Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A 17 kerületben az önkormányza...

A 17 kerületben az önkormányzat ad külön támogatást szülésre? Az anyasági, családi potlék, gyás, gyesen kívül van valami egyszeri támogatás még?

Figyelt kérdés
2009. máj. 15. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:

milyen támogatásra gondolsz?

a körülmények indokolnának vmilyen szociális támogatást?

2009. máj. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gondolom anyasági támogatásragondol, mivel van olyan kerület, ahol adnak (pl. a XIX., ahol én lakom), ott adtak 17 ezer forintot.
2009. máj. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom,hogy az önkormányzatok adhatnak egyszeri szülési segélyt,csak ezt önkormányzata válogatja.Rá kell kérdezni az illetékes önkormányzaton,jövő héten én is ezt teszem:-))))



kedvezmények, juttatások


Anyasági támogatás

A szülést követően az a nő jogosult támogatásra, aki terhessége alatt legalább négy alkalommal, koraszülés esetén legalább egyszer terhesgondozáson részt vett. Az anyasági támogatás gyermekenkénti összege az öregségi nyugdíjminimum legkisebb összegének százötven százaléka. Az igényt a szülést követően száznyolcvan napon belül lehet benyújtani. Érdemes a lakóhelyi önkormányzatnál is érdeklődni, mivel több önkormányzat egyszeri helyi támogatást is biztosít a szülőnek a gyermek születésekor. Például, ha legalább az egyik szülő a gyermek születésekor legalább 36 hónapja az adott önkormányzat területén bejelentett lakóhellyel rendelkezik, az anyasági támogatással megegyező összeget is kaphat a család a kicsi születése után születési támogatás címén.

2009. máj. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!