Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Máshol is kitiltják az apukát...

Máshol is kitiltják az apukát a vajúdóból?

Figyelt kérdés
Aug. közepére várjuk a picúrt,és voltunk szülőszobalátogatáson,ahol közölték,hogy közös vajúdó van,és amíg az anyuka ott van benn,addíg apuka nem lehet vele,ha nem tetszik,ne szüljek. Megkérdeztük a betegjogi képviselőt,és állítólag ez így törvénytelen,mert jogunk van végig együtt lenni.A párom nagyon szeretne ott lenni,és én is félek az egyedülléttől.Mit tegyek?
2009. máj. 11. 10:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk külön kis vajúdók voltak.Ott benn lehetett.
2009. máj. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

én a MÁV kórházban szültem, végig együtt voltunk!


te melyik intézményről írsz?

2009. máj. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A székesfehérváriról.A barátnőm februárban szült,betették a vajúdóba,apukát ki. Mire szóltak a párjának,hogy jön a baba,és beöltözött,megszületett a gyerek. Mi nem akarunk így járni. :(
2009. máj. 11. 10:45
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Sajnos Székesfehérváron igy van,én is ott szültem januárban,de én pont ezért otthon vajjudtam,csak 3-5 p fájásokkal mentem be a korházba,de engem rögtön betettek egy szülőszobába,és behívták a párom is.Végig velem volt.furcsáltuk is,de azt modják,hogy ha kevesen vannak akkor behívják az apukát,ha sokan várnak szülésre akkor kell kint várni.Talán megoldódik a problémád ha fogadsz egy dokit,és akkor beviheted a párod,ha vele megbeszélitek.
2009. máj. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én is otthon szeretnék vajúdni,igazából 3 percre lakunk a kórháztól. De ha elfolyik a magzatvíz,akkor rögtön be kell menni,nem? És ha otthhon vajúdok,nem lehet baj az ellenőrzések hiánya miatt?
2009. máj. 11. 11:00
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Sajna,Veszprémben is így van csak akkor jöhet be az apuka ha már 8cm-re ki van tágulva a méhszáj,akkor szólítják és mehet az apásba.Nálam a vajúdás 21óra volt.a szülés ebből 2.5óra(ahol jelen lehetett a párom),nekem nagyon jól esett volna,ha a tágulás alatt vki fogja a kezem vagy tartja bennem a lelket,sajna nem így volt,de ez van itt ez a szabály:(

8hós kislegény anyuja

2009. máj. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De ez nem lehet szabály,mert törvénytelen. És engem leginkább ez idegesít. A betegjogi törvény szerint a szülő nőnek joga van hozzá,hogy a vajúdás,és a szülés alatt VÉGIG vele legyen 1 választott hozzátartozó. Szóval így duplán idegesít. Ráadásul gyerekkorom óta félek az orvosoktól,a kórháztól. A szüléstől nem félnék,de mióta tudom,hogy lehet,hogy nem lehet ott a párom,teljesen ki vagyok borulva. Bennem van a hiba? nem kéne ennyire ragaszkodnom a jelenlétéhez?
2009. máj. 11. 11:15
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én biztos nagyon el lettem volna keseredve, ha nem lehet velem/velünk az apuka is. Először is, mert az elején mindenki azzal rémisztgetett a kis fájások miatt, hogy ott leszek estig a szülőszobán, és hozzád hasonlóan nagyon utálom a kórházt, meg az egész szurkálós, vizsgálós cécót. Aztán meg, mikor egyszercsak, kb. 2 óra múlva megvizsgáltak, a dokim döbbenten kijelentette, hogy lehet nyomni (az ég áldja a málnalevél teát:). Akkor meg már biztos nem lett volna idő valahonnan elővarázsolni a férjemet, aki még beöltözik stb., mert utána már mindjárt ott volt a baba.

Nem tudsz máshol szülni? (nem ismerem a környéketeket, csak azért kérdezem, hogy nincs-e más lehetőség)

Nem lennék a helyedben:(((

(Más nő meg épp ezt szeretné persze. Anyukám mindig mondta, hogy a vajúdás közben látni sem akart senkit, főleg nem apukámat.)

2009. máj. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szai.A 3. válaszoló vagyok.Nem lesz semmi gond,ha akkor mész be amikor már ugy érzed,hogy gyorsak éa egyre fájdalmasabbak a fájások.Amikor beértem rögtön megvizsgáltak,5 ujnyira kivoltam tágulva,és még a szülőszöbán voltam 3 órát.Ha közel laksz akkor meg pláne nem lesz gond.én befeküdtem egy kád melegvízbe ami segített ellazulni.Filmeket néztünk,sétálgattunk,szóval most is igy csinálnám.Sajna kevés a hely,és ha nemtetszik akkor keress egy másik korházat,ezt fogják mondani.Én is ragaszkodtam a páromhoz.Még jó,neki is köze van ahoz hogy én most ott szenvedek,az ő gyereke is.
2009. máj. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy sajna nincs kocsink,se anyuéknak,és a többi kórház mind nagyon messze van,tömegközlekedéssel lehetetlen lenne,hogy bejöjjenek. Szóval most a betegjogi képviselő ígérte,hogy megpróbál segíteni,merthát a törvény az törvény,de lehet,hogy kénytelen leszek beletörődni.Remélem tényleg tudok otthon vajúdni,és rögtön a szülőszobára kerülök,ha bemegyek,mert most épp nagyon el vagyok keseredve.
2009. máj. 11. 12:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!