Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Streptococcus miatt antibiotik...

Streptococcus miatt antibiotikumot kell kapjak a szüléskor. Így biztosan elkerülhető minden szövődmény hogy ne fertőződjön a baba?

Figyelt kérdés
2008. márc. 23. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Én ugy tudom csak akkor kap vki strepto miatt antibiotikumot szüléskor ha a terhesség alatt a hüvelyváladékból kitenyészett ez a baci. Neked igen? Mert nekem a vizeletembe volt csak a hüvelyváladékomba nem ment át és én ne kapok elméletileg. Amugy tényleg megvédi a babát a fertőzéstől nekem azt mondták szóval ne aggodj!
2008. márc. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
szia! én egész terhességem alatt fogadott orvoshoz jártam és minden vizsgálaton túl estem panasz mentesen!!aztán szülés után közülték velem hogy méhen belül fertőződött meg a babám és ezt a streptococcust kapta el!!ezért sajnos lekerült tőlem a kora szülötre és 11 nap után engedték haza!!nagyon rossz volt!az nap amikor jöhettünk volna haza mondták hogy nem lehet mert a baba beteg!!remélem veled ilyen nem történik!grat a babához!:)
2008. márc. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sajnos a hüvelyváladékban van a baci, de remélem a baba nem fog fertőződni a szüléskor ha kapok antibiotikumot.
2008. márc. 24. 08:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, szülés után a baba is kaphat antibiotikumot, ezt majd a gyermekorvos dönti el, szükséges-e.
2008. márc. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Időben észrevették nálad ,ez a lényeg,és ha kapsz antibiotikumot,nem lehet baj.Remélem így is lesz,minden jót kívánok!
2008. márc. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én most a napokban kell, hogy szüljek, 30-ra vagyok kiirva és a 35. hétben nálam is találtak streptococcus-t a levett hüvelyváladékomba. Fogok kapni az infúzió mellé végig a vajudástól a szülés végéig PENICILIN-t, igy semmi baja nem lesz a babának. A tiednek sem, pont ez a jó, hogy manapság erre már odafigyelnek a jó dokik!!!
2008. márc. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!