Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléskor adnak 'vajúdó...

Szüléskor adnak 'vajúdó ruhát', amit a hálóingre kell felvenni? Vagy ez csak a filmekben van. És lábra vmit? Vagy zokniban történik a szülés? A babának 3-4napra elegendő ruhát kell bepakolni? Nem elég az, amiben hazahozom.

Figyelt kérdés

Lehet furcsa kérdések, de engem érdekelne.

Köszönöm!

36km


2009. máj. 13. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ahány kórház,annyi szokás.Én Miskolcon szültem,ott hálóinget adtak a vajúdáskor-szüléskor,majd lecserélték tisztára miután megszületett a pici.Zoknit én vittem,azt nem adnak.A picinek semmit nem kellett bevinni,csak a haza menős ruhácskát,pelust,popsikrémet,ruhát ők adtak az ott töltött időre.De hallottam,hogy máshol még pelust is alig adnak.
2009. máj. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Debreceni Klinikán csak hálóinget adtak, de azt cserélték szülés után. A lábamra húztak valami műtős "lábzsákot", de már a tolófájásoknál, nem nézegettem. :) Zokni nem volt a lábamon. A babának is adtak ruhát, így csak hazahozatalkor hozott be a párom egy rucit, amiben utaztattuk. Ha nem adnak, akkor attól függ a ruci mennyisége, hogy mennyi ideig maradsz, hányszor kell baleset miatt öltöztetni a babát, bár menet közben is tud a család vinni, ha nem elég.


Gyors és könnyű szülést kívánok majd neked!

2009. máj. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

:) Aranyos vagy:)

Szóval, vajúdó ruhát nem kapsz, 2 eset lehetséges, vagy kórházi hálóing, vagy saját. Olyat válassz, amit nem sajnálsz, nekem mondjuk minden kijött belőle, de sokaktól hallottam, h ki kellett dobni. Az a legjobb, ha viszel, de megkérdezheted nst-n, ha mész a szülésznőt, vagy más pocakos mamát.

Zoknit jó ha teszel be, rajtam nem volt, majd meg fagytam augusztusban vajúdás közben. Nem biztos, kell, de azért inkább legyen nálad. Amúgy is viszel magadnak 3 napi ruhát. Vigyél zoknit, hálóingeket, eldobhatós bugyit, abból 2 db elég, egy köntöst, az rajtad lehet vajúdáskor is, amikor sétálsz. Vigyél pár rossz törülközőt, amit utána kidobsz, jól fog jönni szülés után. Vigyél papucsot, egyet sétáláshoz, egyet zuhanyzáshoz. Ha valami kimaradt, a többiek még úgyis kiegészítik itt.

A babának nem kell semmi, a hazajövős ruhát is hozzák utánad, aznap, mikor kijön. A babának kell még egy takaró, én pólyában hoztam, szóval az is. Nyáron adtam a csomiba egy badyt, egy rugit, egy pelust(eldobhatós), egy takarót, egy másik pelust a feje alá a pólyába, és egy kissapkát. Mózes jó, ha van. Kérhetsz kölcsön is akkora egyet, én is így tettem, mert másra nem használtam volna utána. Ja, ha normálisak a csecsemősök, adhatsz nekik kávét, azt el tudják osztani maguk közt. Ezt is a csomagba tettem.

Szólj, ha van még kérdésed!:)

2009. máj. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Nálunk cuki zöld egyenszerkó van:) abban kell lenni, még a törölköző is kórházi zöld bigyó, amit használni kell.

Zokniban lehetsz, ha fázik a lábad, a cipőre adnak csoszát, ha nincs kéznél a kórházi cucc, és nincs papucs veled.

Nekünk a picire "adnak" ruhát, és csak a hazahozásra kell bepakolni:)

2009. máj. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Székesfehérváron kék ruhát adnak. Szülés után nekem lecserélték ugyan olyan kékre.Zoknit és törölközőt vinni kellett. Babának adnak ruhát, csak mást kellett vinni.
2009. máj. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Dél-Pestibe adtak hálóinget, mezítláb voltam. Babának nem kellett ruhát vinni, csak azt amiben hazahoztam.
2009. máj. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Bpen, a Szent Istvánba saját hálóingedben vagy, nem adnak semmit, zoknit én vettem fel, a sajátomat.

Ott a babának mindent kell vinni.

hol fogsz majd szülni?

2009. máj. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Saját (ugyanaabban:-)) a hálóingben szültem mind a két gyermekemet.
2009. máj. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Hello!

Mi Bp-en a Bajcsyban leszünk, még van 2 hónapunk hátra. Múlt héten voltunk a dokinkkal kórház látogatáson és ő mondta, hogy úgy készüljünk, hogy mégcsak egy papír zsepit sem adnak. Mindent vinnünk kell a babukának meg magamnak.

2009. máj. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!