Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 39 hetes terhes vagyok és...

39 hetes terhes vagyok és aranyerem van, amit szeretnék meggyógyítani. Van már rá krémem, amivel reggel, este ill székletürítés után is kenem 2 napja. Már nem fáj, de a csomós kidudorodó ér most is ott van még, mennyi idő alatt tűnik el?

Figyelt kérdés
2009. máj. 6. 06:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy elmúlik. Esetleg kérd meg a dokidat, hogy szülés után mikor varr mag kitakarít, szedje le azt is. Minden jót!
2009. máj. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Több, mint 3 éve szültem, a kidudorodó ott van sajna :(
2009. máj. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

En ot honapja szultem, nekem is szules elott egy hettel jott ki az aranyerem eletemben eloszor, es nagyon durvan tombolt, mar szulni sem volt kedvem. Szerencsere epp a baba erkezese elotti napra sikerult lekezelni ugy, hogy mar nem fajt, de ott volt, kb mint a tied.

A szulessel rosszabb nem lett, par hettel kesobb ismet kiujult, akkor kremekkel es dietaval sikerult tunetmentesse tenni, a csomo is visszahuzodott szinte teljesen, de el nem tunt. Azota is tunetmentes, alig eszreveheto.

2009. máj. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az aranyér sajnos nem múlik el a krémektől,kúpoktól csak műtét lenne az oki terápia, a többi csak tüneti kezelés.Viszont megfelelő táplálkozással és esetenként krémmel vagy kúppal tünetmentessé tehető.
2009. máj. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ó. Köszönöm mindenkinek. Nagyon elkeseredtem.

Ezek szerint ezt le lehet műteni?

Húúú, most nagyon szomorú vagyok, ha eddig kibírta minek jött ez ide??????

2009. máj. 6. 19:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Az utolsó előtti válaszoló vagyok.

Lehet műttetni, ez pozitív. Viszont egy ismerősöm azt mondta, hogy a műtét nála csak az aranyeret szüntette meg (egy időre), az okot nem, ami miatt kialakult. (Ő túlsúlyos erősen és nagyon rosszul táplálkozik, ülőmunkája van.) Emiatt hiába műtötték meg, fél éven belül ismét kijött neki egy másik.

Ettől függetlenül, amikor nálam szülés előtt jelentkezett és nagyon-nagyon fájt, akkor megfogadtam, hogy szülés után rohanok leszedetni, megműttetem, nem érdekel. A dokim mondta, hogy várjak még ezzel, mert nálam meg fog szűnni hamarosan az, ami okozta a kialakulását (terhesség, alhasi vérbőség, súlynövekedés, illetve amikor a babám feje beilleszkedett akkor jött ki, elvileg ő terhelte le annyira az alsó fertályomat, hogy az aranyér kijöjjön). Bejött, amit mondott, nem hittem el, de tényleg egy kis odafigyeléssel, normális táplálkozással napok alatt megszűnt minden tünet és csak a szülést követő első menstruációnál jelentkezett ismét, de a mensi elmúltával ismét megszűnt (elvileg akkor is az alhasi vérbőség miatt tombolt ismét). Most már annyira jó a helyzet, hogy eszemben sincs műttetni.

Szerintem már említettem, de leírom, hogy az aranyeres diéta úgy nézett ki, hogy a fehérkenyeret, fehérlisztet, ebből készült péksütiket, tésztákat szinte teljes mértékben el kellett hagyni, teljes kiőrlésűt is csak módjával fogyasztottam, viszont a rostdús zöldségek, húsok, gyümölcsök fogyasztását és a folyadékfogyasztást megnöveltem. Ez nem fogyókúra, ha ezekből eszel normálisan és meg van a napi szükséges kalória bevitel, akkor ugyanúgy lehet szoptatni, nem apasztja a tejet. Mivel nekem tejem nem volt, így én a mennyiségekre is odafigyeltem és az aranyéren kívül az összes terhesség alatt felszedett kiló is eltűnt rólam 2-3 hónap alatt (ez a szülésnél leadottan kívül 15 kg volt még).

Azóta már ismét normálisan táplálkozom, valamennyi kenyeret, tésztát, édességet eszem, igaz, nem sokat, de se továbbra sincs se aranyér, se súlyfelesleg.

Ami még segíthet: Detralex tabletta. Recept nélkül kapható, terhesség és szoptatás alatt is szedhető gyógyszer. Az érfalakat erősíti. Amikor csúcsponton volt a fájdalom, akkor már mindent használtam szinte (sok kúpot és kenőcsöt), de egyik sem segített igazán, a doki akkor javasolta ezt a gyógyszert. Kúraszerűen kellett szedni pár napig és két nap után már visszahúzódott annyira, hogy nem volt fájdalmam. Azóta nem is szedem, mert nem volt már rá szükség, de tartok itthon egy tartalékdobozzal.

Jobbulást!

2009. máj. 8. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hihetetlenül rendes tőled hogy leírtad ezt nekem.

Kicsit megnyugodtam.

egvárom akkor mi történik szülés után.

Mégegyszer köszönöm!

2009. máj. 8. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!