Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mekkora az a baba súly ami...

Mekkora az a baba súly ami felett már császároznak?

Figyelt kérdés

Ha pl. nincs más probléma csak a súly.

Egy kb. 4kg-os babát meg lehet még szülni rendesen is nem? Elég magas vagyok én is a férjem is Ő 4kg-val született...esélyem van a doki szerint egy 4 kg körüli babára...eddig semmi problémám nem volt a terhesség alatt de most aggódom nem szeretnék császárt.


2009. máj. 15. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha semmi probléma nem lesz akkor tuti simán szülsz. Súly miatt általában nem császároznak. Ismerek egy olyan csajt aki kb 160 cm és 40-45 kg és 5 kg-s babát szült simán. Nem lesz könnyű, de biztos ki lehet bírni ha ő is kibírta. :)

Jó babázást!

2009. máj. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A családomban ketten is császárral szültek.Mindkét esetben nem a baba nagysága volt a probléma,hanem az anyuka medencéje volt szűk.Az orvosok csak akkor császároznak,ha feltétlenül kell.(Legalább is,amelyik lelkiismeretes.)
2009. máj. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szültem egy 4,4 és egy 4 kilós babát simán.
2009. máj. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem a valószínű,hogy a súly miatt császároznak.Én 164cm vagyok,a párom 175 és egy 4 kg babát szültem.Fel sem merült a császár.Akkor császáronak,ha mondjuk téraránytalanság áll fenn.Pl. anyukám 153 cm ,én 3770-nel születtem és elgondolkoztak,hogy kiférek-e?Aztán rásegített a doki,nem lett császár.Mondjuk ez 30 éve volt.Most Vákummal rásegítenek,ha muszáj.
2009. máj. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én 4-4,5 kgra számíthatok 38 h UH alapján. Nekem azt mondta egy szülésznő, hogy mindenképpen hagynak vajúdni, és figyelik hogy halad-e a folyamat. (már ha első ránézésre nincs nagyon erős téraránytalanság -pl kicsi medence)

Illetve nem is a súly a döntő, hanem a fejméret ami fontosabb lehet. Lehet hogy kis pufók lesz, de normál fejjel, és megszülöd normálisan. Egy kisebb súlyú, nyurga de nagy fejű bébi meg elakad pl....

Egy ismerősöm 4600-at szült meg normál úton, igaz nem első baba volt.

2009. máj. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!