Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha megindulna a szülés még...

Ha megindulna a szülés még visszatartanák?

Figyelt kérdés

34 hetes vagyok, 2 héttel nagyobb a fiam az összes eddigi mérete alapján, mint kellene(tudom, hogy ezek csak becsült értékek). 100km-re van innen a választott kórház, orvos. Hogyha megindulna a szülés azt mondta a dokim, hogy oda menjünk mindenképpen. Ha esetleg megindulna visszatartanák még?

Azért kérdezem, mert már a 20. hét óta jóslóim vannak, eléggé leszállt a hasam mindenki szerint, eldeformálódott az arcom is, vizesedek nagyon, hasmenésem van.

Megkérek mindenkit, hogy a menjek kórházba azonnal és hasonló válaszoktól kíméljetek, mert a dokim tud mindent, adott gyógyszert, de ha mégis....


2011. dec. 14. 11:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Ha minden tud a doki,akkor erre a kérdésre is tudja a választ..
2011. dec. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

36 hétig még mindenképp visszatartanák - az UH is tévedhet a súlyt illetően


Nekem végig erős jóslók, kőkemény hasam volt, félidőtől vizesedtem (eltorzult az arcom, kezem, lábam tiszta víz volt), 20 kilót híztam, óriási hasam volt - a picurt nekem is jóval nagyobbnak mérték, mint az átlag. Mindenki azt mondta, hogy biztos, hogy előbb szülök - ehhez képest 3 napot túlhordtam és majdnem indítani kellett :) 3,65kg-mal született.

Szóval azért ne vegyél mérget arra, hogy előbb megindul :)


Kitartást és nyugi :)

2011. dec. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
én 33-34 hetesen voltam kórházba, és igen visszatartották. olyan jól sikerült, hogy a betöltött 41. en szültem.
2011. dec. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amíg be nem töltöd a 36.hetet addig vissza tartják.
2011. dec. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Csak egy ellenpélda: nekem 35. héten nem tartották vissza, magzatvíz szivárgással kezdődött. Uh becsléssel 2,5 kg-ra mérték. 2600 gramm lett.
2011. dec. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

En reggel amikor bementem a korhazba ( volt MAV), gorcsoltem, kiderult, h 2 ujjnyira nyitva vagyok. Pont aznap toltottem a 35 hetet, es semmit nem csinaltak, mondvan, mar ugysem lenne baj. Hazamentem, delben elfolyt a magzatviz, majd vissza. Este fel 8kor megszuletett, semmi baj nm volt azon kivul, h pici volt, 2380g. Sok 34-35 hetre szuleetett baba volt akkor, es senkivel sem volt gond, mg inkubatorban sem voltak, csak orzoben.

Biztos meg 1-2 hetet bent marad, es akkor biztos nem lesz baj!

2011. dec. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:)

Amúgy azért kérdeztem, mert hát jó időben is 1 óra az út... Mire leérünk nem lesz "késő" visszatartani?

2011. dec. 14. 12:52
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Első baba?

Nekem kezdett nyilni a méhszájam a 35. hétben, 10 perces fájásokkal mentem be, és kaptam valami szurit, ami vagy visszatartja vagy nem. Annyit mondtak, ha leáll a dolog, akkor ennyi, ha nem, akkor szülök. 2. baba volt. Leállt. Utána 1,5 hetet benn kellett feküdnöm, kaptam Mg-t brutál adagban (minden éjjel rendszeresen keményedtem), és megkaptam a tüdőérlelő injekció sorozatot is.

Betöltött 36. hétnél saját felelősségre távoztam (itthon volt a 22 hós kisfiam) és még 3 hetet egyben töltöttem :D

Azért is kértem ki magam, mert egy kisvárosi kórházban akartam szülni, nem a klinikán, de a koraszülés veszélye miatt oda

2011. dec. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

... kellett bemennem (ott van koraszülött ellátás).


Szerencsére szülhettem a válaszott kórházban, de amikor végre tényleg elindult, 2 óra alatt meg is lett az első fájástól. Még jó, hogy nem 100 km-re volt, nem értem volna be.


Az első baba azért nem jött ilyen extrém nyorsan ám :)

2011. dec. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja, utolsó vagyok, még valami.

Az utolsó uh-n 3200nak mérték, egy pár nappal később 2800-zal született!

A kórházban egy hónappal előtte mért az uh 2500-at! De a tapasztaltabb dokik mind azt mondták, nincs akkora, csak csal az uh. Gondolom a baba hossza miatt becsapós volt, mert a 2800-hoz 53 centi.

2011. dec. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!