültetek első babát gátvédelemmel? Hol?

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 15:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Szent Imrében, meg a másodikat is

se beöntés, se borotválás, se vágás, se repedés nem volt

2011. okt. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%
Igen, itthon. :-) 3,8kg, 55cm, semmi gátsérülés :-)
2011. okt. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm a János kórházban az elsőt (pedig nagy baba volt).

Én csak a másodikat szültem ott (gátvédelem-szintén nagy baba). Elsőt máshol, sajnos gátmetszéssel.

2011. okt. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
és automatikusan olyan volt, vagy kértétek? orvostól is függ? és hogy készültetek rá - kenegetések stb. és miközben szültetek, mit kellett máshogy csinálni?
2011. okt. 26. 15:32
 5/25 anonim ***** válasza:
23%
éÉ azt olvastam- nem kötekedni szeretnék- hogy a gátvédelem nem mindig jó, csak most "divatosan" felkapták. A gátmetszés lehet hogy egy seb lesz, de annak érdekében vágják hogy szabályosan "repedjen" a hüvely fala. Mert minimálisan úgyis fog repedni, és akkor már jobb, ha megvan az "útja".
2011. okt. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
de látod, itt is azt írták, hogy nem repedtek. tudom, hogy nagyon sok mindentől függ,baba fekvésétől,pillanatnyi állapotától, tágulástól, mamától stb., és még ha úgy készülnek is,alakulhat másképp, de egyéni tapasztalatokat szeretnék hallani.
2011. okt. 26. 15:39
 7/25 anonim ***** válasza:
84%

3620 grammos babát szültem gátvédelemmel Zalaegerszegen. Megjegyzem, ebben a kórházban alapból ha kell, ha nem, rutinból vágnak, mindenkit. :(

Készültem rá, gátmasszázzsal, némi intim tornával, és szóltam a szülésznőnek, hogy mindenképpen el szeretném kerülni a felesleges metélést.

Picit repedtem, a tisztesség kedvéért kaptam három öltést.

Ez nem divat, hanem a józan ész diktálta logika, hogy feleslegesen minek vágni. Ha reped, akkor a leggyengébb ponton reped, ellentétben a vágással. Nyilván, azt a dokinak és a szülésznőnek látnia kell, hogy szükséges-e a vágás, vagy menni fog anélkül. Többek között azért vannak ott.

2011. okt. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
BP-MÁV Kórház. Én nem is kértem a gátvédelmet, mert úgy voltam vele, ha vágni kell, ám legyen, inkább, mint repedjek. A doki utólag mondta, hogy a szülésznő végig csinálta a gátvédelmet, plussz én vittem Dianatalt, ami a doki szerint sokat segitett. Picit kellett vágni, de csak 3 öltésnyit és utána kicsit sem fájt, 3 óra múlva már simán ültem törökülésben a szobatársaim legnagyobb ámulatára.
2011. okt. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
A Szent Imre kórházban szültem, fel sem merült az orvosomnál, hogy vágjon (2% azoknak a szüléseknek a száma, ahol vág!). Repedtem, de a környékén sem annak, ahol a metszés lett volna, szóval az csak egy plussz sebbel lettem volna gazdagabb és ami meg magától lett, könnyen és gyorsan gyógyult, egyáltalán nem fájt, nem volt érzékeny, másnap terpeszben szoptattam az ágyon.
2011. okt. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mindkét lányomat gátvédelemmel szültem,pedig nagy babák voltak(3700gr és 3900gr).Szent Istvánban szültem,Pop Andrea Doktornőnél.

2011. okt. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!