Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tanár kismamik, anyukák,...

Tanár kismamik, anyukák, meddig dolgoztatok?

Figyelt kérdés
Én 29 hetes vagyok most. Kihúzzam még a nyári szünetig?
2009. máj. 10. 21:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm június 29.-re volt kiírva(tavaly,szintén tanár),végül 19.én szült.Ennek ellenére még a ballagáson,és a májusi írásbeliken ott volt.
2009. máj. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Én a 36. héten fejeztem be a gimiben a tanítást, de az utolsó előtti napig gyerekek között voltam. Szerintem amíg jól érzed magad, dolgozz nyugodtan. Az influenza szezonnak vége, a nyári vírusok meg még odébb vannak. Az sem mellékes szempont, hogy ebben az esetben nem kell táppénzre menned.

Boldog babavárást és könnyű szülést!

2009. máj. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Simán, ha jól érzed magad. Én januárban szültem és a téli szünetig simán dolgoztam.
2009. máj. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a 31. hétig dolgoztam.
2009. máj. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat. Azért kérdem igazából, mert az utóbbi hetekben csütörtök-péntek felé elkezd keményedni a pocakom. Ezen a hétvégén különösképpen is. Erősen és rendszeresen. Nagyon megijedtem. Aztán a hétévégn totál pihenősre fogtam magam. És szombat estétől már nem volt semmi.


Nem tudom, megéri-e így bejárni.

Arra gondoltam, adok magamnak még egy hetet. Ha jövő héten is így alakul, hogy keményedik a hét végére, akkor azt hiszem nem maradok tanév végéig. (csak kicsit cserbenhagyás lenne a kollegáimmal; már így is 3 kolleganőt kell helyettesíteniük az év végéig. Én lennék a negyedik...)


Mit gondoltok?.......

2009. máj. 10. 22:37
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A 22.20-as vagyok. Én biztos, hogy nem maradnék! Semmi sem fontosabb a Te és a Babád egészségénél! Sokáig én is nagyon izgultam, hogy mi lesz, ha eljövök tanév közben, és rá kellett jönnöm, hogy semmi nem történt (pedig még az órarendet is kellett változtatni, mert ofő is voltam), csupán 1-2 hétig volt szokatlan a kollégáimnak, utána megszokták és elfogadták a helyzetet. Ha úgy érzed, akkor rögtöm irasd ki magad! A normális kollégáid meg fogják érteni, a többiek meg kit érdekelnek :)
2009. máj. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Első vál.vok.A babádnál nincs fontosabb!!!!Ha ez a megoldás,maradj otthon.A barátnőmnek semmi ilyen panasza nem volt,ezért járt be.
2009. máj. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

én 27 hetes vagyok. terveim szerint kihúzom a tanévet. múlt héten éreztem először, hogy elfáradok. gondolkodtam, hogy felálljak és felírjam a táblára vagy sem. persze a lelkiismeretem győzött, de lehet, hogy hátralevő hónapban már nem mindig ugyanígy fogok dönteni, mindenesetre megpróbálom kibírni. aug 14-re vagyok kiírva.

L.

2009. máj. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Én július 31-re vagyok kiírva. Megértem, amit éreztél. Én - sajnos vagy nem sajnos - de már nem ugyanazzal a gőzerővel csinálom a tanítást. Pl. sokszor már ülve tartok órát. Pedig azt minden pedagógus tudja, hogy nem a legcélravezetőbb... Pedig vannak elveim. De azt hiszem, sikerül belőlük most leadnom. Hiszen a babánkért is felelős vagyok, nem csak magamért.

Egyébként egy jó hír, hogy a kollegáim ki akarnak kímélni (persze nekik is érdekük, hogy minél tovább maradjak, és ne kelljen engem is helyettesíteni): szóval átveszik két órámat is. Így azért szerintem már ez is könnyebbség. :)


Anna

2009. máj. 11. 17:27
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én veszélyeztetett terhesként szeptembertől nem dolgoztam. Kellemetlen volt, hogy kb. 1,5 hónap elteltével találtak csak másik tanárt helyettem. Több hónap kellett, hogy beletörődjek az itthonlétbe, de ezért a csodálatos babáért megérte. Első az egészség. Ha bírod tanév végéig, akkor maradj, de ha kicsit is rosszul vagy, érdemes pihenni.

Boldog babavárást, 3 hetes anyuka

2009. máj. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!